Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś chciał ją podnieść do góry wymiarem opony, mam hobby 400 i na tej feldze 5,5" mam opony 185/70r14 C przyczepa prowadzi się jak po sznurku i nie mam dodatkowych oporów toczenia.

Przepraszam wkradł się błąd nie 185/70r14C tylko 185r14C pełny wymiar.

12 minut temu, ZBYCH1234 napisał:

feldze 5,5" mam opony 185/70r14 C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, ZBYCH1234 napisał:

Zmieniając szerokość opony na 215 należałoby zmienić i felgi na szersze co wcale nie uchroni cię przed dziurami a wręcz odwrotnie narazi cię na uszkodzenie  im wyższy profil tym bezpieczniej.

No, niezupełnie. 215 ma taki sam profil - jest wyższa i szersza. Serwis twierdzi, że wszystkie gumy ( 195, 205, 215  ) montowane są na tych samych felgach. Wszystkie nadkola są identyczne.

Przy moim typie podróżowania mniej stabilna guma w przyczepie nie jest przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AdamH napisał:

Serwis twierdzi, że wszystkie gumy ( 195, 205, 215  ) montowane są na tych samych felgach

Słuchaj serwisów.Zamontować to się każdą da zeby tylko miała 14" .Skoro wspominasz o nadkolach to uważaj żeby te nad wymiarowe opony nie uszkodziły ci ich.

3 minuty temu, Commander napisał:

Felga 5.5 jest idealna do 195. Załóż na profilu 75 lub 80 i będzie super. Cienie min 3.5.

Raczej 70 i ciśnienje 3,5 atm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Commander napisał:

Skoro ma 205 k wygląda na fabryczne to zmiana szerokości musi się przełożyć na wzrost profilu....

Właśnie sprawdzałem zapas, DOT dwa lata starszy niż produkcja przyczepy. Rozmiar na zapasie taki jak na przyczepie 205/70 R14 T95 . Nie jest to opona typy „C” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodi napisał:

Rozmiar na zapasie taki jak na przyczepie 205/70 R14 T95 . Nie jest to opona typy „C” 

Ewidentnie  Holender dłubał przy tych kołach opony są o nie tej nośności, jakie miał takie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:

To trzeba ustalić jakie mają być. Może właściciele podobnych budek pomogą...

no właśnie znając ciężar budki rozmiar felgi można ustalić .winna być 195/70r14C  albo 185r14 C wersja tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZBYCH1234 napisał:

Ale to jest tabela ciśnień i oznaczenia opon KNAUSA CHYB  bo kto założy oponę nisko profilową 65 do przyczepy.

Może ma ktoś taką na forum a jak nie to tylko tel do Knaus i może po VIN sprawdzą. 

Może to jest poprawny rozmiar, zapas ma podobny rok produkcji jak przyczepa i ma taki sam rozmiar jak opony na felgach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.