Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Także to nie jest takie hop że gumy pękają, ostatnio jeden gość jechał ducato co miał dmc 3,5 z ładunkiem 5,5T :/ opony na pewno nie były pod takie obciążenie, tylko dobił do 5,5bara bo siadły, i pojechał do rzeszowa, 500km. To dopiero mądrość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także to nie jest takie hop że gumy pękają, ostatnio jeden gość jechał ducato co miał dmc 3,5 z ładunkiem 5,5T :/ opony na pewno nie były pod takie obciążenie, tylko dobił do 5,5bara bo siadły, i pojechał do rzeszowa, 500km. To dopiero mądrość

 

Czyli idiota.

 

To powinno być karane potężnymi karami finansowymi lub nawet zabraniem uprawnień za powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem moją bude, dmc 1300 to była na zwykłych, nie wzmocnionych kapciach, jakiś na nich przejeździła 10lat, bo tyle miały :)

 

Ale to nie lata są kluczowe, a ilość przejechanych km. Jak cepa mało jeździ to i opony się nie ścierają. To chyba logiczne :) Ciekawe ile przez te 10 lat te opony zrobiły km. Bo wiadomo, że jeden mało jeździ a inny śmiga tu i tam z miejsca na miejsce.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idiota.

 

To powinno być karane potężnymi karami finansowymi lub nawet zabraniem uprawnień za powtórki.

Ależ oczywiście, a przy jakimkolwiek wypadku bezwzględny kryminał. Ale co zrobić, za innych nie można decydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie lata są kluczowe, a ilość przejechanych km. Jak cepa mało jeździ to i opony się nie ścierają. To chyba logiczne :) Ciekawe ile przez te 10 lat te opony zrobiły km. Bo wiadomo, że jeden mało jeździ a inny śmiga tu i tam z miejsca na miejsce.

Według mnie to wiek opon jest kluczowy a nie przebieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to wiek opon jest kluczowy a nie przebieg

 

Oba te czynniki. Ale w normalnej eksploatacji przez kilka lat, kiedy cepą przejedziemy około 20k km to szybciej te opony zużyjemy niż one się zestarzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te czynniki. Ale w normalnej eksploatacji przez kilka lat, kiedy cepą przejedziemy około 20k km to szybciej te opony zużyjemy niż one się zestarzeją.

Tutaj się z kolegą nie zgodzę. Zależy jak patrzymy na "zestarzenie" się opony bo znam ludzi co na kilkunastoletnich kapciach w samochodach jeżdżą. Prawda jest taka że guma po 5-6 latach to już dużo ze swoich właściwości nie ma. Ja osobiście na zimowych oponach po 3 sezonach widziałem ogromną różnicę, niby bieżnik był, ale guma stwardniała i nie dało się tym jeździć normalnie i w połowie 3 sezonu musiałem wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z kolegą nie zgodzę. Zależy jak patrzymy na "zestarzenie" się opony bo znam ludzi co na kilkunastoletnich kapciach w samochodach jeżdżą. Prawda jest taka że guma po 5-6 latach to już dużo ze swoich właściwości nie ma. Ja osobiście na zimowych oponach po 3 sezonach widziałem ogromną różnicę, niby bieżnik był, ale guma stwardniała i nie dało się tym jeździć normalnie i w połowie 3 sezonu musiałem wywalić.

Kilka lat to dla mnie 3-4. Ale chodzi mi o co innego. Wielu użytkowników jeździ mało z przyczepą i opony nie zużyją się, tzn bieżnik będzie w należytym stanie itp. I tacy ludzie mimo upływu lat nie wymieniają opon bo uważają, że jest wszystko ok. A przecież powinno się to robić.

 

Dlatego pisałem, że oba czynniki, tzn czas i kilometry, mają wpływ na zużycie się opony. U jednego po przejechaniu 15-20k km opona będzie zużyta i nadawać się na śmietnik, a u innego po 5 latach będzie wyglądać jak nowa ale i tak należy ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 Witam Szanownych,

 Znajomy poprosił mnie o pomoc w znalezieniu opon do jego cepki. Nikt do niej nie zaglądał od kilku lat, on sam nie wie nawet, jak ona się nazywa - mówi o niej "Euro" i że " nie jest duża".  Wie za to, że powinny być tam kapcie 155 x 12. Ja zaś bywam w domu 2, 3 razy na miesiąc i po prostu nie mam fizycznie czasu na przekopywanie netu - może ktoś z Was wie, gdzie można takie opony kupić, niekoniecznie nowe. Ja przejrzałem kilka stron w szukajce i mimo obiecujących tytułów - nic nie znalazłem - "a bo panie tylko tak napisane"... grrrr.

 Wdzięcznym będę do obrzydliwości  :skromny:

 Miłego dnia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.