Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, filipert napisał:

obejrzałem dziś

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-beduin-580db-z-klimatyzacja-CID5-IDGuYq2.html

sufit nad podkową ma duże okno i tam od ściany do ściany stare zacieki i zmyta pleśń z tapety - jest sucho ale w środku próchno i grzyb.

zniszczony blat stołu ze śladami pleśni

Przednia ściana popękana - ściany od strony bakisty kompletnie mokre i zgnite.

Przyczepa mocno zużyta - popękany brodzik, zniszczone rolety okien, pęknięcia okien, niedomykające się mechanizmy szaf itd...

Na zewnątrz popękane zderzaki.

Dziura na wylot w drzwiach.

Brak stabilizatora.

Podobno lodówka na gaz nie działa.

Jezus Maria.
Niemała kasa a taki trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filipert napisał:

obejrzałem dziś

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-beduin-580db-z-klimatyzacja-CID5-IDGuYq2.html

sufit nad podkową ma duże okno i tam od ściany do ściany stare zacieki i zmyta pleśń z tapety - jest sucho ale w środku próchno i grzyb.

zniszczony blat stołu ze śladami pleśni

Przednia ściana popękana - ściany od strony bakisty kompletnie mokre i zgnite.

Przyczepa mocno zużyta - popękany brodzik, zniszczone rolety okien, pęknięcia okien, niedomykające się mechanizmy szaf itd...

Na zewnątrz popękane zderzaki.

Dziura na wylot w drzwiach.

Brak stabilizatora.

Podobno lodówka na gaz nie działa.

Dobrze że miałeś blisko...

Ale szacun za twórczość w ogłoszeniu:

Przyczepa posiada sprawną klimatyzację , markizę , kuwetę , moskitiery w oknach i drzwiach , rolety , nowy duży akumulator którego można używać na postoju .

KUWETA - bo jeździł z kotem?

Akumulator którego "można" używać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj znów 200km na marne.

A miało być tak pięknie, pytałem czy szczegółowe oględziny wykażą jakąkolwiek wilgoć, plamę, zaciek...

https://www.olx.pl/oferta/hobby-560-uk-prestige-hobby-prestige-CID5-IDGU87x.html

Ogłoszenie ze Ślesina - naszej ostoi ostatnich lat więc i skojarzenia były miłe. Niestety, teraz Ślesin będzie mi się kojarzył również z:

oba tylne narożniki "profesjonalnie" naprawione w wyspecjalizowanym serwisie pod Poznaniem - "Świat Kempingów" Czapury vel Kiki vel sylikon...

Naprawa polegała na wciśnięciu między zgnitą podłogę a ramę prostokątnej sklejki (chyba 8mm) z każdej strony a od góry kolejny prostokącik i mamy sandwicha nadziewanego... ale. ale, żeby nie było tak ordynarnie, od spodu lepik a od góry szmatka przybita takerem na tą sklejeczkę.

"Świat Kempingów" zrobił też remont zgnitego parapetu zastępując go piękną deską podłogową z sosny i obficie wszystko okraszając sylikonem. Oczywiście zapomnieli zrobić podmokłą w lewym narożniku ścianę i spróchniałą podłogę ale jest jak zapewniał właściciel - suche. Szkoda, że suche próchno.

Zaskoczyło mnie, że listwa zawiasu bakisty była na butylu ale już wkręty zwykłe, czarne i zdecydowanie za długie. Niestety, od góry doszczelniona sylikonem. Po lewej stronie roztrzaskana bakista przy rączce manewrowej ale przecież to tylko bakista - mini hodowla pleśniaków i grzybów na przemoczonej podłodze ze sklejki.

Za piętrowym łóżkiem pół ściany dawno temu zamalowane sprejem (nawet instalacji nikt się nie pofatygował zakryć), dawno, bo znów już pleśń wychodzi i farba się łuszczy.

Lewa tylna klapa serwisowa zgnita i zaciek pod nią na ścianie

W szafie przy lodówce, ściana ma zaciek i widać, że coś tam już w środku rośnie. Miły pan zaprasza mnie na zewnątrz i pokazuje, że to przez tą kratkę (kratka lodówki) deszcz pada i czasem mu aż woda cieknie po podłodze...

Przerwałem oględziny, poddałem się.

:pad:

Warto jeszcze dodać, że meble w lewym, przednim, górnym narożniku są wyrwane ze ściany a we wszystkich narożnikach drzwiczki nie pasują i przycierają o zabudowę.

Piec, jak i zresztą wszystkie zawiasy, śrubki i inne metalowe elementy mocno skorodowane.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.otomoto.pl/oferta/wilk-390-dmc-1000-kg-stan-perfekcyjny-gwarancja-12-miesiecy-ID6Drwm5.html

Oglądałem ta przyczepę w firmie ricar. Ciekawy egzemplarz ale od wejścia śmierdzi myszami. Materace zatęchłe, pod  przednim oknem płyta pilśniowa spuchnięta, i tak samo w bakiście na dole we wnętrz cały przód zgniły. Z tylu lewy narożnik uszkodzony nie widać wilgoci ale brał udział w kolizji. A prawy narożnik z tylu zasilikonowany przez sprzedającego(nie widać co się działo ) kitu ze 2 kilo.( daje podobno na to 12 miesięcy gwarancji)  Ogólnie przyczepa fajnie wyposażona ściany w miarę suche. Opony rok 2005 mocno popękane. Niestety sprzedający (firma Ricar ) okazał się bardzo chamską, nie kulturalna osobą. Typowy Janusz handlarz. Przyczepy są bez dokumentacji . Brak negocjacji a do przyczep należy doliczyć koszty rejestracji w Polsce. Należy człowiekowi wpłacić całość kasy a on da dokumenty do rejestracji. Czyli jak coś z przyczepa jest nie tak ty ponosisz ryzyko sprowadzenia  przyczepy do Polski. On kasę zgarnął i ma resztę w d....Jak nie zarejestrują tracisz kasę i przyczepę. Przyczepa do zaakceptowania jak ktoś nie jest idealista i desperatem i chce ryzykować. Nie  smak z kontaktu z panem z firmy ricar pozostał.  My odpuściliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adek4444 napisał:

Przyczepy są bez dokumentacji .

 

5 godzin temu, Adek4444 napisał:

Należy człowiekowi wpłacić całość kasy a on da dokumenty do rejestracji.

zdecyduj się, są czy nie ma?

 

Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi, że najpierw płacisz a potem dostajesz dokumenty.

Znasz firmę która da Ci dokumenty i jak już zarejestrujesz, to wtedy poproszą o resztę kasy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi, że najpierw płacisz a potem dostajesz dokumenty.

Ja zrozumiałem, że kupujesz oficjalnie z pominięciem janusza biznesu.

 

6 godzin temu, Adek4444 napisał:

Czyli jak coś z przyczepa jest nie tak ty ponosisz ryzyko sprowadzenia  przyczepy do Polski.

:niewiem::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

 

zdecyduj się, są czy nie ma?

 

Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi, że najpierw płacisz a potem dostajesz dokumenty.

Znasz firmę która da Ci dokumenty i jak już zarejestrujesz, to wtedy poproszą o resztę kasy???

Przyczepy u tego człowieka nie są przygotowane do rejestracji. Należy do ceny w ogłoszeniu doliczyć koszty rejestracji, o czym człowiek nie informuje a wręcz cytat z ogłoszenia : „Sprzedawana z dokumentami gotowymi do rejestracji lub jako zarejestrowana„ . Podczas rozmowy sprzedający odmówił sprzedaży przyczepy zarejestrowanej.  Zawsze jak kupowałem samochód, przyczepę sprowadzoną wpłacałem zaliczkę, rejestrowałem i przy odbiorze lub przed wpłacałem resztę. Niestety ten pan oczekuje wpłaty całości przed rejestracją i odbiorem przyczepy. Czyli np. Jeżeli Urząd komunikacji stwierdzi że przyczepa jest kradziona ja ponoszę konsekwencje i tracę pieniądze nie sprzedający. Może drobny szczegół ale robi różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adek4444 napisał:

Przyczepy u tego człowieka nie są przygotowane do rejestracji. Należy do ceny w ogłoszeniu doliczyć koszty rejestracji, o czym człowiek nie informuje a wręcz cytat z ogłoszenia : „Sprzedawana z dokumentami gotowymi do rejestracji lub jako zarejestrowana„ . Podczas rozmowy sprzedający odmówił sprzedaży przyczepy zarejestrowanej.  Zawsze jak kupowałem samochód, przyczepę sprowadzoną wpłacałem zaliczkę, rejestrowałem i przy odbiorze lub przed wpłacałem resztę. Niestety ten pan oczekuje wpłaty całości przed rejestracją i odbiorem przyczepy. Czyli np. Jeżeli Urząd komunikacji stwierdzi że przyczepa jest kradziona ja ponoszę konsekwencje i tracę pieniądze nie sprzedający. Może drobny szczegół ale robi różnice. 

To jest pseudo handlarz, po prostu sprzedaje na Ahmeda czy Niemca, zwał jak zwał, zwykły oszust!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 22:23, filipert napisał:

to dlaczego dają fakturę?

Fakturę może wystawić każdy kto ma działalność, nawet handlarz bronią na respiratory ale co idzie za ta fakturą to druga sprawa. 

Ja nie mówię że człowiek jest nieuczciwy i że robi wałki ale zapala się czerwona lampka. Najprawdopodobniej transakcja zakończyłaby się pozytywnie. Ale dla nas nauczonych doświadczeniem i nieufnością do handlarzy sprawa się zakończyła w momencie oczekiwania całości wpłaty przed zarejestrowaniem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 22:35, Adek4444 napisał:

 sprawa się zakończyła w momencie oczekiwania całości wpłaty przed zarejestrowaniem przyczepy.

Szczerze to ja cię teraz nie rozumiem, też bym ci nie dał dokumentów do rejestracji póki byś nie uregulował całości, trzeba było zrobić małą wpłatę, pokserować dokumenty udać się do WK sprawdzić czy nie ma problemu z rejestracją i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

Szczerze to ja cię teraz nie rozumiem, też bym ci nie dał dokumentów do rejestracji puki byś nie uregulował całości, trzeba było zrobić małą wpłatę, pokserować dokumenty udać się do WK sprawdzić czy nie ma problemu z rejestracją i po sprawie.

Od tego są zaliczki ,zadatki żeby mieć czas na załatwienie formalności.I tak też chciałem sprawę załatwić. A nie wpłacać całość a dokumenty kurierem za tydzień dosłane.Czyli ani kasy ani dokumentów ani przyczepy. Natomiast u sprzedającego przyczepa, gotówka oraz dokumenty które może wyśle. Oczywiście że wielu osobom by to nie przeszkadzało i wpłacili by odrazu całą kwotę do pierwszej sytuacji kiedy nie trafią na nie uczciwego człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.