Skocz do zawartości

Wkrętarka do podpór przyczepy


mundek28

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w ten deseń pisałem, jeśli profesjonalna wkrętarka, to gniazdo musiałoby wytrzymać prąd ze 30-40 A, tak samo zabezpieczenia tego gniazda, oraz przewody źródło-gniazdo, gniazdo-wkrętarka. Drobny szczegół, ale nieświadomie można zrobić kuku, zwłaszcza w razie obciążenia blokującego wrzeciono wkrętarki (prąd zwarcia), trochę mniej przy starcie. Pod zwykłe gniazdo zapalniczki, np. w samochodzie, zabezpieczane bezpiecznikami 10-15A, nie podłączałbym tego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 18V są mocniejsze czyt. lepsze. A czy tak jest?

Dzieki Bobo za propozycję, jednak nie widzi mi się latanie z kablem, zresztą ktoś napisał w tym temacie, że miał duże spadki napięć. Ja mam darmową elektrownię (solar) więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Tak więc szukam sposobu ładowania baterii 12V z akumulatora 12V. Według mnie nie można bezpośrednio podłączyć baterii wkrętarki do AKU, bo mógłby być zbyt duży prąd ładowania - poprawcie mnie, jeżeli źle myślę.

5 minut temu, chris_66 napisał:
16 minut temu, Bob Duży napisał:

Wystarczy zrobić gniazdo zapalniczki i o długość przyczepy kabel.

lepiej coś solidniejszego, gniazdko słabe jest

wkrętarka może szarpnąć ponad 20A na rozruch i 10A ciągłego

Gniazdo zapalniczki już nawet wyciągnąłem sobie na zewnątrz przyczepy i myślę, że spokojnie wytrzymałoby przez kilka sekund 10A czy 20A. Ale tak jak napisałem - nie tego szukam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej użyć akumulatorów Li-Ion  zamiast Ni-Mh zużytych we wkrętarce?  

Za moc wkrętarki odpowiada głównie silnik wkrętarki a nie akumulator. Oczywiście że jak silnik mocny a akumulator słaby to szału tez nie będzie ale nie należy zakładać że będziemy pracować z zepsutym akumulatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chris_66 napisał:

lepiej coś solidniejszego, gniazdko słabe jest

wkrętarka może szarpnąć ponad 20A na rozruch i 10A ciągłego

Przecież na świecie nie ma tylko jednego gniazda. Są gniazda które obsłużą spokojnie 20A. Nie sądzę aby silnik 12v podczas podporowania pobierał 20A... Nawet gdyby to spokojnie gniazda do kupienia.

PolariS, ja 3 lata używałem pakietu LIPO i stara 20 letnia wkrętarka. Mam to do dziś. Pakiet 5.0 3S i tego nie zatrzymasz.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wyczytałem i wygląda na to, że raczej będzie zbyt małe napięcie i trzeba by było wstawiać żarówkę, by ograniczyć prąd ładowania. Tak więc chyba przetwornica będzie miała mniej strat - szkoda zachodu :(

Dodatkowo trzeba by było stworzyć jaką stację dokującą dla akumulatorków lub zmodyfikować ładowarkę sieciową tracąc możliwość ładowania z 230V.

Tak więc chyba pozostaje kupić dodatkową lekką wkrętarkę do cepki i ładować z przetwornicy.

Dzięki koledzy :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

Coś tam wyczytałem i wygląda na to, że raczej będzie zbyt małe napięcie i trzeba by było wstawiać żarówkę, by ograniczyć prąd ładowania. Tak więc chyba przetwornica będzie miała mniej strat - szkoda zachodu :(

Dodatkowo trzeba by było stworzyć jaką stację dokującą dla akumulatorków lub zmodyfikować ładowarkę sieciową tracąc możliwość ładowania z 230V.

Tak więc chyba pozostaje kupić dodatkową lekką wkrętarkę do cepki i ładować z przetwornicy.

Dzięki koledzy :dzieki:

Wg mnie to szukanie dziury w całym. Kup normalną i porządną wkrętarkę. Nawet Parkside z Lidla taką:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-2-biegowa-akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-z-udarem-PSBSA-20-Li-B2-20-V-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100252346

One są na aku 20V. taki:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulator-litowo-jonowy-20-V-2-Ah-do-PAP-20-A1-seria-PAP-20-A1-PLG-20-A1-z-ladowarka/p100257275

Taki zestaw Ci pociągnie dość długo. Spokojnie cały urlop nim obskoczysz i jeszcze prądu zostanie. Tak więc IMO nie ma sensu robić ekstra ładowarki, bo raz, że będziesz to ładował dość długo, a dwa, że w międzyczasie do domu wrócisz :P Czyli przed wyjazdem ładujesz wkrętarkę na full i masz świty spokój.

 

 

 

48 minut temu, PolariS napisał:

A nie lepiej użyć akumulatorów Li-Ion  zamiast Ni-Mh zużytych we wkrętarce?  

W zasadzie każda nowa wkrętarka już nie jeździ na Ni-Mh, a właśnie na Li-lon

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

Wg mnie to szukanie dziury w całym. Kup normalną i porządną wkrętarkę. Nawet Parkside z Lidla taką:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-2-biegowa-akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-z-udarem-PSBSA-20-Li-B2-20-V-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100252346

One są na aku 20V. taki:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulator-litowo-jonowy-20-V-2-Ah-do-PAP-20-A1-seria-PAP-20-A1-PLG-20-A1-z-ladowarka/p100257275

Taki zestaw Ci pociągnie dość długo. Spokojnie cały urlop nim obskoczysz i jeszcze prądu zostanie. Tak więc IMO nie ma sensu robić ekstra ładowarki, bo raz, że będziesz to ładował dość długo, a dwa, że w międzyczasie do domu wrócisz :P Czyli przed wyjazdem ładujesz wkrętarkę na full i masz świty spokój.

 

 

 

W zasadzie każda nowa wkrętarka już nie jeździ na Ni-Mh, a właśnie na Li-lon

Nie wiem jak tu się cytuje to co się chce..więc wszystko cytuje ale dokładnie. 2.0Ah starczy a starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

zasadzie każda nowa wkrętarka już nie jeździ na Ni-Mh

Ja pisałem to bardziej w kwestii regeneracji akumulatora starej wkrętarki, w celu jej ponownego przywrócenia do żywych,  zamiast kombinacji z kablem.

Co do samego ładowania poza zastosowaniem balancera razem z pakietem do ładowania trzeba użyć zwykłego zasilacza o napięciu odpowiadającym końcowi napięcia ładowania całego użytego pakietu . Dla przykładu pakiet 3S  będzie wymagał zasilacza o napięciu 12.3V. Można zastosować zasilacz o napięciu np 13V z diodą prostowniczą w szeregu.. Calość pewnie wyjdzie 50-80zł max, oczywiście posiadając starą wkrętarkę. Jeśli nie mamy to lepiej zakupić nową. Ja mam taką z Lidla. Na pierwszym biegu da rafę podnieść przyczepę na podporze z zablokowanym sprzęgłem.  Małą i poręczna do przyczepy wystarczająca.  

1 minutę temu, Bob Duży napisał:

Nie wiem jak tu się cytuje to co się chce

zaznaczasz tekst który chcesz cytować i pojawia Ci się  "cytuj" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Słyszałem, że 18V są mocniejsze czyt. lepsze. A czy tak jest?

Dzieki Bobo za propozycję, jednak nie widzi mi się latanie z kablem, zresztą ktoś napisał w tym temacie, że miał duże spadki napięć. Ja mam darmową elektrownię (solar) więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Tak więc szukam sposobu ładowania baterii 12V z akumulatora 12V. Według mnie nie można bezpośrednio podłączyć baterii wkrętarki do AKU, bo mógłby być zbyt duży prąd ładowania - poprawcie mnie, jeżeli źle myślę.

Gniazdo zapalniczki już nawet wyciągnąłem sobie na zewnątrz przyczepy i myślę, że spokojnie wytrzymałoby przez kilka sekund 10A czy 20A. Ale tak jak napisałem - nie tego szukam :(

Ja zaszalałem i kupiłem klucz udarowy https://allegro.pl/oferta/klucz-udarowy-akumulatorowy-18v-ryobi-r18iw3-0-7898149238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczasz tekst który chcesz cytować i pojawia Ci się  "cytuj" 
Robienie wkrętarki na kablu to nieporozumienie Właśnie o to chodzi aby całość była bezorzewodowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam  drugi sezon wkrętarkę 18V Stanleya, daje radę, bez wkrętarki to przerąbane a tak to można powiedzieć nie ma roboty. Tak się nauczyłem że nawet kółko odkręcałem i przykręcałem wkrętarką ?

https://allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-udarowa-stanley-fmc625d2-18v-7430903229

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie to kręcić korbą jak sprzęt w garage  A poważnie to wolałbym takie rozwiązanie niż ręcznie. Wiatr w koła pompujesz też z kabla i nie ma problemu.
Ale w koła pompuje raz na sezon. A na takim dłuższym wyjeździe to wkrętarki używam dobre kilkadziesiąt razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie posiadam zestaw Hitachi DS12DVF3

Wadą tego zestawu to baterie Ni-Cd 12V oraz tylko 26 Nm. Choć 12V to dla mnie też zaleta, bo łatwo do tej baterii podłączyć urządzenia przyczepy i je testować. Tak robiłem podłączając listwę led. Plusem wkrętarki jest bezawaryjność sprawdzona przez wiele lat, co jest potwierdzone przez ciągłe występowanie w ofercie tego produktu.

Te 26 Nm mogło być przyczyną braku możliwości ruszenia dobrze skręconej podpory. Choć ręce mi wyrywało. Wkrętarka była ustawiona na wiercenie i być może dlatego się przegrzała. Czy Wy ustawiacie na wiercenie czy na udar?

Jacek, proponowany przez Ciebie zestaw Parkside posiada już baterie Li-lon 20V oraz 45Nm, co już jest dość dobrym wynikiem. Cena zestawu to jakieś 350 PLN, marka marketowa.

Szczerze, to już mnie bardziej przekonuje zapodana przez @peja76 wkrętarka Stanley FMC625D2. Marka znana, akumulatory Li-Ion 18V, 51 Nm a cena wyższa o tylko 100 PLN.

Patrząc dalej, to można już iść w silniki bezszczotkowe  np. DeWALT DCD796D2 gdzie Nm to 70 jednak cena to już dwa razy więcej.

 

Chyba jeszcze raz zrobię próbę działania mojej wkrętarki z moimi podporami. Może się okazać, że ręcznie zbyt mocno dociągnąłem podporę do góry i wkrętarka nie miała siły ruszyć jej z powrotem. Nie wiem, czy u Was też tak jest, że na samej górze by dobrze schować podporę to trzeba użyć dużej siły. Może ja przesadzam z jej chowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie posiadam zestaw Hitachi DS12DVF3
Wadą tego zestawu to baterie Ni-Cd 12V oraz tylko 26 Nm. Choć 12V to dla mnie też zaleta, bo łatwo do tej baterii podłączyć urządzenia przyczepy i je testować. Tak robiłem podłączając listwę led. Plusem wkrętarki jest bezawaryjność sprawdzona przez wiele lat, co jest potwierdzone przez ciągłe występowanie w ofercie tego produktu.
Te 26 Nm mogło być przyczyną braku możliwości ruszenia dobrze skręconej podpory. Choć ręce mi wyrywało. Wkrętarka była ustawiona na wiercenie i być może dlatego się przegrzała. Czy Wy ustawiacie na wiercenie czy na udar?
Jacek, proponowany przez Ciebie zestaw Parkside posiada już baterie Li-lon 20V oraz 45Nm, co już jest dość dobrym wynikiem. Cena zestawu to jakieś 350 PLN, marka marketowa.
Szczerze, to już mnie bardziej przekonuje zapodana przez [mention=34857]peja76[/mention] wkrętarka Stanley FMC625D2. Marka znana, akumulatory Li-Ion 18V, 51 Nm a cena wyższa o tylko 100 PLN.
Patrząc dalej, to można już iść w silniki bezszczotkowe  np. DeWALT DCD796D2 gdzie Nm to 70 jednak cena to już dwa razy więcej.
 
Chyba jeszcze raz zrobię próbę działania mojej wkrętarki z moimi podporami. Może się okazać, że ręcznie zbyt mocno dociągnąłem podporę do góry i wkrętarka nie miała siły ruszyć jej z powrotem. Nie wiem, czy u Was też tak jest, że na samej górze by dobrze schować podporę to trzeba użyć dużej siły. Może ja przesadzam z jej chowaniem?
Nie 350 a 250. Za tą cenę masz naprawdę dobry sprzęt. Pooglądaj sobie testy na YouTube, gdzie Parkside śmiało konkuruje ze znaną konkurencją.

Generalnie nie namawiam na Parkside, chociaż mam już ich kilka rzeczy i regularnie używam. Są dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.