Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kalapan napisał:

Dlatego napisałem w cywilizowanym kraju. U nas możesz sobie jechać na przegląd z 25 letnimi oponami i pies z kulawą nogą na nie nie spojrzy. o ile mają bieżnik i nie widać na nich ewidentnych śladów popękania. Osobiście poleciałem już dwa razy na przeglądzie w Niemczech będąc z 7 letnimi oponami i nie było zlituj się. Tam musi mi podbić przegląd na dwa lata, a nie tak jak tu na rok. Uparty niemiecki diagnosta zawsze coś na oponach znajdzie, na dodatek sam sobie interpretuje przepis dotyczący starości opon. Co prawda też  oficjalnie do 10 lat, ale praktycznie każdy diagnosta czepia się od 7 roku, bowiem przepis zaleca jednak 6 lat, ale tylko zaleca. jak zajedziesz ze starymi oponami to będzie tak długo na nich czegoś szukał , że znajdzie.

 

 

W cywilizowanym kraju nie ustala się samemu prawa. Dobrze że mieszkam w  Polsce a nie w jakiś dzikich krajach w których byle Ziutek stosuje własne przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

27 minut temu, danielpoz napisał:

W cywilizowanym kraju nie ustala się samemu prawa. Dobrze że mieszkam w  Polsce a nie w jakiś dzikich krajach w których byle Ziutek stosuje własne przepisy. 

I wszystko cacy, tylko jak  będziesz przejazdem przez ten "dziki" kraj i coś się na drodze wydarzy, a Ty przypadkiem będziesz  w to wplątany - to wtedy szybko się dowiesz jak działa polskie cywilizowane prawo i jego "owoce"  i jak tam się do niego odnoszą te "dzikie" ubezpieczalnie, te "dzikie"  urzędy ze swoimi przepisami, oraz ta "dzika" policja. Szybko się dowiesz... bardzo szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, danielpoz napisał:

a nie w jakiś dzikich krajach w których byle Ziutek stosuje własne przepisy. 

 

A oprócz tego, co powyżej - to ten Ziutek z tego "dzikiego" kraju wbija Tobie pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym na dwa lata i on staje się odpowiedzialny za kontrolę stanu Twojego pojazdu - a nie Ty. Nie Ty będziesz mu dyktował warunki na jakich będzie oceniał stan Twojego pojazdu. Jeżeli ma zalecenia tak producenta, jak i TUV, że opony  powinny być wymienione po 6 latach - to trzyma się tego.Jeżeli dopuszcza do dalszej jazdy opony starsze, to w dużej mierze bierze w razie złego odpowiedzialność na siebie. Dlatego może nie ustala sam własnych przepisów, ale czerwone światełko zapala mu się w głowie widząc opony starsze niż 6 lat i mocno przykłada się do ich szczegółowej kontroli, żeby w razie złego sam problemów nie miał. Osobiście uważam to za słuszne podejście do tak ważnej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kalapan napisał:

 

A oprócz tego, co powyżej - to ten Ziutek z tego "dzikiego" kraju wbija Tobie pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym na dwa lata i on staje się odpowiedzialny za kontrolę stanu Twojego pojazdu - a nie Ty. Nie Ty będziesz mu dyktował warunki na jakich będzie oceniał stan Twojego pojazdu. Jeżeli ma zalecenia tak producenta, jak i TUV, że opony  powinny być wymienione po 6 latach - to trzyma się tego.Jeżeli dopuszcza do dalszej jazdy opony starsze, to w dużej mierze bierze w razie złego odpowiedzialność na siebie. Dlatego może nie ustala sam własnych przepisów, ale czerwone światełko zapala mu się w głowie widząc opony starsze niż 6 lat i mocno przykłada się do ich szczegółowej kontroli, żeby w razie złego sam problemów nie miał. Osobiście uważam to za słuszne podejście do tak ważnej sprawy.

Zgadzam się Tobą . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności muszę się odnieść do własnych słów, które zamieściłem  w poście powyżej :

...Dlatego może nie ustala sam własnych przepisów, ale czerwone światełko zapala mu się w głowie widząc opony starsze niż 6 lat i mocno przykłada się do ich szczegółowej kontroli, żeby w razie złego sam problemów nie miał...

Oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie opon w przyczepach, które  nie są dopuszczone do ruchu z szybkością do 100 km/h. Jeżeli przyczepa ma znaczek 100km/h i jest dopuszczona do tej prędkości, to zgodnie z prawem  w DE opony nie mogą być starsze niż 6 lat / i na to jest przepis/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko cacy, tylko jak  będziesz przejazdem przez ten "dziki" kraj i coś się na drodze wydarzy, a Ty przypadkiem będziesz  w to wplątany - to wtedy szybko się dowiesz jak działa polskie cywilizowane prawo i jego "owoce"  i jak tam się do niego odnoszą te "dzikie" ubezpieczalnie, te "dzikie"  urzędy ze swoimi przepisami, oraz ta "dzika" policja. Szybko się dowiesz... bardzo szybko...

Na bazie kilkunastoletniego doświadczenia z DE (miałem tam firmę macierzystą) nic dodać nic ująć - podzielam tę opinię kol. Kalapan w 100%

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, ale mam pytanie odnośnie koła zapasowego. Obecnie nie posiadam takiego w swojej Hobby.
Obecnie jeżdżę ma Hankook 185/75/R14C 102/100Q Vantra LT  z końca 2016r.
Myślałem o zakupie nowej, ale koszt 280zl za oponę zapasową wydaje mi się trochę duży. 
Co myślicie, aby na zapas kupić coś używanego w miarę dobrym stanie ?
Czy felga do przyczepy powinna być wzmacniana?
Kupić felgę nową czy może być używana? 


Może ma ktoś do odsprzedania takie kółko? 

   

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie nowe oponki Hankook 175/80/R13 C,  dziś najpóźniej jutro będę zakładał do przyczepy i tu pytanie jakie ciśnienie powinno być? Przyczepa według papierów waży 790kg a DMC 1000kg.

Hankook


 
Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 14:13, Commander napisał:

Koczaj ja mam na zapasie zwykłą oponę nową, nie chińską bez indeksu C.

Marcino...myślę że 3.0 będzie dobrze... zobaczysz na strzałce ugięcia.

Udało mi się ogarnąć jakąś instrukcje, jeśli dobrze odczytuje to jest tam 2.5, myślę że jak dam 3.0 to się nic nie stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Opony do przyczepy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.