Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Jestem świeży  w temacie.

Jezdziłem ostatnio i oglądałem kilka przyczep gdyż zajawka i mnie dopadła :)

Kilka tysiecy km zrobione o kosztach paliwa i czasie straconym staram sie nie myśleć.

Sprzedawcy wciskają straszny kit na telefon.  Druciarstwo na maxa. Są bez sumienia.

Jade obczajam i widzę że podłoga przegnita w kilku miejscach, okna się ruszają itp. 

Już mi sie odechciało i mam dość.

Gdzie tu szukać?

Dlaczego przyczepy są tak zaniedbane?

Jeżeli cieknie to dlaczego nie uszczelnią?

 

Edytowane przez vanosik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vanosik napisał:

Jezdziłem ostatnio i oglądałem kilka przyczep gdyż zajawka i mnie dopadła :)

Jakiego układu szukasz jaka wielkość  jaki budżet masz ? 
 

9 godzin temu, vanosik napisał:

Gdzie tu szukać?

Zerknij u Pani Oli z Białogardu to sprawdzony sprzedawca sprowadza też na zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vanosik napisał:

Dlaczego przyczepy są tak zaniedbane?

Moim zdaniem, ludzie nie widzą i chyba nie chcą jak dbać o przyczepę.

O przyczepie przypominają sobie dwa dni przed wyjazdem, kiedy to trzeba ją wytargać z pokrzyw i wysokiej trawy, która przecież jest nośnikiem wilgoci do przyczepy.

Stoi krzywo nie wypoziomowana, woda wcieka w zakamarki, bakisty, klapy serwisowe itp. A jak się zoriętują co się narobiło to do sprzedania.

W Polsce carawanning długo się przykmował, covid trochę to przyspieczył. Terez trzeba z 10-20 lat żeby ludzie się nauczyli, że o przyczepy trzeba też dbać, kilkanaście razy bardziej niż o auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem osobiście tą przyczepę.

Tatalnie zgniły środek bakisty,  a obudowa popękana, największą bolączką jest sposób przetrzymywania przyczepy. Działka położona między stawami, obiekt stoi w trawie pod drzemem, niewypoziomowana, woda wcieka do klap serwisowych.

Mnóstwo robactwy wokół przyczepy, nie sprawdzicie też czy działa gaz, bo jest jakiś dziwny reduktor. Brak od nowości ogrzewania gazowego.

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-4023-namiot-CID5-IDKwRoY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, OTTO1 napisał:

Oglądałem osobiście tą przyczepę.

Tatalnie zgniły środek bakisty,  a obudowa popękana, największą bolączką jest sposób przetrzymywania przyczepy. Działka położona między stawami, obiekt stoi w trawie pod drzemem, niewypoziomowana, woda wcieka do klap serwisowych.

Mnóstwo robactwy wokół przyczepy, nie sprawdzicie też czy działa gaz, bo jest jakiś dziwny reduktor. Brak od nowości ogrzewania gazowego.

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-4023-namiot-CID5-IDKwRoY.html

W opisie bagażnik na 3 rowery, a na zdjęciu widzę dwie rynienki. Lubię takie opisy... 
Ciekawe ile jeszcze takich kruczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc,

Szukam takiego układu jak np Hobby

Można spac z żoną w jednym dwaj chlopaki na pietrowym i jeszcze jest stolik zeby sobie przysiąść i przysłowiową zupke chinska szamać :)

W kazdej jest namoknięte przy tylnych narożach i czesto kominek od dachu ciekł- ten typ chyba tak ma.

Budżet to wiadomo jak najmniejszy ale do 30 może da rade biorąc pod uwagę ze to dopiero poczatek wydatkow ...

Czy to co piszę ma jakiś sens? 

 

Jedną juz kupiłem i stoi kurcze- wymaga remontu podłogi z tyłu....kurde jak ta buda sie trzyma tego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 11:51, vanosik napisał:

Dziekuje za pomoc,

Szukam takiego układu jak np Hobby

Można spac z żoną w jednym dwaj chlopaki na pietrowym i jeszcze jest stolik zeby sobie przysiąść i przysłowiową zupke chinska szamać :)

W kazdej jest namoknięte przy tylnych narożach i czesto kominek od dachu ciekł- ten typ chyba tak ma.

Budżet to wiadomo jak najmniejszy ale do 30 może da rade biorąc pod uwagę ze to dopiero poczatek wydatkow ...

Czy to co piszę ma jakiś sens? 

 

Jedną juz kupiłem i stoi kurcze- wymaga remontu podłogi z tyłu....kurde jak ta buda sie trzyma tego?

Pozdrawiam

Sprzedałem taką samą na początku Sierpnia za 31500 suchutką i zadbaną. Warto iść w ten rozkład, ale przyczepa 20-letnia bardzo rzadko jest idealna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 17:34, OTTO1 napisał:

Dziś w Krajowie oglądałem tego Tabberta, byłem w nim dosłownie 3 minuty, reszte osądźcie sami po zdjęciach.

Pianka jeszcze kleiła się do rąk, a pan powiedział że ktoś musiał mieć wystrzał opony i to załatał.

Ogólnie przyczepy stoją na jakimś złomowisku, raczej żadna nie będzie ok

https://www.olx.pl/d/oferta/tabbert-cometesse-400-niesamowicie-zadbana-przyczepa-okazja-CID5-IDJtMMY.html

Generalnie potwierdza się wszystko, co o tym sprzedawcy piszą na forum. Również byłem tam z końcem sierpnia, zainteresowany Burstnerem, o którym pisałem w innym wątku, i również nie był to stan idealny, na jaki przyczepa była kreowana. Tył był robiony po jakimś uszkodzeniu, ciężko stwierdzić po jakim, ale widać było, że zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz był łatany. Generalnie w przyczepie syf i mnóstwo wilgoci na podłodze, zwłaszcza w schowkach i obok nadkoli (być może kondensacja, bo deszczowo było, ale podejrzane) a najbardziej zatanawiał mnie fakt, czemu koła na osi są ustawione mniej więcej tak /---\

Potwierdzam również, że plac gdzie eksponowane są przyczepy wygląda jak złomowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pavel888 napisał:

najbardziej zatanawiał mnie fakt, czemu koła na osi są ustawione mniej więcej tak /---\

@pavel888 mogła to być oś delta, one na postoju tak mają koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tym handlarzem w Krakowie powinna się zainteresować policja.

Rozumiem że to jego sprawa czym handluje i kupujący widzi co bierze ale....

Gdyby to był towar bezpośrednio na lawetę, jednak on sprzedaje jako sprawne (stan idealny) a w rzeczywistości nie sprawne do jazdy, skoro ja widziałem jak bok przyczepy jest pianką budowlaną przyklejony do reszty, przecież podczas jazdy może coś odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OTTO1 napisał:

Ja myślę że tym handlarzem w Krakowie powinna się zainteresować policja.

Rozumiem że to jego sprawa czym handluje i kupujący widzi co bierze ale....

Gdyby to był towar bezpośrednio na lawetę, jednak on sprzedaje jako sprawne (stan idealny) a w rzeczywistości nie sprawne do jazdy, skoro ja widziałem jak bok przyczepy jest pianką budowlaną przyklejony do reszty, przecież podczas jazdy może coś odpaść.

Żeby Policja się zainteresowała, to ktoś musi zgłosić, że został oszukany, a najlepiej nie jeden. Policja się samymi plotkami nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.