Skocz do zawartości

Wkrętarka do podpór przyczepy


mundek28

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szanowni koledzy dużo tu różnych wypowiedzi i mam mętlik w głowie. Ze względu na uszkodzony mięsień prawego ramienia nie mogę używać tej ręki do ciężkich prac wiec szukam mocnej normalnej wkrętarki do podnoszenia przyczepki, której używałbym lewą ręką. Do tego zestawu potrzebuje klucz 19mm do przednich podpór długi około 60cm  /raczej zespawany, bo jest długa rura przedłużająca i żeby tam sam klucz nie został / , tylne podpory -może być krótki lub mogę używać normalnego klucza na ½ cala, tylko żeby przedłużka weszła do wkrętarki. Dodam ze przyczepka waży 1300kg. Myślę ze taka wkrętarka akku powinna mieć minimum 50Nm mocy. Proszę wiec o informacje, co kupić w przyzwoitej cenie. Taka wkrętarką mógłbym w razie potrzeby odkręcać i przykręcać koła przyczepki –tez śruby na 19 mm. Pozdrawiam  Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mariozurek napisał:

 

Szanowni koledzy dużo tu różnych wypowiedzi i mam mętlik w głowie. Ze względu na uszkodzony mięsień prawego ramienia nie mogę używać tej ręki do ciężkich prac wiec szukam mocnej normalnej wkrętarki do podnoszenia przyczepki, której używałbym lewą ręką. Do tego zestawu potrzebuje klucz 19mm do przednich podpór długi około 60cm  /raczej zespawany, bo jest długa rura przedłużająca i żeby tam sam klucz nie został / , tylne podpory -może być krótki lub mogę używać normalnego klucza na ½ cala, tylko żeby przedłużka weszła do wkrętarki. Dodam ze przyczepka waży 1300kg. Myślę ze taka wkrętarka akku powinna mieć minimum 50Nm mocy. Proszę wiec o informacje, co kupić w przyzwoitej cenie. Taka wkrętarką mógłbym w razie potrzeby odkręcać i przykręcać koła przyczepki –tez śruby na 19 mm. Pozdrawiam  Marian

 

Do odkręcania kół jest klucz udarowy który nie nadaje się do podpór. Dobrą wkrętarkę kupisz w Lidlu z silnikiem bezszczotkowym ma chyba 60Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Szanowni koledzy dużo tu różnych wypowiedzi i mam mętlik w głowie. Ze względu na uszkodzony mięsień prawego ramienia nie mogę używać tej ręki do ciężkich prac wiec szukam mocnej normalnej wkrętarki do podnoszenia przyczepki, której używałbym lewą ręką.



Jak do podnoszenia przyczepki? Przecież podpory tylko się wysuwa i tyle. Żadnej wielkiej siły do tego nie potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kol .kol.borek6, Cichy56za doradę i podpowiedzi-kol Cichy56 a wiec mam wożić 2 wkrętarki bo awarie się zdarzają i czasami trzeba koło wymienić.

Natomiast dziękuję kol. Jacek00 i kol. Cezarr za dowcipy z tym wysuwaniem -tak jak bym to pierwszy raz robił  a mięśnie przeforsowałem przy pracy   wiec nie potrzebuje treningów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kol .kol.borek6, Cichy56za doradę i podpowiedzi-kol Cichy56 a wiec mam wożić 2 wkrętarki bo awarie się zdarzają i czasami trzeba koło wymienić.
Natomiast dziękuję kol. Jacek00 i kol. Cezarr za dowcipy z tym wysuwaniem -tak jak bym to pierwszy raz robił  a mięśnie przeforsowałem przy pracy   wiec nie potrzebuje treningów.
 
Ja pisałem poważnie. Przyczepy się na podporach nie podnosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:
13 minut temu, mariozurek napisał:
Dziękuje kol .kol.borek6, Cichy56za doradę i podpowiedzi-kol Cichy56 a wiec mam wożić 2 wkrętarki bo awarie się zdarzają i czasami trzeba koło wymienić.
Natomiast dziękuję kol. Jacek00 i kol. Cezarr za dowcipy z tym wysuwaniem -tak jak bym to pierwszy raz robił  a mięśnie przeforsowałem przy pracy   wiec nie potrzebuje treningów.
 

Ja pisałem poważnie. Przyczepy się na podporach nie podnosi

a czym się ustawia przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się ustawia przyczepę?

Kołami i kołem podporowym. Podporami się podpiera, jak sama nazwa wskazuje. Ale nie podnosi! Jak chcesz wypoziomować przyczepę to robisz to na osi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacek00 napisał:

Kołami i kołem podporowym. Podporami się podpiera, jak sama nazwa wskazuje. Ale nie podnosi! Jak chcesz wypoziomować przyczepę to robisz to na osi

 

Albo robisz budce remont na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Kol. mariozurek żartuje sobie, czy może jednak "ustawia" przyczepę w ten sposób:

1.thumb.jpg.742d5accd0c8a487cdb8fa22c823f6c0.jpg

Pokażę bliżej, aby było lepiej widać:

3.thumb.jpg.07165e4726b493b3ff65a3598bc19ef0.jpg

Jeżeli tak, to polecam Koledze obszerną lekturę (zaledwie kilka przykładowych tematów):

https://forum.karawaning.pl/topic/25032-taka-sytuacja/?do=findComment&comment=568091

https://forum.karawaning.pl/topic/587-ustawianie-przyczepy/

https://forum.karawaning.pl/topic/415-zimowanie-przyczepy/

http://forum.karawaning.pl/topic/16539-ustawienie-przyczepy-na-dłuższy-okres/?p=365883

http://forum.karawaning.pl/topic/2193-poziomowanie-przyczepy/?hl=poziomowanie

PS

Aby opuścić podpory do prawidłowego podparcia przyczepy, nie potrzeba prawie zupełnie wysiłku, o czym już ktoś tu wspominał. Co innego, gdyby chcieć na tych podporach unieść przyczepę, ale to jest kolosalny błąd, więc taka sytuacja normalnie nie ma miejsca. Inną sprawą jest też poziomowanie przyczepy, ale do tego celu podpór się również nie używa.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mariozurek napisał:

kol Cichy56 a wiec mam wożić 2 wkrętarki bo awarie się zdarzają i czasami trzeba koło wymienić.

Koła wkrętarką nie odkręcisz bo potrzeba ok 100 Nm i wykręci Ci rękę. Co do podnoszenia kluczem udarowym to sam wpadłem na taki" genialny "pomysł i zatarłem gwint w podnośniku trapezowym po pierwszym podniesieniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariozurek napisał:

 

Natomiast dziękuję kol. Jacek00 i kol. Cezarr za dowcipy z tym wysuwaniem -tak jak bym to pierwszy raz robił  a mięśnie przeforsowałem przy pracy   wiec nie potrzebuje treningów.

 

Strasznie poważnie staje się to forum, albo ludzie jacyś poważni ? jak człowiek zażartuje to zaraz jest że się wyśmiewa i troluje ? . Więcej luzu i koniecznie trzeba poluzować gumę w majtach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam o tej z Lidla i spokojnie daje sobie radę. Przy tym jest mała i zgrabna i poręczna. 

15944621416876487328401172098055.jpg

Edytowane przez Adam Rogowski
Edycja tekstu. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.