Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Commander napisał:

Wziąłbym 185/80/14 c 

Dlaczego sugerujesz takie?

Ja właśnie patrzę, że 195/70 R14 są trochę tańsze i jest większy wybór. 

Trochę tylko się waham czy szerokość zwiększać. Tam od wewnętrznej strony koła za dużo miejsca do nadkola nie mam...

8 minut temu, Misio napisał:

Dokładnie...

 

Chyba nie ma na co czekać. Trzeba sprzedać butelki i lecieć po opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 18.12.2021 o 21:09, Piotrekm13 napisał:

Poszukaj, oponeo nie jest jedyne, i bywa taniej. 

Np. produkcja 2021 rok:

Matador MPS400 VARIANT ALL WEATHER 2 185R14 102/100R C 8PR 3PMSF - Top-Gum (nowe-opony.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Czy ktoś użytkuję oponę Wanda?

https://www.oponeo.pl/dane-opony/wanda-wr082-185-80-r14-104-102-n-c/357268759?origin=shopping&gclid=Cj0KCQiA2ZCOBhDiARIsAMRfv9IM_-Rwzvxjnalhl8PFm2ZvN5z2A_nN4lX36Q00Ph0wexpiYL5ZxgcaAj0VEALw_wcB

Mam oponki ładne nie popękane, założone podczas serwisie w trasie przez poprzedniego właściciela, ale dot 2011 i trochę obawiam się że ze starości mogą strzelić.

Zastanawiam się też czy jest sens zmieniać koła na 15 calowe przy tej samej szerokości ewnt. 195/70R15, jakie jeszcze wasze zdanie?

 

Pozdrowienia,

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz felgi to kwestia jedynie wyglądu. Na 15-ce będzie troszkę lepiej wyglądać. Poza tym będzie to delikatnie twardsza opona, bo mniejszy profil. Co do dot. to czas na zmiany - tak dla bezpieczeństwa po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W swojej przyczepie tabbert diadem (dmc 1600kg) fabrycznie mam powinienem miec opony 205/65/15c 

 

Warto brac opony chinskie ?? Np goodride czy maxis ?? Czy lepiej dolozyc i kupic cos typu barum czy nexen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Barumy, to nie jest jakaś wysoka klasa... Nexen nie wiem to się nie wypowiadam.

Natomiast co do wszystkich, w tym również Chińskich warto poczytać opinie, pod warunkiem że jest tych opinii trochę więcej niż kilka, oraz pisane przez dłuższy okres czasu. 

Miałem jeden raz Barumy w samochodzie (letnie) i bardzo szybko zdarłem.

Innym razem przez przypadek kupione, chińskie, zimowe Kumho bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. 

Więc moim zdaniem marka ma coraz mniejsze znaczenie, a trzeba patrzeć na konkretne modele. Wybierz sobie 2-3 modele wstępnie, a potem czytaj komentarze o nich, albo ewentualnie wrzuć tutaj, bo może ktoś takie ma akurat. 

W przypadku opon do przyczep zauważyłem że jest o tyle lepiej, że komentarze piszą przeważnie użytkownicy busów, czyli z założenia tacy, którzy je intensywniej używają. Mogą więc bardziej racjonalnie ocenić.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodride ja bym odpuścił. Kiedyś kupiłem samochód z tymi oponami - latem na śliskim jak na lodzie.

Nexen - znajomy na w Audi Q5 i sobie chwali

Imperial - miałem w Sebringu - mega fajne.

Ale to w temacie samochodów osobowych. Czy w przyczepach będzie tak samo? Nie wiem.

 

Co powiecie o dobrych oponach bieżnikowanych? Miałem Targumy kolejno w Citroenie C5, Mitsubishi Galant, później Ecoopony w Volvo S40 i wszystko było okej, czy to na suchym, deszczu czy na śniegu. Wadą jest większa głośność (w przyczepie bez znaczenia) oraz większe opory toczenia (to już istotne).

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Batman napisał:

Co powiecie o dobrych oponach bieżnikowanych?

Do przyczepy absolutnie odradzam. Stary karkas z niewiadomymi schorzeniami i obciążenia graniczne :nono:

Nie wiem co wy macie za problem z tymi Chinkami. To ma się w przyczepie tylko turlać i nie rozlecieć :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

 

Nie wiem co wy macie za problem z tymi Chinkami. To ma się w przyczepie tylko turlać i nie rozlecieć :niewiem:

No wlasnie :) wlasnie sie boje tego "rozleciec" juz kilk razy widzialem chinskie opony :/ nie chcialbym bym by mi rozleciala sie opona i uszkodxila budke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janm napisał:

Zakupiłem 3 szt , nabijam 4atm azotem ( podnoszę DMC z 1200 do 1350 ) no i zobaczymy jak to się będzie kulać ;):hej:

20220306_084914.jpg

Sam zielony kapturek daje podobny efekt do pompowania czystym azotem ?

A na poważnie... Jeszcze ktoś gdzieś pompuje czystym azotem? Dawno już nie widziałem tego typu usług.

Jak dobrze kojarzę dane z tabliczek znamionowych to dla tego rozmiaru opon zalecane było 4.5bara. Mam ten sam rozmiar i tak już z pamięci zawsze pompuje (poprzednią 1300dmc i teraz 1400dmc) do tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 07:59, Piotrekm13 napisał:

Przecież Barumy, to nie jest jakaś wysoka klasa... Nexen nie wiem to się nie wypowiadam.

Natomiast co do wszystkich, w tym również Chińskich warto poczytać opinie, pod warunkiem że jest tych opinii trochę więcej niż kilka, oraz pisane przez dłuższy okres czasu. 

Miałem jeden raz Barumy w samochodzie (letnie) i bardzo szybko zdarłem.

Innym razem przez przypadek kupione, chińskie, zimowe Kumho bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. 

Więc moim zdaniem marka ma coraz mniejsze znaczenie, a trzeba patrzeć na konkretne modele. Wybierz sobie 2-3 modele wstępnie, a potem czytaj komentarze o nich, albo ewentualnie wrzuć tutaj, bo może ktoś takie ma akurat. 

W przypadku opon do przyczep zauważyłem że jest o tyle lepiej, że komentarze piszą przeważnie użytkownicy busów, czyli z założenia tacy, którzy je intensywniej używają. Mogą więc bardziej racjonalnie ocenić.  

 

Kumho to Korea, ale nie Północna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.