Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, gusia-s napisał:

A w wodach Jadrana taki gość ? przedwczoraj u wybrzeży Makarskiej a dziś Korculi. 

Mam nadzieję że się z tym gościem nie spotkamy. Jutro wyjazd. Skrila na KRK zarezerwowana, potem Pag. Powrót jakoś w lipcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel1o napisał:

Mam nadzieję że się z tym gościem nie spotkamy. Jutro wyjazd. Skrila na KRK zarezerwowana, potem Pag. Powrót jakoś w lipcu.

Ten gość to rekin ostronosy. Sporadycznie spotykany w wodach Adriatyku ale jednak. Niesprowokowany raczej nie powinien zagrażać ludziom,  nie wpływa na płytkie wody więc plażowicze są bezpieczni ale już ci kąpiący się na środku morza skacząc z jachtów itd... to  bym się zastanawiała. 

Potrafi wyczuć 1 kroplę krwi w ponad 100 l wody no i jest bardzo szybki, więc nie właźcie do wody ze świeżo otartym naskórkiem o skały ;)

 

Jak będziesz na Skrili daj znać jak z miejscami w ostatnim tygodniu czerwca i od 6 lipca?, co najmniej dwoje znajomych się wybiera w ostatnim tyg. czerwca i ponoć nie ma miejsc w tym terminie :look: Strasznie mnie to dziwi bo 3 lata temu jak przyjechaliśmy 3 lipca to było kupę wolnych miejsc.

My ruszamy 5-6.07 jakoś tak w bliżej nieokreślonym kierunku więc może tam? hmm :) 

 

Dziś o 7 rano w Malińskiej na Krk temperatura morza 24,4 a w samym Krk 24,6 ... oby nie przyszła bura to będzie miodzio :)   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gusia-s napisał:

Niesprowokowany raczej nie powinien zagrażać ludziom, 

"Uwaga, mówi ratownik! Pan w czerwonym czepku - proszę nie drażnić rekina, proszę nie drażnić re... AAAAA... a nie mówiłem?!?";-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia, to chyba ponownie do zobaczenia ;) 6.07 startuje z Krakowa skoro świt. W planach pojeżdżenie po górach i wybrzeżu CRO bez żadnych sprecyzowanych miejsc. 10.07 powrót do domu. Szansa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w Adriatyku - dziś Bibione pineda ma pod 25C i super faluje. Z dzieciakami siedzimy ponad godzinę. 

Nie zanosi się na zmianę pogody więc trzeba korzystać. Nie wiem czy nie odpuścimy Cro w tym roku.

 

 

Fajne miejsce, biegałem tam w maju i tanie lody na plaży. Spacer do latarni bardzo fajny polecam.

 

Sprawdzałeś ten camping w centrum Bibione z basenami ?! ... ja niestety miałem apartament default_sad.png więc nie zdążyłem obejrzeć campingów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, witus napisał:

 

 

Fajne miejsce, biegałem tam w maju i tanie lody na plaży. Spacer do latarni bardzo fajny polecam.

 

Sprawdzałeś ten camping w centrum Bibione z basenami ?! ... ja niestety miałem apartament default_sad.png więc nie zdążyłem obejrzeć campingów.

 

 

Jesteśmy na campie lido. Też ma baseny, cena ok i fajne parcele w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

Gusia, to chyba ponownie do zobaczenia ;) 6.07 startuje z Krakowa skoro świt. W planach pojeżdżenie po górach i wybrzeżu CRO bez żadnych sprecyzowanych miejsc. 10.07 powrót do domu. Szansa jest :)

Na 4 dni tylko? :look:

My albo 5 albo 6 skoro świt i 20 kierunek dom :) Tak więc ... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wyjazd samotny tylko w celu pojeżdżenia autem po górach (dobrze że choć na tyle Żona co roku puszcza). A że miło będzie wieczorem zanurzyć się w morzu to wybrałem tym razem chorwacki kierunek i nocleg w namiocie na kempingach :) Jaki kierunek obieracie w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dudek_t napisał:

Jaki kierunek obieracie w tym roku?

Dobre pytanie, na które nie znam jeszcze odpowiedzi :D a wyjazd za 3 tyg.

Ląd raczej odpada, kusi powrót na którąś z wysp... kwestia wyboru na którą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gusia-s napisał:

Dobre pytanie, na które nie znam jeszcze odpowiedzi :D a wyjazd za 3 tyg.

Ląd raczej odpada, kusi powrót na którąś z wysp... kwestia wyboru na którą ?

 

Jak Don Pedro pojawiam się gdy czas, a czas się zbliża nieuchronnie. W niedzielę startujemy tradycyjnie w tamtym kierunku, bardzo bardzo mocno z nastawieniem na wyspę jakąkolwiek, byleby okolica była tak cudowna jak ta w ub roku na Brać.

I tu kwestia wyboru, na którą? Gusiu, ja i Ewa ufamy Ci bo nie przebarwiasz w opisach/relacjach i jakieś tam szlaki/ślady nasze się pokryły w praktyce.

Chodzi mi po głowie ponownie Krk ale nie Baśka, a także Cres z bajecznie położonym mikrokempingiem w Osor, skąd moją 6konną rakietą wodną w zakamarki natury dotrzeć codziennie można. I tam od strony południowo-wschodniej woda zawsze spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Socale napisał:

Chodzi mi po głowie ponownie Krk ale nie Baśka, a także Cres z bajecznie położonym mikrokempingiem w Osor, skąd moją 6konną rakietą wodną w zakamarki natury dotrzeć codziennie można. I tam od strony południowo-wschodniej woda zawsze spokojna.

Najlepszym miejscem wypadowym do pontonowania na Krk jest jednak Skrila, po prostu w tamtej okolicy są najładniejsze zatoczki/plaże zarówno w kierunku na Starą Baske i przeciwnym na Punat.

Tylko już ponoć problem z miejscem się zaczyna tam :look:  Ale może jak Niemcy wyjadą po tych swoich feriach zielonoświątkowych to się poluzuje.

Jest tam teraz nasz zwiadowca @Pawel1o , który przekazał mi, że obecnie obłożenie prawie 100%  może się odezwie jeszcze :) 

 

Pomyśl jeszcze nad Hvarem :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 09:09, gusia-s napisał:

Najlepszym miejscem wypadowym do pontonowania na Krk jest jednak Skrila, po prostu w tamtej okolicy są najładniejsze zatoczki

...

 

Pomyśl jeszcze nad Hvarem :serducha:

Gusiu a ja tak z lotu zapytam, czy wiesz coś lub gdzieś pisałaś o  kampingu Mlaska

tuz przed Sućuraj na Hvar? 

Jestesmy w drodze do... diabli wiedza gdzie zmierzamy i gdzie dotrzemy.

Na wjazdy dojazdy teraz bardziej musze uważać, mam już innego kampera i jest strasznie długi tylny zwis i niżej zawieszony niż w poprzedniku.

Jutro chcemy dotrzeć w okolice Trogir/Split i tam ze 2 dni na decyzje.

Pozdrowienia z postoju na uroczym kampie w Spital am Pyhrn w A.

 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Socale napisał:

Gusiu a ja tak z lotu zapytam, czy wiesz coś lub gdzieś pisałaś o  kampingu Mlaska

tuz przed Sućuraj na Hvar? 

Byłam na nim dawno temu, jakieś 7 lat wstecz ale tylko lustracyjnie. On jest za Sucurajem kawałek. W połowie kemping jest fkk. Jest położony w piaszczystej zatoczce, długo płytko. Plaża malusia reszta ostre skały. Codziennie spływa tam po kilka fishpicników na plażowanie a raczej brodzenie w tej lagunie. Sanitariaty ok, jest też bar nad wodą. 

Lokalizacja słaba jednak, wszędzie daleko.

Jak chcesz na Hvar to jedźcie dalej pod Jelse, tam gdzie my byliśmy w zeszłym roku na kemp. Holiday z widokiem na Brac.

Sąsiedzi mieli gumiaka to go trzymali przycumowanego do tej niebieskiej platformy na wodzie.

IMG_20190616_234542.thumb.jpg.62422fd0ae66ff6769b08ea479e4caac.jpg

Dojazd ok. Do Jelsy spacerem w kilkanaście minut dojdziesz. Do Vrboski dopłyniesz albo rowerkiem podjedziesz - niecałe 6 km lądem wzdłuż brzegu, wodą krócej :)Jest kilka fajnych zatoczek w pobliżu ale nie wiem jaki masz zasięg na tym gumiaku ;) Do Starego Gradu też rowerem 12 km albo publiczną komunikacją. Od tego roku kursuje też na południową stronę publiczna komunikacja (Zavala, Ivan Dolac i Sv. Njedelja ... Kamperem tam nie przeciśniesz się bo tunel wyryty w skale jest za wąski i za niski.

Przeprawa z Drvenika jest sporo tańsza ale potem przez wyspę ok. 50 km. Można też płynąć że Splitu do Starego Gradu, 3x drożej ale jak odliczysz paliwo na dojazd Split-Drvenik i Sucuraj-Jelsa (ok. 150 km) plus koszt autostrady to różnica się zmniejszy.

My robiliśmy pentelkę, wjazd przez Sucuraj wyjazd przez Stari Grad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.