Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PolariS napisał:

Wracając do przyczep to różnice było widać w cenie i w wykonaniu w samej adrii pomiędzy adorą a avivą,  nie czuć było pomiędzy Hobby a Dethleffsem, chociaż w tym drugim bardziej podobała mi się kolorystyka wewnątrz. 

Chyba wysłali modele Hobby wykonane specjalnie na targi a nie te z placów dealerskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów w sprawie targów.
Moim zdanie wstydu nie ma. Jak na Nasze warunki ta impreza daje radę. Oczywiście żadnej "rewolucji" nie ma się co spodziewać, ale "na spacer" można się wybrać. Omawiając to wszystko w punktach:

1. Wejście
Nie wiem jak kombinuje organizator, ale wejściówka 60 zł/wejście to dość sporo. Gdzieś nawet widziałem że piątkowy bilet kosztował chyba 70 zł - nie jestem pewien. Do tego za wejście (według informacji na stronie) nie płacą dzieci do 7 roku życia. Zdaję sobie sprawę, że karawaning to nie najtańsze hobby, ale mi osobiście szkoda by było zapłacić za wejście na takie targi 180 zł dla mojej rodziny. Tym bardziej że nie szliśmy w jakiś konkretnym celu, tylko ze zwykłej ciekawości. 
Na szczęście była dość duża pula darmowych wejściówek i mieliśmy możliwość takie zdobyć.

2. Stoiska wystawowe
Mam jakieś nieodparte wrażenie, że ZŁOMBOLOWE stoisko nie do końca pasowało do tego wszystkiego. Trochę taki zapychacz, ale może lepiej tak niż hala miała by być pusta.
Tak jak w temacie wcześnie było napisane, z przyczep wystawiał się:

  • ProCamp z Knausem i Weinsbergiem
  • Elcamp z Adrią
  • Mobitech Caravan Center z Dethleffsem
  • Grenovi z Hobby

Dużo układów z piętrusami. Miałem wrażenie, że wystawcy przyczep za grupę docelową traktują rodziny z dziećmi. Z mojego punktu widzenia, szkoda że na stoiskach z przyczepami zabrakło atrakcji dla tych najmniejszy turystów - chodzi o niewielki kącik, czy stolik gdzie dzieci mogły by sobie spokojnie porysować w czasie gdy rodzice oglądają przyczepy. 

Z przedsionków można było obejrzeć tylko kilka produktów Isabella - to chyba też było stoisko ProCampu.

Akcesoria można było obejrzeć na stoiskach GoMarketu, Elcampu, 2N-Everpol i było jeszcze duże stoisko głównie z akcesoriami Bergera (edit: ACK Benimar).

Z innych sprawa które mnie jakoś zainteresowały to CarbonPlast, dwa stoiska z wyposażeniem dla kempingów "Dostawa zasobów i utylizacja" (słupki prądowe, wodne punkty serwisowe i automaty do kaset chemicznych).

3. Strefa YouTubera

To chyba najbardziej kontrowersyjny punkt tych targów :). Trzeba przyznać że ich stoisko cieszyło się sporą popularnością.
Co mogę powiedzieć? Myślę że nie ma wątpliwości, ta forma przekazu informacji to przyszłość. Wielu z Nas, turystów z doświadczeniem nie może zrozumieć z czego wynika ich fenomen. Postarałem się zagłębić w świat YTba i co mogę powiedzieć. Słuchajcie oni na prawdę podnoszą poziom tej platformy :). To miejsce gdzie jest sporo patologi, filmów o niczym, kreacji, konfliktów na siłę itp. Na ich tle osoby które są turystami, czy pasjonatami tej formy turystyki to pozytywy, dlatego dobrze że są i że młodzież ich ogląda, a nie patostremerów czy innych gównianych gal FAME MMA.

Acha no i nie wiem czy ktoś się dopatrzył, ale przyczepa Kikiego nie miała już taśm dekarskich :D - więc idzie to w dobrą stronę.  

Tyle ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Szkoda,  nie wiedziałem   Przywitałbym się z grzeczności. 
 
Wracając do przyczep to różnice było widać w cenie i w wykonaniu w samej adrii pomiędzy adorą a avivą,  nie czuć było pomiędzy Hobby a Dethleffsem, chociaż w tym drugim bardziej podobała mi się kolorystyka wewnątrz. 


Ale Adora i Aviva to różne półki od Adrii. Aviva to budżetowa półka a Adora to półka już średnio wyższa. Wejdź do Wejnsberga, CGo od Dethlefsa czy Ontoura. Wykonanie też tak samo budżetowe. I o to chodzi. Dzięki temu masz dużo taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wejcie na targi w sobote kosztowała mnie 70pln za osobe (wejście za 60pln kosztowało jak sie przez internet kupiło) a ta firma z akcesoriami bergera to jest z Kędzierzyn-Koźle pod nazwą benimar.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zawiedziony. Jechałem z dużym zamiarem zakupu ,a tutaj....lipa. Nastawiony byłem na Adrię o standardzie Alteii. Niestety na miejscu takowej nie widziałem (chociaż Pan z Elcampu zapewniał mnie kilka miesięcy temu, ze na pewno będzie). Co prawda pracownik próbował wytłumaczyć mi różnice pomiędzy Altea a Adorą, ale jakoś nie przemawiało to do mnie gwoździem do trumny okazał się materac w Adorze. W porównaniu do mojego nastoletniego Knausa, to deska fakira. Do tego zrobiono mi kalkulacje, która nie wiele taniej wychodziła od Knausa ....

W Knausie wszystko poprawnie, za to minus a brak możliwości finansowania. Co prawda wysyłano mnie do jakiejś Pani z Dethleffsa, ale nie mogłem jej znalesc, a z kolei na tym stanowisku odsyłano nie do stoiska POKo itd....W tym wszystkim wkurzyłem się na Procamp, bo telefonicznie zapewniali mnie że w 500 KD SPort znajdują się drzwi do prysznica. Okazało się że nie ma i jest tylko zasłonka z pompowaną dentką. Apropos, ktoś to testował?

Odkryciem stał się dla mnie Dethleffs. Moim zdaniem nawet najniższe stopnie czyli c'joy i c'go - daja rade adekwatnie do ceny. <usze się temu przyjżeć bo jakoś zbytnio nie brałem ich pod uwagę. 

Ale hitem stawało się moje pytanie, zadawane wszystkim przedstawicielom. Jedynie "starszy" Pan z Pro Campu w miarę mi odpowiedział: Czy można podnieść DMC o 150 kg??? Nikt , orprócz w/w, nie potrafił mi odpowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wejcie na targi w sobote kosztowała mnie 70pln za osobe (wejście za 60pln kosztowało jak sie przez internet kupiło) a ta firma z akcesoriami bergera to jest z Kędzierzyn-Koźle pod nazwą benimar.. 
Firma to Camping-profi. Sklep mają pod adresem www.ack.com.pl

Kupiliśmy u nich szklanki. Ceny mieli niemal takie jak inni na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zawiedziony. Jechałem z dużym zamiarem zakupu ,a tutaj....lipa. Nastawiony byłem na Adrię o standardzie Alteii. Niestety na miejscu takowej nie widziałem (chociaż Pan z Elcampu zapewniał mnie kilka miesięcy temu, ze na pewno będzie). Co prawda pracownik próbował wytłumaczyć mi różnice pomiędzy Altea a Adorą, ale jakoś nie przemawiało to do mnie gwoździem do trumny okazał się materac w Adorze. W porównaniu do mojego nastoletniego Knausa, to deska fakira. Do tego zrobiono mi kalkulacje, która nie wiele taniej wychodziła od Knausa ....
W Knausie wszystko poprawnie, za to minus a brak możliwości finansowania. Co prawda wysyłano mnie do jakiejś Pani z Dethleffsa, ale nie mogłem jej znalesc, a z kolei na tym stanowisku odsyłano nie do stoiska POKo itd....W tym wszystkim wkurzyłem się na Procamp, bo telefonicznie zapewniali mnie że w 500 KD SPort znajdują się drzwi do prysznica. Okazało się że nie ma i jest tylko zasłonka z pompowaną dentką. Apropos, ktoś to testował?
Odkryciem stał się dla mnie Dethleffs. Moim zdaniem nawet najniższe stopnie czyli c'joy i c'go - daja rade adekwatnie do ceny. Ale hitem stawało się moje pytanie, zadawane wszystkim przedstawicielom. Jedynie "starszy" Pan z Pro Campu w miarę mi odpowiedział: Czy można podnieść DMC o 150 kg??? Nikt , orprócz w/w, nie potrafił mi odpowiedzieć.
 
Ale czemu oczekujesz, że Adria Adora koniecznie wyjdzie taniej od Knausa? Bez przesady. Adria to nie jest jakaś gorsza półka. A patrząc na to co ostatnio oferują, i na to jakie potrafią być problemy z nowymi Knausami to śmiem nawet stwierdzić, że Adria to już dawno odrobiła pracę domową i stoi wyżej niż Knaus. A jeśli kosztuje ciut mniej to jeszcze lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, w79 napisał:

Altea, nie Adora. Niestety materiac w Adrii bardzo mnie przestraszył....

 

Niestety, sztuka kompromisu. Albo go wymieniasz albo kupujesz na niego matę z pianki termo za 300zl -600 zl z Jysk i masz wygodnie. Właśnie wstałem z takiego łóżka :).

a w razie czego w 2016 były w cenniku materace z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mówili że ten wystawiony to z rocznika 2019.Na rok 2020 maja być nowe. Szkoda mi bo napalilem się na tą Adrie. Po wczorajszej wizycie jednak sentyment do Knausa się wzmocnił. No i ten Dethleffs...Wlasnie siedzę nad katalogiem, tylko widzę że on zupełnie goły w wersji podstawowej. 

Apropos materaca, na wymiar  robiłeś, czy to jakieś standardowe wymiary maty? . W moim przypadku spanie naprawdę musi być first class:)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sztuka kompromisu. Albo go wymieniasz albo kupujesz na niego matę z pianki termo za 300zl -600 zl z Jysk i masz wygodnie. Właśnie wstałem z takiego łóżka :).
a w razie czego w 2016 były w cenniku materace z wyższej półki.
Pokaż co to za pianka? U mnie w Avivie materac jest koszmarny, że rano mnie wszystko boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Co prawda pracownik próbował wytłumaczyć mi różnice pomiędzy Altea a Adorą, ale jakoś nie przemawiało to do mnie gwoździem do trumny okazał się materac w Adorze. W porównaniu do mojego nastoletniego Knausa, to deska fakira. Do tego zrobiono mi kalkulacje, która nie wiele taniej wychodziła od Knausa ....

 

 

Tak właśnie jest z Adria... Też myślałem o Adorze bo naprawdę ładnie sie prezentowała i ciekawe pomysły ale z Knausa Sudwind ciężko sie przesiąść do przyczepy wykonanej dość kiepsko i z marnych materiałów. Nie było by w tym nawet nic złego bo to marka bardziej budżetowa z tym że ceana nie wiele mniejsza od Knausa Sudwind...

Nie zaryzykowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.