Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Misio napisał:

No dobra...poczekaj jeszcze 1 miesiąc...i sprzedaj Darkowi...

Twoje modyfikacje pewnie mu nie będą przeszkadzać ?

nie wiem czy nie musiałbym przy okazji szukać nowej żony bo Marta mogłaby mnie eksmitować, a nawet nie było by gdzie bo bez kampera słabo.  Na dziś musiałbym mieć 3 z przodu i coś dalej, żeby myśleć o sprzedaży, takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, Voku, dzieci godzą się spać w jednym łóżku czy zakładacie że już któres przestanie jeździć?

Ja przy dwójce dzieci tylko łóżko piętrowe. Przestrzeń dzienna finalnie i tak jest mała. Owszem we dwójkę półintegra, ale w moim przypadku to jeszcze 5 lat poczekam. Z dwójką dzieci tylko alkowa

Edytowane przez jackas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 14:59, Voku napisał:

Ja teraz mam takiego i już chyba wiem co chce ?

 

IMG_20210924_140347.jpg

Obejrzałem wczoraj sobie Twój filmik i imo z tych wszystkich kamperów to ten jest najgorszy. Układ słaby, mało miejsca, design też taki sobie no i ten wielki garb. Też miałem wrażenie że jak jechałeś po autostradzie to było bardzo głośno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na przejścia na kampera zły czas. Trzeba trochę poczekać do wygaszenia pandemii. Wtedy Ci co kupili bo "taka moda" będą sprzedawać. Może już to się zaczyna, Przykład jak niżej. Prezes Drywa sobie kupił nakręcił 5000km i sprzedaje...to się najeździł.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-r09-kamper-ID6DgTPy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jackas napisał:

Tak z ciekawości, Voku, dzieci godzą się spać w jednym łóżku czy zakładacie że już któres przestanie jeździć?

Ja przy dwójce dzieci tylko łóżko piętrowe. Przestrzeń dzienna finalnie i tak jest mała. Owszem we dwójkę półintegra, ale w moim przypadku to jeszcze 5 lat poczekam. Z dwójką dzieci tylko alkowa

sprawdzałeś układ tego kampera - półintegry, którym jeździł Darek ? Z tyłu są osobne 2 łóżka z przejściem po środku - mogą tam spać osobno, ok 75cm odstępu. Jeżeli z tyłu śpią rodzice to dzieciaki razem na opuszczanym z przodu, albo jedno na opuszczanym a drugie niżej - składa się stół i robi się łóżko jak z każdej podkowy w przyczepie. Realnie w 5 osobowym kamperze 6 miejsc do spania dorosłych osób + 1 dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że dyskusja się nieco oczyściła, ale zrobił się z tego camperteam?

Faktycznie z dziećmi jest problem jak są różnopłciowe i różnowiekowe - alkowa może nie rozwiązywać sytuacji, a skoro alkowa dla dzieci nie, to dla rodziców raczej nie za bardzo...

Ja na szczęście nie dość, że mam jednopłciowe darmozjady to jeszcze prawie bliźniaki, więc dla mnie alkowa jak najbardziej, ale nigdy w życiu?

Niezmiennie czekam teraz aż będą się wyzbywać pierwszych egzemplarzy nabywcy "mojego" Rapido V65 XL...

Godzinę temu, Gizbern napisał:

Teraz na przejścia na kampera zły czas. Trzeba trochę poczekać do wygaszenia pandemii. Wtedy Ci co kupili bo "taka moda" będą sprzedawać. Może już to się zaczyna, Przykład jak niżej. Prezes Drywa sobie kupił nakręcił 5000km i sprzedaje...to się najeździł.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-r09-kamper-ID6DgTPy.html

Już miałem pisać, że ciekawa opcja, dopóki nie zobaczyłem, że to cena netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

m??

 

2 godziny temu, Gizbern napisał:

Teraz na przejścia na kampera zły czas. Trzeba trochę poczekać do wygaszenia pandemii. Wtedy Ci co kupili bo "taka moda" będą sprzedawać. Może już to się zaczyna, Przykład jak niżej. Prezes Drywa sobie kupił nakręcił 5000km i sprzedaje...to się najeździł.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-r09-kamper-ID6DgTPy.html

Słyszałem że będą sprzedawane za pół ceny. Szykujcie się na zakupy?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackas napisał:

Tak z ciekawości, Voku, dzieci godzą się spać w jednym łóżku czy zakładacie że już któres przestanie jeździć?

Ja przy dwójce dzieci tylko łóżko piętrowe. Przestrzeń dzienna finalnie i tak jest mała. Owszem we dwójkę półintegra, ale w moim przypadku to jeszcze 5 lat poczekam. Z dwójką dzieci tylko alkowa

W alkowie spią razem, Ale tam jest gigantyczne łóżko.One już praktycznie z nami nie jeżdżą, chyba że jedziemy na dłużej to nie mają wyjścia.  Wszystko zależy jaka alkowa w jakim układzie, ta która mam teraz wypada słabawo, w sumie zastanawiam się dla kogo jest ten układ?

 

2 godziny temu, Gizbern napisał:

Teraz na przejścia na kampera zły czas. Trzeba trochę poczekać do wygaszenia pandemii. Wtedy Ci co kupili bo "taka moda" będą sprzedawać. Może już to się zaczyna, Przykład jak niżej. Prezes Drywa sobie kupił nakręcił 5000km i sprzedaje...to się najeździł.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-r09-kamper-ID6DgTPy.html

Ceny nie spadną, raczej będą cały czas szły w górę.

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Obejrzałem wczoraj sobie Twój filmik i imo z tych wszystkich kamperów to ten jest najgorszy. Układ słaby, mało miejsca, design też taki sobie no i ten wielki garb. Też miałem wrażenie że jak jechałeś po autostradzie to było bardzo głośno 

To fakt, jest w nim mało miejsca, ale to też kamper do 7m, słabe jest to że kabina jest wyłączona z użytkowania. No i jakość wykonania na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

sprawdzałeś układ tego kampera - półintegry, którym jeździł Darek ? Z tyłu są osobne 2 łóżka z przejściem po środku - mogą tam spać osobno, ok 75cm odstępu. Jeżeli z tyłu śpią rodzice to dzieciaki razem na opuszczanym z przodu, albo jedno na opuszczanym a drugie niżej - składa się stół i robi się łóżko jak z każdej podkowy w przyczepie. Realnie w 5 osobowym kamperze 6 miejsc do spania dorosłych osób + 1 dziecko.

Oczywiście Marku, nie sprawdzałem. Więc półintegra z podwójnym łóżkiem to jakaś tam alternatywa.  Układ to mocno indywidualna sprawa. Ja zostaję przy alkowie. Opuszczane łóżko zawsze ogranicza przestrzeń, której w każdym kamperze nie jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Voku napisał:

No i jakość wykonania na niskim poziomie.

O tym nie pisałem, bo nie miałem okazji widzieć z bliska, ale na filmie właśnie takie sprawiał wrażenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacek00 napisał:

Obejrzałem wczoraj sobie Twój filmik i imo z tych wszystkich kamperów to ten jest najgorszy. Układ słaby, mało miejsca, design też taki sobie no i ten wielki garb. Też miałem wrażenie że jak jechałeś po autostradzie to było bardzo głośno 

Po obejrzeniu pierwszego filmiku też się zastanawiam jak wyrabiacie się wagowo ( kurcze, wydaje mi się że to tutaj pisałem, ale jakoś znaleźć nie mogę) w 4 osoby, no i jak to np wygląda czasowo, miejscowo, zasób wody gdy stoicie tam gdzie staliście? Bo ja sobie po pierwsze straszny tłok wyobrażam przy wymianie kąpiących się - wystarcza wody? Jak szybko ciepła się nagrzewa? Ile czasu zejdzie aż wszyscy po zabiegu są? Jeszcze trudniej mi to w kampervanie sobie wyobrazić, ale przecież chyba jakoś funkcjonuje...

Tak jak Darek pisze, ten którego mają to ciasny jakiś, ja sobie go nawet w 2 osoby nie potrafię wyobrazić, pomijając już ten pozostałe niedogodności (hałas w czasie jazdy, komfort, wyposażenie samochodu i różne tam inne). Ciekaw jestem dalszych vlogów jak to dalej będzie wyglądało, oglądam je zawsze z dużym zainteresowaniem bo jak ktoś tam napisał - wiarygodne są ?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, portier napisał:

Po obejrzeniu pierwszego filmiku też się zastanawiam jak wyrabiacie się wagowo ( kurcze, wydaje mi się że to tutaj pisałem, ale jakoś znaleźć nie mogę) w 4 osoby, no i jak to np wygląda czasowo, miejscowo, zasób wody gdy stoicie tam gdzie staliście? Bo ja sobie po pierwsze straszny tłok wyobrażam przy wymianie kąpiących się - wystarcza wody? Jak szybko ciepła się nagrzewa? Ile czasu zejdzie aż wszyscy po zabiegu są? Jeszcze trudniej mi to w kampervanie sobie wyobrazić, ale przecież chyba jakoś funkcjonuje...

Tak jak Darek pisze, ten którego mają to ciasny jakiś, ja sobie go nawet w 2 osoby nie potrafię wyobrazić, pomijając już ten pozostałe niedogodności (hałas w czasie jazdy, komfort, wyposażenie samochodu i różne tam inne). Ciekaw jestem dalszych vlogów jak to dalej będzie wyglądało, oglądam je zawsze z dużym zainteresowaniem bo jak ktoś tam napisał - wiarygodne są ?

Pozdrawiam serdecznie

Waga - zawsze na styk. Zbiornik wody ok 150l wystarczy na 4 dni przy pełnym serwisie z prysznicem oszczędnym dla 4 osób. Bojler to diabeł, ustawiasz na eko bo przy hot czy boost możesz zupkę chińską zaparzyć. Wodę do prysznica masz w 15 min od wciśnięcia guzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Mnie to by interesowało ile tam jeszcze oprócz 4 osób załadować można. Jezdziliście (Darek) na wagę?

Oglądałem (na razie) 1 odcinek z tym kamperem - mojego zdania na temat kampera nie ukrywam - ale tam z miejscem - no jakoś tego nie widzę. No i ta waga dla mnie zagadką jest.

No i jak tam 4 osoby pod prysznic wskoczą - hmmm nastepna zagadka - woda, miejsce, czas (bo to nie jest tak że wszyscy naraz się kąpią)? Dalej tego jakoś u siebie nie widzę, już całkiem miejsce noclegu pomijając. Dla mnie absolutny Hardcore, ale jak ktoś lubi i odpowiednią kasą dysponuje, to czemu nie?...

Pozdrawiam

Znalazł się mój wpis (powyżej) którego szukałem. Nie mam pojęcia jak to zrobiłem (wyjątkowe jakieś beztalencie jestem) ale chyba właśnie go wysłałem. Ale nic to.

Maarec ten bojler brzmi logicznie, natomiast 150 litrów na 4 dni/4 osoby (myślałem że 100 litrów jest) to poszedłeś po bandzie ? Niecałe 10 litrów na prysznic wypada, a tu jeszcze po posiłkach nie zmyłeś, toaleta, ręce umyć, ziemniaki opłukać - wybacz, ale tego nie kupię. Tu 2 zbiorniki po 150 litrów potrzebne - no nie wiem. A waga? Jeszcze rowery (ktoś tam elektryki kiedyś proponował) - tu też wolę kwitka z wagi nie oglądać (albo policjant w czasie kontroli niech nie widzi3 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, portier napisał:

Niecałe 10 litrów na prysznic wypada

W karawaningu woda na wagę złota. A w tych 10 litrach spokojnie da się wykąpać - przetestowane ;) 

Zresztą podobno 5 mm brudu i sam odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.