Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jak różne gusta są. Ja np. prysznica nie mam wcale, w dotychczasowych (3 przyczepy) miałem - 2 z tego osobne - nie skorzystałem ani razu - więc teraz zamówiłem bez. Ze skośnym łóżkiem to różnie, miałem 2 razy i 2 razy raczej bez problemów, bo dosyć długie były i małżonka (mniejsza jest) spoko się mieściła. Teraz przed zamówieniem oglądaliśmy też taką że skośnym łóżkiem i to było zdecydowanie za krótkie - nawet dla żony (Bürstner Averso Plus 500-tka to bodajże była - my 520 zamówiliśmy).

Co ja osobiście gorąco bym polecił, to elektryczne podpory. One tak może trochę po macoszemu traktowane są, jednak jeśli ktoś (jak my) objazdówki preferuje - genialna sprawa. Ja tym samym oddechem i movera zamówiłem - byliśmy w Bieszczadach - 6 miejsc - Mover potrzebny nie był ani razu (co nie oznacza że kiedyś tam się nie przyda (jak to mówią: lepiej mieć niż potrzebować) - podpory natomiast 6x na dół, 6x do góry. Ja wiem, wkrętarka itd. Tu one jednak ładnie parami schodzą (tył - przód - jeszcze raz tył) - dla budy chyba zdrowiej. Więc jeśli ktoś jakiś grosz za dużo ma - gorąco polecam.

To tak nawiasem jak Kolega się za czymś konkretnym rozgląda.

Przy czym rękę w ? kładę - dwóch tych samych upodobań się nie znajdzie. I to chyba dobrze że tak jest ?

Vuko - można już gratulować? Bo znak wypożyczalni widzę - reklama a wózek Wasz, czy narazie tylko przymiarka?

Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Ja teraz mam takiego i już chyba wiem co chce ?

 

IMG_20210924_140347.jpg

Jest jeszcze opcja, że wiesz czego nie chcesz :).

U nas kokejna wizyta w Warszawie, tym razem ekskluzywny postój za 30 zł z ochroną. Dokładnie w tym miejscu gdzie chciałem. 

Tylko ten dzisiejszy maraton zafundował mi objazd kamperem przez centrum 27km gratis i co ciekawe- ostatnie 2km wpuścił nas policjant w zamkniętą strefę. Później 2 zawrotki w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania i dalej pozwiedzane. 

Piękne miasto.

20210926_140519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Punkt 10 wchodziłem na teren. 

 

Jakiś kamper stał na rejestracj KR

tak, kampera zostawiliśmy tam koło 12 i udaliśmy się na obiad,  zwiedzanie później. Ja nie zwróciłem uwagi na Twój holownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maarec napisał:

tak, kampera zostawiliśmy tam koło 12 i udaliśmy się na obiad,  zwiedzanie później. Ja nie zwróciłem uwagi na Twój holownik.

Byłem autem weekendowym więc nie mogłeś rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 15:48, szary11 napisał:

A na poważnie - co dokładnie? :)

Na pewno nie alkowa, to nie dla nas.

W dniu 26.09.2021 o 21:52, portier napisał:

Vuko - można już gratulować? Bo znak wypożyczalni widzę - reklama a wózek Wasz, czy narazie tylko przymiarka?

Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ?

To nie mój, dostałem z wypożyczalni na kilka dni.

W dniu 26.09.2021 o 22:01, maarec napisał:

Jest jeszcze opcja, że wiesz czego nie chcesz :).

Wiem że będzie to półintegra powyżej 7m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:
W dniu 26.09.2021 o 15:48, szary11 napisał:

A na poważnie - co dokładnie? :)

Na pewno nie alkowa, to nie dla nas.

 

2 godziny temu, Voku napisał:

Wiem że będzie to półintegra powyżej 7m ?

Aż kusi zapytać o powód wyboru ale to znów nie na temat... (choć może ten watek wszystko zniesie ;))

Może założyć nowy wątek "Alkowa, integra, półintegra" i tam toczyć spory przez setki postów o to, co lepsze ?

A poważnie, to jestem ciekaw, bo do mnie też półintegry przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, filipert napisał:

 

Aż kusi zapytać o powód wyboru ale to znów nie na temat... (choć może ten watek wszystko zniesie ;))

Może założyć nowy wątek "Alkowa, integra, półintegra" i tam toczyć spory przez setki postów o to, co lepsze ?

A poważnie, to jestem ciekaw, bo do mnie też półintegry przemawiają.

oj, stąpasz po kruchym lodzie, zaraz skłócimy podzielonych już kamperowców bo przecież są jeszcze campervany itd.  Każdy niech jeździ tym co mu w danym etapie życia pasuje najlepiej. Alkowa ma zaletę, że można pomieścić się w tą samą ilość osób w krótszym pojeździe, co oczywiście powoduje utratę miejsca wewnątrz pojazdu co zimową porą może być upierdliwe.

niestety nie miałem jeszcze okazji prowadzić integry, od zawsze za mną chodziła taka zabudowa, gdyby nie świadomość zerowej strefy zgniotu i braku konstrukcji stalowej w szoferce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, filipert napisał:

 

Aż kusi zapytać o powód wyboru ale to znów nie na temat... (choć może ten watek wszystko zniesie ;))

Może założyć nowy wątek "Alkowa, integra, półintegra" i tam toczyć spory przez setki postów o to, co lepsze ?

A poważnie, to jestem ciekaw, bo do mnie też półintegry przemawiają.

 

1 minutę temu, maarec napisał:

oj, stąpasz po kruchym lodzie, zaraz skłócimy podzielonych już kamperowców bo przecież są jeszcze campervany itd.  Każdy niech jeździ tym co mu w danym etapie życia pasuje najlepiej. Alkowa ma zaletę, że można pomieścić się w tą samą ilość osób w krótszym pojeździe, co oczywiście powoduje utratę miejsca wewnątrz pojazdu co zimową porą może być upierdliwe.

niestety nie miałem jeszcze okazji prowadzić integry, od zawsze za mną chodziła taka zabudowa, gdyby nie świadomość zerowej strefy zgniotu i braku konstrukcji stalowej w szoferce.

Chociaż i tak wszyscy wiedzą, że przyczepa jest lepsza ?, to chętnie bym poczytał jakie są odczuwalne w praktyce różnice pomiędzy typami kamperów. Może kiedyś jak już dzieci podrosną to będę zmuszony pisać że jednak kamper jest lepszy, więc taka wiedza się może przydać ?

Na razie to integra to jak wyżej kolega napisał - odstrasza tą "kartonową" konstrukcją.

Alkowa fajna, ale wydaje mi się że do spania dla dzieci. Jak dwójka dorosłych to już może mniej potrzebna. No i chyba wysokość jest tutaj największym minusem. Było ostatnio kilka przypadków że wybudowano za niskie mosty.

Ostatnio przez przypadek (bo przecież nie podobaja mi sie kampery) znalazłem coś takiego, co wstępnie by było według mnie wystarczające dla nas za kilka lat (bez dzieci). Chyba nawet dokładnie taki stał koło mnie na Alexie w ostatni weekend.

image.png.c4800dca5fdeb0e2a54f839ebf70684c.png

image.png.0bf21f8e976c4413e10679847a0755ae.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotrekm13 napisał:

 

Chociaż i tak wszyscy wiedzą, że przyczepa jest lepsza ?, to chętnie bym poczytał jakie są odczuwalne w praktyce różnice pomiędzy typami kamperów. Może kiedyś jak już dzieci podrosną to będę zmuszony pisać że jednak kamper jest lepszy, więc taka wiedza się może przydać ?

Na razie to integra to jak wyżej kolega napisał - odstrasza tą "kartonową" konstrukcją.

Alkowa fajna, ale wydaje mi się że do spania dla dzieci. Jak dwójka dorosłych to już może mniej potrzebna. No i chyba wysokość jest tutaj największym minusem. Było ostatnio kilka przypadków że wybudowano za niskie mosty.

Ostatnio przez przypadek (bo przecież nie podobaja mi sie kampery) znalazłem coś takiego, co wstępnie by było według mnie wystarczające dla nas za kilka lat (bez dzieci). Chyba nawet dokładnie taki stał koło mnie na Alexie w ostatni weekend.

image.png.c4800dca5fdeb0e2a54f839ebf70684c.png

image.png.0bf21f8e976c4413e10679847a0755ae.png

 

Niski garaż pod łóżkiem i brak osobnego prysznica, są lepsze układy, nawet z takim typowym łóżkiem małżeńskim.

Odnośnie wysokości - Alkowa na Fordzie (3,1m) będzie niższa od półintegry z klimą dachową na Fiacie (3,3m) - taka ciekawostka. Zabudowy na Fordach są ok 15cm niższe - wynika to z podwozia. Warto uwzględnić to przy budowie ewentualnej wiaty na przyczepę ( ok 2,7m wys).

Różnice są minimalne i jak ma kogoś spotkać wiadukt to go raczej trafi, bez względu na rodzaj zabudowy, chyba że piszemy o alkowie max, np na Iveco, gdzie DMC będzie ok 5-7t i wysokość również. Moje wywody dotyczyły standardowych sprzętów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartonową budową integry to chyba nie do konca tak... Przecież to normalny dostawczak z nadbudową. Strefy zgniotu to nie maska a podłużnice.
A jak się poogląda Crash Testy kamperów to strefa zgniotu jest chyba najmniejszym problemem jeśli wyrwie np. pełny 100l zbiornik wody albo akumulatory zamontowane w części mieszkalnej i przypięte pasami do drewnianej ścianki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.