Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy!

Zaklepuję tą parcelę dla się.

Moderatko nasza, ja tak po Twoich/Waszych śladach co rok przemierzam, stąpamy po tych samych kamieniach tylko że my, Sokale z rocznym opóźnieniem.

Przecierasz nam szlaki.

Może by tak spota zorganizować na wspólne 1-3 dni/wieczory wyjątkowo w tym samym czasie i miejscu? :) A potem rozbieg bo wiadomo co i jak...

Kwiatki Ci wręczę a Tomowi Whisky/Rakiję ect .

Bo co będę ukrywał, ostatnie 2, serio najlepsze urlopy to Twój scenariusz.

Trzeci się zanosi.

.

Czy możesz podać przykładowe ceny posiłków w knajpach?

W dniu 13.07.2019 o 09:20, gusia-s napisał:

...

Kamperem o wiele łatwiej coś wybrać z całkiem ładnym widokiem na Peljesac. 

IMG_20190712_091152.thumb.jpg.f4f0036dbeded33e8114134e6d140d9e.jpg

Koło nas jest obszerna wolna parcela z dobrym dojazdem i równa, położona na 3 poziomie.

...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mi się buntuje bo w Grecji pogoda coś szwankuje ?  trzeba zmienić plan na Chorwacje i może Bośnię lub Czarnogórę w zależności od pogody. Korcula jest na celowniku od dość dawna a po tym opisie niemal pewniak. Samo miasto na kilka dni a może później dalej na drugi koniec wyspy, warto? Widziałem tam kilka campingów ale jakby daleko od morza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Socale napisał:

Czy możesz podać przykładowe ceny posiłków w knajpach?

Tak jak @maarec pisze. 

Byle zupa 40-50 kun, drugie danie powyżej 100 i to nie jakiś rarytas. Za 90 to można burgera zjeść ale nie jesteśmy w jakiejś hameryce ;)

Np. kalmarki smażone 120-130, grillowane jeszcze drożej, wiem Orebic czyli naprzeciw 55. Aperol 70, w Orebic 30. I tak ze wszystkim innym, lody 12-15 a w Orebic 7 w najlepszej kuglowni Oaza.

IMG_20190713_192645.thumb.jpg.ef5c408bc19cd51493aedb53a076e279.jpg

Ceny w konobie przy kempingu ciut tańsze niż w mieście.

Masz ponton więc do Orebica możesz śmiało na jedzonko śmigać;) 

Godzinę temu, Benior napisał:

bo w Grecji pogoda coś szwankuje ?

Przyznam, że tu też szału nie ma. Wieczorem długi rękaw. Bardzo często pada, na szczęście wieczorem lub nocami ale to taki front chyba przechodzi. W dzień ciepło tylko dość często się chmurzy. Mimo to woda ciepła.

Godzinę temu, Benior napisał:

Widziałem tam kilka campingów ale jakby daleko od morza. 

Tak właśnie, albo z dała od morza albo maleńkie na namioty a podjazd w pionie ?

 Nie ma w czym wybierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze trochę czasu i może pogoda  się poprawi. W Grecji opady drogi uszkodziły a co jeszcze będzie kto to wie. Pewnie przesadzam ale trzeba mieć alternatywę. Nie chciałbym gdzieś utknąć bez prądu i wody. 

 Jedziemy solo więc i miejsca dużo nie potrzebujemy tylko kemping zdecydowanie nad wodą wolimy. Może być prymitywnie jak na Divna oczywiście lepiej jak jest na Baśce gdzie są toaletki w łazienkach dla pań ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 bloki sanitariatów w każdym męski i damski. 
W damskich po 8 kabin natrysków, tyleż samo WC i umywalek. W męskich podobnie. Ciepła woda z solarów i nie trafiliśmy żeby brakowało. Nie są najnowsze ale cały czas sprzątane na bieżąco. Papier, ręczniki i mydło jest.
Nie ma wody przy parcelach trzeba dygać z konewką.
Obok jest resort hotelowy Port9 czyli tak samo jak kemping się nazywa i tam są baseny, jeden większy, 2 mniejsze i brodzik z grzybkiem. Chyba kto inny tym zarządza bo jeszcze przed wyjazdem jak pisałam na kemping czy można z tej infrastruktury korzystać to mi odpisali że niestety, ale na miejscu wygląda to tak, że teren ten w żaden sposób nie jest od kempingu odgrodzony, goście resortu nie mają żadnych opasek i nikt tego nie kontroluje. Zarówno od strony kempingu jak i nabrzeża można wchodzić i korzystać.
Sam kemping raczej typowo jako miejsce noclegowe do penetracji wyspy i samego miasteczka Korcula. 
Malutka plaża piaszczysta ale piach ciemny i długo płytko,  plus 2 kamyczkowe w tym jedna tuż pod hotelem z leżakami, które jak obserwuję też są za free. Na terenie hotelu jest plac zabaw.
Z kempingu pływają często taxi boat na starówkę Korculi za 15 kun, pieszo jest 20 min. Taxi boat pływają też na pobliską wysepkę Badija z piękną laguną za 30 kun, od przystani wzdłuż brzegu trzeba przespacerować na drugą stronę wysepki do tej plaży może z 10 min. Po drodze na spotkanie wychodzą daniele i chcą by je częstować, nie gardzą chlebem czy jabłkiem. Dla dzieci super atrakcja, sama miałam frajdę. Jest też coś takiego jak rejsiki hop on hop off za 120 kun, i cały dzień możesz pływać między wyspami Badija i Vrnik oraz do Lumbardy. Wsiadasz i wysiadasz w oznaczonych miejscach wg rozkładu kursów.
Na miejscu w recepcji wypożyczalnia rowerów 50 kun, skuterów 150 kun, motorówek z silnikiem 490 kun i aut 400 kun, wszystko za dzień.
Motorówki do 5KM dają bez patentu ale jak ktoś w życiu nie używał to nie radzę jednak, w tym kanale między Peljesacem potrafi nagle dmuchnąć i w piękną pogodę pojawiają się duże fale. My jak wracaliśmy po całym dniu pływania to skakaliśmy po tych falach jak ping pong.
Na nabrzeżu można też wynająć supy, kajaki.
Bankomat Euronet ATM przy recepcji i na nabrzeżu. Konzum naprzeciw kempu.
Plaze Korculi zachwycają, jednak wymagają dojazdu, często po szutrach z dobrym sprzęgłem, hamulcami i opanowanym kierowcą  ;) 
Z miasteczek klimatycznych do zwiedzania w zasadzie tylko Korcula, reszta to zapadłe, stare kamienne wioski w interiorze z domami kaskadowo położonymi wśród gór gdzie nie ma zasięgu żadnego , lub takie typowo turystyczne osiedla na wybrzeżu. W Vela luce jaskinia z dziurami w niebo i punkt wypadowy na Proizd. 
Na wyspie 3 stacje paliw w tym 1 LPG.
 
Ale mi wyszedł elaborat
Acha ... Co do cen, na przeciwległym Peljesacu żarcie w knajpach o połowę taniej nawet jak się doliczy koszt przeprawy ;) 

Dziękuje są fajny i dokładny opis :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gusia-s napisał:

kalmarki smażone 120-130

Jelsa/Liberat = 110 porcja podobna ilością.

Gałka lodów prawie podwójnie nakładana 8

Wiesz jak mi apetyt podszarpnąć... zaraz zjem to zdjęcie i kawałek ekranu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dj85 napisał:

No to będzie jeszcze bardziej księżycowo na Pagu... 

 

A tak poważnie to byliśmy ponad 2 tygodnie i ani kropli deszczu i przeciętny wiatr. A w tym roku już dwie niszczycielskie bury i pożar na wielką skalę. 

Kiedyś sądziłem, że Cro to gwarancja pogody a dziś widzę, że trzeba i tak mieć farta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pływając promem nad tym nie myślałem bo to był mniejszy samochód a teraz już się zastanawiam jak to będzie. Mój samochód ma dokładnie 4959mm długości a jak wiemy na  https://www.jadrolinija.hr/ samochód krótszy/równy 5m jest taniej wieziony. Jednak mam hak na stałe no i z nim przekracza ten magiczny wymiar więc jak to jest mierzone? wyciąg z homologacji starczy czy sami to mierzą. Odkręcić te dwie śrubki czy nie zawracać sobie tym głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.