Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zulos napisał:

To w sumie idąc tym tropem jak kupię nowe, dobre Barumy, to spokojnie kolejne 6 sezonów zrobię na nich

Jasna sprawa, że 6 sezonów bez problemu na nówkach przelecisz, no chyba że będziesz z przyczepą robił po  30 tys km rocznie, wtedy pewnie nie. Ja kupiłem sobie stare zdezelowane  dwie felgi za  50 zł, założyłem na nie stare opony z wymiany i po sezonie stawiam przyczepę na tych dezelach.Dobre koła z nowymi oponami leżą sobie w garażu i czekają na następny sezon.W tym układzie jestem pewny, że opon  tak szybko szlag nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, kalapan napisał:

Jasna sprawa, że 6 sezonów bez problemu na nówkach przelecisz, no chyba że będziesz z przyczepą robił po  30 tys km rocznie, wtedy pewnie nie. Ja kupiłem sobie stare zdezelowane  dwie felgi za  50 zł, założyłem na nie stare opony z wymiany i po sezonie stawiam przyczepę na tych dezelach.Dobre koła z nowymi oponami leżą sobie w garażu i czekają na następny sezon.W tym układzie jestem pewny, że opon  tak szybko szlag nie trafi.

No to mnie teraz rozłożyłeś na łopatki - że ja o tym nie pomyślałem!:-)

Złoty środek to kupić nowe opony, namierzyć jeszcze jedną felgę, stare opony nałożyć na zapas i tą felgę i na zimowanie machniom, a zestaw do jazdy na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Ale jeszcze niedawno mówiłeś że na 5 letnich przeglądu nie chcieli podbić... No to jak...

Ale nie w Polsce, tylko w rzeszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kalapan napisał:

założyłem na nie stare opony z wymiany i po sezonie stawiam przyczepę na tych dezelach

Czemu po prostu nie postawić przyczepki na jakichś klockach? (lub specjalnych stojakach)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Czemu po prostu nie postawić przyczepki na jakichś klockach? (lub specjalnych stojakach)

postawię na kołkach to mam przyczepę unieruchomioną, postawie na kołach dezelach, to zawsze mogę z garażu wyjechać na moverze , oczywiście jak potrzebuję.

 

26 minut temu, Commander napisał:

Tylko po co? Co się dzieje z oponami przez te 4 miesiące....

Po co mają stać pod obciążeniem? Zawsze zalecali choćby kawałek przepchnąć przyczepę po jakimś czasie stania.Ja w garażu wchodzę na styk, więc nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyczepa stoi w garażu lub hali to postawienie jej bez kół może w razie pożaru - odpukać - okazać  się  tragiczne w skutkach. 

Więc jak ktoś chce i ma chęć postawienia jej na dezelach to ok. Jak ktoś chce tak bardzo odciążyć opony  to stawiając budę na podporach trzeba tak to zrobić aby w razie "W"  można było zaczepić budę i normalnie wyjechać z garażu. Podpory  mają się tak położyć aby nie narobiły szkody  - IMO    

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, generalnie nie szukał bym zamienników opon ale mam taką dziwną/ciekawą sytuację.

oryginalnie moja nowa cepka jezdzi ma gumach 205/65r15c ... niestety wlasnie odkryłem ze są one z 2002 roku czyli jezdza z od nowości - bieznik jak nowy i to mnie zmyliło :)

ale do rzeczy ... w testach ADAC na 2019 rok w klasie opon dostawczych zwycięzyły mało znane Indyjskie Apollo :) ... zaskoczenie dla wszyskch.

niestety nie produkują w "moim" rozmiarze ale mają 195/70r15C albo 205/70r15C ... cena również b. podobna ... ktróą byślie brali ? :)

pozdr!

 

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Opony do przyczepy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.