Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie Gusia, ja już niestety od tygodnia w PL :'(

Nie zauważyliście, że jest chłodniejsza woda w Adriatyku? Ja się kąpałem w kilku miejscach w CRO i w Albanii i trzeba było się trochę postarać, by wejść do wody. Jak już się weszło, to było OK, jednak przy wyjazdach z poprzednich lat do wody można było wejść z marszu (a może z biegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

Nie zauważyliście, że jest chłodniejsza woda w Adriatyku

Wokół Korculi cieplutka, żadnego stresu przy tym wchodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia kempingu, na którym jesteście? Jak drogi na Korculi? Da radę przejechać zestawem 2,5m szerokim i 13 m długim?

Pytam bo nigdy nie byłem na tej wyspie i może pora to nadrobić?

Zdjęcia piękne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bw81 napisał:

Masz może zdjęcia kempingu, na którym jesteście? Jak drogi na Korculi? Da radę przejechać zestawem 2,5m szerokim i 13 m długim?

Pytam bo nigdy nie byłem na tej wyspie i może pora to nadrobić?

Zdjęcia piękne!

Dasz radę. Cała wyspa przejezdna, drogi normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gusia-s napisał:

Wokół Korculi cieplutka, żadnego stresu przy tym wchodzeniu :)

3 tygodnie i taka różnica :wacko:

Apropo Twojego filmu, to w zeszłym roku miałem bardzo podobne klimaty z pływania naokoło parku Brijun

20180706152426(1).thumb.jpg.690315da1e1c0d97d06b06933d313048.jpg

A w tym roku z łódki - Komani Lake Albania

DSCF5863.thumb.JPG.810a5a7422e23f23d27ec1650c081304.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bw81 napisał:

Masz może zdjęcia kempingu, na którym jesteście? Jak drogi na Korculi? Da radę przejechać zestawem 2,5m szerokim i 13 m długim?

Dojazd do kempingu od strony Orebica bardzo dobry. Prom 15 min. i z portu Dominice dosłownie 500 m. 

Na terenie kemp. alejki asfaltowe. Kemp. spory ale zajętego miejsca z 10 %

Parcel nadających się na przyczepy stosunkowo niewiele, bo teren jest w dużej części ze spadkiem. Kamperem o wiele łatwiej coś wybrać z całkiem ładnym widokiem na Peljesac. 

IMG_20190712_091152.thumb.jpg.f4f0036dbeded33e8114134e6d140d9e.jpg

Koło nas jest obszerna wolna parcela z dobrym dojazdem i równa, położona na 3 poziomie. Im wyżej tym równiej. 

Tu masz trochę fotek https//www.avtokampi.si/kampi/kamp-port-9

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ćwiczeń przed wyjazdowych wybraliśmy się na kanały i Odrę we Wrocławiu. Niestety nie mogę wkleić przykładowego zdjęcia czy filmu o czystości wody w Odrze...nie domylibyście ekranu !

Woda w Cro czeka na nas do polowy sierpnia. Wtedy pomoczę swojego gumofca w podobnych klimatach. Wodę mają bez konkurencyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gusia-s napisał:

Dojazd do kempingu od strony Orebica bardzo dobry. Prom 15 min. i z portu Dominice dosłownie 500 m. 

Na terenie kemp. alejki asfaltowe. Kemp. spory ale zajętego miejsca z 10 %

Parcel nadających się na przyczepy stosunkowo niewiele, bo teren jest w dużej części ze spadkiem. Kamperem o wiele łatwiej coś wybrać z całkiem ładnym widokiem na Peljesac. 

IMG_20190712_091152.thumb.jpg.f4f0036dbeded33e8114134e6d140d9e.jpg

Koło nas jest obszerna wolna parcela z dobrym dojazdem i równa, położona na 3 poziomie. Im wyżej tym równiej. 

Tu masz trochę fotek https//www.avtokampi.si/kampi/kamp-port-9

 

 

Dzięki Gusia :) A jak oceniasz sanitariaty i infrastrukturę kempingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gusia-s napisał:

Wokół Korculi cieplutka, żadnego stresu przy tym wchodzeniu :)

może maiłem pecha ale w trakcie moich kilkunastu wizyt w CRO nigdy nie miałem ciepłej wody.

tzn była na tyle ciepła że kąpaliśmy się bez problemu , ale przy wejściu bez pianki zawsze musiałem się przełamać lub wskakiwać z łódki czy pomostu  , tyle że nigdy nie byliśmy w środku sezonu, zawsze czerwiec lub wrzesień czy nawet początek października

3 godziny temu, Jarosław69 napisał:

W ramach ćwiczeń przed wyjazdowych wybraliśmy się na kanały i Odrę we Wrocławiu. Niestety nie mogę wkleić przykładowego zdjęcia czy filmu o czystości wody w Odrze...nie domylibyście ekranu !

Woda w Cro czeka na nas do polowy sierpnia. Wtedy pomoczę swojego gumofca w podobnych klimatach. Wodę mają bez konkurencyjną.

Jarek woda w odrze jest biologicznie czysta ale z wiadomych względów nigdy nie będzie tak krystaliczna jak w górskich rzekach czy jeziorach.

Fakt że w chwili obecnej wizury nie ma prawie żadnej ale to ze względu na to że woda zakwitła po upałach jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach,  w zeszłym roku jak pływałem w zatokach to wizura miała ponad 1.5m, tydzień temu ledwo co widziałem swoją rękę , w kanałach zawsze woda kwitnie jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 13:11, bw81 napisał:

 A jak oceniasz sanitariaty i infrastrukturę kempingu

Są 2 bloki sanitariatów w każdym męski i damski. 

W damskich po 8 kabin natrysków, tyleż samo WC i umywalek. W męskich podobnie. Ciepła woda z solarów i nie trafiliśmy żeby brakowało. Nie są najnowsze ale cały czas sprzątane na bieżąco. Papier, ręczniki i mydło jest.

Nie ma wody przy parcelach trzeba dygać z konewką.

Obok jest resort hotelowy Port9 czyli tak samo jak kemping się nazywa i tam są baseny, jeden większy, 2 mniejsze i brodzik z grzybkiem. Chyba kto inny tym zarządza bo jeszcze przed wyjazdem jak pisałam na kemping czy można z tej infrastruktury korzystać to mi odpisali że niestety, ale na miejscu wygląda to tak, że teren ten w żaden sposób nie jest od kempingu odgrodzony, goście resortu nie mają żadnych opasek i nikt tego nie kontroluje. Zarówno od strony kempingu jak i nabrzeża można wchodzić i korzystać.

Sam kemping raczej typowo jako miejsce noclegowe do penetracji wyspy i samego miasteczka Korcula. 

Malutka plaża piaszczysta ale piach ciemny i długo płytko,  plus 2 kamyczkowe w tym jedna tuż pod hotelem z leżakami, które jak obserwuję też są za free. Na terenie hotelu jest plac zabaw.

Z kempingu pływają często taxi boat na starówkę Korculi za 15 kun, pieszo jest 20 min. Taxi boat pływają też na pobliską wysepkę Badija z piękną laguną za 30 kun, od przystani wzdłuż brzegu trzeba przespacerować na drugą stronę wysepki do tej plaży może z 10 min. Po drodze na spotkanie wychodzą daniele i chcą by je częstować, nie gardzą chlebem czy jabłkiem. Dla dzieci super atrakcja, sama miałam frajdę. Jest też coś takiego jak rejsiki hop on hop off za 120 kun, i cały dzień możesz pływać między wyspami Badija i Vrnik oraz do Lumbardy. Wsiadasz i wysiadasz w oznaczonych miejscach wg rozkładu kursów.

Na miejscu w recepcji wypożyczalnia rowerów 50 kun, skuterów 150 kun, motorówek z silnikiem 490 kun i aut 400 kun, wszystko za dzień.

Motorówki do 5KM dają bez patentu ale jak ktoś w życiu nie używał to nie radzę jednak, w tym kanale między Peljesacem potrafi nagle dmuchnąć i w piękną pogodę pojawiają się duże fale. My jak wracaliśmy po całym dniu pływania to skakaliśmy po tych falach jak ping pong.

Na nabrzeżu można też wynająć supy, kajaki.

Bankomat Euronet ATM przy recepcji i na nabrzeżu. Konzum naprzeciw kempu.

Plaze Korculi zachwycają, jednak wymagają dojazdu, często po szutrach z dobrym sprzęgłem, hamulcami i opanowanym kierowcą  ;) 

Z miasteczek klimatycznych do zwiedzania w zasadzie tylko Korcula, reszta to zapadłe, stare kamienne wioski w interiorze z domami kaskadowo położonymi wśród gór gdzie nie ma zasięgu żadnego ?, lub takie typowo turystyczne osiedla na wybrzeżu. W Vela luce jaskinia z dziurami w niebo i punkt wypadowy na Proizd. 

Na wyspie 3 stacje paliw w tym 1 LPG.

 

Ale mi wyszedł elaborat ?

Acha ... Co do cen, na przeciwległym Peljesacu żarcie w knajpach o połowę taniej nawet jak się doliczy koszt przeprawy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.