Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, peja76 napisał:

Nawet się nie pojawił, jak się umawialiśmy to mieliśmy dzwonić jak będziemy mieli 50km to on dojedzie, i tak dojechał że nie dojechał,

To może też jej nie widział ?

13 godzin temu, peja76 napisał:

Przyczepa stała u rolnika który nam ją otworzył.

Może rolnik dostał kasę aby ją wypucować a tu zonk ?

A poważnie, to współczuję takich doświadczeń. Ja coraz bardziej się krzywiłem z każdym kolejnym zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Walt napisał:

A cena za nią to była chyba z tą działką nad morzem ?

Cena była dość wygórowana, mówiłem koledze, ale on nie chciał badziewia, mówi więcej zapłaci ale ma być igła, no i masz igłę (można z tego wywnioskować że drogo nie zawsze dobrze) do tego miało być całe wyposażenie.

Wszystkie przyczepy co tam stały to były w kiepskim stanie, ludzie u niego zostawiają na przetrzymanie, koszt takiego postoju to 300zł.

Nie zostawił bym tam przyczepy, jak można tak zapuścić sprzęt to ja nie wiem, wszystkie mchem porośnięte, brudne, plandeki pozrywane ach jak na złomie, jak mam być szczery to po cyganach to lizoki.

Nie wyobrażam sobie teraz jechać do takiej przyczepy i w niej wypoczywać, płacą nie małe pieniądze w sezonie na Helu a sprzęt dupowaty, nie rozumiem tego podejścia. Co do Helu to na moje największy błąd pozostawić tam przyczepę w sezonie, wilgoć taka że głowa mała, i temu to wszystko tak wygląda, rękę jak wsadziłem pod podłogę to cała dłoń wiórów.

Obok stała Adria nie wiem jaki model taka z pientrusami może z 2005r, dołem od bakkisty ściany odchodziły, wszystko silikonem i wkrętami poskręcane.

Co do kolegi to nie zraził się, widział moje przyczepy jakie miałem i wie że można coś wyrwać.

Ma rodzinę w Anglii i tam też szukali ale jak coś ciekawego było to poza jego budżetem, reszta to jak u nas śmieci.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Przestrzegam przed wycieczką do Chełma Śląskiego w związku z tym ogłoszeniem:

https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-2000r-myslowice-2-6bea9f-nr50908047

Chłop sprzedaje nieswoją przyczepę (nie zdążył przerejestrować od momentu jak 5 lat temu kupił od kogoś) 

Kurnik, bo przyczepa to jest tylko na zdjęciach, jest tak obleśny i zgnity, że do środka nie mieliśmy ochoty, odwagi nawet wchodzić. Dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Griszow napisał:

Chłop sprzedaje nieswoją przyczepę (nie zdążył przerejestrować od momentu jak 5 lat temu kupił od kogoś) 

No to jak nie swoją? To, że nie przerejestrował (nie miał takiego obowiązku) nie oznacza, że nie jest właścicielem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/chateau-caratt-430-1200dmc-przedsionek-hobby-CID5-IDIeuGW.html#0c7aee1e7a

Gdyby ktoś był zainteresowany dołączam fotki uszkodzenia, którego nie widać na zdjęciach w ogłoszeniu. 

Generalnie przyczepa dość mocno eksploatowana, chyba w krajach południowych bo plastiki na zewnątrz mocno zmatowiałe i pożółknięte.

 

IMG_20210129_151625358.jpg

IMG_20210129_151640885.jpg

IMG_20210129_151649029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądałem ta przyczepę w Czernicy obok Jelcza Laskowic:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-lmc-CID5-IDCn2Nb.html

Po kolei jak oglądałem i dlaczego się wycofałem z zakupu: brak węża ze słuchawka w łazience, widoczne ślady grzyba w łazience na łączeniach silikonu, połamany plastik przy lodówce po lewej stronie. Widoczna stara zgnilizna na tylnej ściance, założona została dodatkowa lampa stop i tamtędy szła wilgoć, w tym momencie suche, ale z ubytkiem w płycie. Może Niemiec dał silikonu i teraz spokój. Nie blokujący się stół. Są to usterki jeszcze do przeżycia. 

Ale z przodu pod oknem jedna wielka zgnilizna, sklejka tak miękka, że gdybym mocniej wcisnął palca to sądzę doszło by do warstwy zewnętrznej. Ktoś próbował już coś robić bo z jednej strony wciśnięty kawałek płyty w celu utwardzania. W tym momencie odpuściłem oglądanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-przyczepa-kempingowa-caravelair-dmc-880kg-CID5-IDGaNwT.html

Przestrzegam przed wycieczką w sprawie tej przyczepy. Stan tragiczny, szafki ledwo się trzymają, grzejnik przy dotknięciu spadł na podłogę, okienka dachowe jakieś sztukowane, chyba oryginały ukradzione i wsadzone cokolwiek- unieruchomione drewnianą sztabą. Otwory w podłodze niezabezpieczone, w łazience położony zwykły siding i zalepione chamsko silikonem, widać, że pod spodem kwitnie drugie życie. Przy otwieraniu schowka ( pustego zresztą), odpadła klamka. Przyczepa opiera się na dyszlu, po wejściu do środka przechyla się. Nie dopatrzyliśmy się nigdzie zbiorników na wodę, wyglądało na to, że odpływ z łazienki jest wypuszczony luzem w podłodze....Zaznaczam, ze nie jesteśmy zorientowani w temacie przyczep, dopiero go zgłębiamy. Ale ta nas chwilowo zniechęciła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 11:16, jacek00 napisał:

Czujnik poziomowania przymocuję chyba do podłogi - planuję pod siedziskiem umieścić centralkę od movera, aku i pewnie tam będę wszystko montował -  wypada to miej więcej po srodku przyczepy. Przez otwór do kabli od movera wyprowadzę czujnik temperatury na zewnątrz i przymocuje gdzieś pod podłogą. Drugi dam gdzieś w środku. Chciałem jeszcze jeden czujnik pociągnąć do lodówki aby mierzyć temperaturę w lodówce. Na aliexpres kupiłem już kilka czujników temperatury (1 jest w standardzie od simarine), więc wszystko gdzieś sobie porozmieszczam ;) Na szczęście czujniki tanie jak barszcz:

https://pl.aliexpress.com/item/32785639543.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.452b5c0foqDWL6

 

44 minuty temu, Simonn napisał:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-przyczepa-kempingowa-caravelair-dmc-880kg-CID5-IDGaNwT.html

Przestrzegam przed wycieczką w sprawie tej przyczepy. Stan tragiczny, szafki ledwo się trzymają, grzejnik przy dotknięciu spadł na podłogę, okienka dachowe jakieś sztukowane, chyba oryginały ukradzione i wsadzone cokolwiek- unieruchomione drewnianą sztabą. Otwory w podłodze niezabezpieczone, w łazience położony zwykły siding i zalepione chamsko silikonem, widać, że pod spodem kwitnie drugie życie. Przy otwieraniu schowka ( pustego zresztą), odpadła klamka. Przyczepa opiera się na dyszlu, po wejściu do środka przechyla się. Nie dopatrzyliśmy się nigdzie zbiorników na wodę, wyglądało na to, że odpływ z łazienki jest wypuszczony luzem w podłodze....Zaznaczam, ze nie jesteśmy zorientowani w temacie przyczep, dopiero go zgłębiamy. Ale ta nas chwilowo zniechęciła..

Najlepszy jest materac na łóżku:)

firma i poduchy mogą wskazywać na...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

To akurat jest normalne

Ale co jest normalne? Serio nie orientuję się jeszcze w temacie, załozyłem że jest zbiornik na wodę czystą i szarą. A tu wyglądało, że spod przyczepy ma lecieć na trawę. Osoba pokazująca nam przyczepę była zupełnym laikiem, nic nie wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest normalne? Serio nie orientuję się jeszcze w temacie, załozyłem że jest zbiornik na wodę czystą i szarą. A tu wyglądało, że spod przyczepy ma lecieć na trawę. Osoba pokazująca nam przyczepę była zupełnym laikiem, nic nie wiedziała.
Tak to jest normalne. Spust szarej leci na trawę więc podstawiasz swój zbiornik na wodę szarą.

Dziwię się , że w ogóle jechałeś oglądać tą budę po cyganach. Przecież już po samych zdjęciach widać, że nie warto było się fatygować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Simonn napisał:

Ale co jest normalne? Serio nie orientuję się jeszcze w temacie, załozyłem że jest zbiornik na wodę czystą i szarą. A tu wyglądało, że spod przyczepy ma lecieć na trawę. Osoba pokazująca nam przyczepę była zupełnym laikiem, nic nie wiedziała.

Zbiorniki fajnie jak by były, ale niestety co jest luzem to u naszych handlarzy szybko znika. Wylot pod spodem to standard. 

Sam szukam przyczepy, i odnośnie tego ogłoszenia mam jeden wniosek. CCC. Za ten rocznik w tej cenie raczej perełki bym się nie spodziewał. Odnośnie cyganów to nie całkiem w temacie jestem, ale chodzi o to że oni mają często folię na materacach. Mieszkają w takiej przyczepie całorocznie, więc jest intensywnie eksploatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.