Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Krzysztof57 napisał:

Na przykład pozwolenie wydane na wniosek np wykonawcy prac budowlanych itp umotywowane tym że zastosowanie się do znaku uniemożliwia wjazd np maszyny, dźwigu itp. 

Wtedy musi być zmienione oznakowanie poziome i pionowe. Żadne pozwolenie nie będzie nigdy aktem wyższego rzędu niż przepisy z rozporządzenia czy z ustawy.  No chyba, że jest wydane z mocy ustawy jak np. pozwolenia na przejazd gabarytów - ale to się odbywa w ściśle określony sposób a nie na rympał. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, Krzysztof57 napisał:

Na przykład pozwolenie wydane na wniosek np wykonawcy prac budowlanych itp umotywowane tym że zastosowanie się do znaku uniemożliwia wjazd np maszyny, dźwigu itp. 

 

8 minut temu, jacek00 napisał:

Wtedy musi być zmienione oznakowanie poziome i pionowe. Żadne pozwolenie nie będzie nigdy aktem wyższego rzędu niż przepisy z rozporządzenia czy z ustawy. 

Eee tam, wrzucasz sobie na plecy kamizelkę odblaskową z napisem  Kierownik budowy i popindalasz mopliczkiem nawet pod prąd  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Ja osobiście zawsze skręcając w lewo lub w prawo patrzę w lusterka i upewniam się, że z lewej strony nikt mnie nie wyprzedza. Z prawej strony patrzę czy przypadkiem nie pojawił się jakiś rowerzysta.

Jak skrecasz na skrzyzowaniu w lewo, gdzie masz podwojna ciagla, to tez patrzysz w lusterko? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Analog82 napisał:

Jak skrecasz na skrzyzowaniu w lewo, gdzie masz podwojna ciagla, to tez patrzysz w lusterko? :) 

Nie chcesz tym chyba zasugerować, że to zły zwyczaj? <_< to jest po prostu unikanie problemów. 
Jak jako pieszy przechodzę „na zielonym” to też patrze bo jak mnie  ktoś zgarnie z pasów to co z tego, że będzie jego wina jak ja mogę być później inwalidą do końca życia.
patrzenie w lusterko i kontrolowanie co się dzieje jest dobre zawsze.

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Analog82 napisał:

Jak skrecasz na skrzyzowaniu w lewo, gdzie masz podwojna ciagla, to tez patrzysz w lusterko? :) 

Zawsze, jak mi się zdarzy tak czasem skręcić to też spojrzę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Analog82 napisał:

Jak skrecasz na skrzyzowaniu w lewo, gdzie masz podwojna ciagla, to tez patrzysz w lusterko? :) 

Jak wyjeżdżam na jednokierunkową to też patrze w dwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak wyjeżdżam na jednokierunkową to też patrze w dwie strony

To normalne, też zawsze sprawdzam obie strony. Staram się generalnie przewidywać.

Zmieniając natomiast temat, wrócę do wypadku motocyklisty, w którym udział brali państwo Gesdorf. Okazuje się, że motocyklista w momencie hamowania prawdopodobnie poruszał się z prędkością 180 km/h i w miejscu, w którym byli państwo Gesdorf prawdopodobnie mogli nie widzieć pojazdu poruszającego się z taką prędkością:

www.brd24.pl/spoleczenstwo/ekspertyza-motocyklista-ktory-przewrocil-sie-kolo-samochodu-gersdorf-pedzil-ponad-180-km-h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomek515 napisał:

Nie chcesz tym chyba zasugerować, że to zły zwyczaj? <_< to jest po prostu unikanie problemów.

Oj troche sarkazmu, nic wiecej. 

Swoja droga mialem kiedys podobna sytuacje, ze facet tez mi tak wjechal w bok zmieniajac pas. Jak Policja przyjechala to facet wyrwal pierwszy z tlumaczeniem i mowi "no przeciez wlaczylem kierunkowskaz i zaczalem zmienaic pas". Policjant tylko sie usmiechnal pod nosem i zaprosil na badanie alkomatem.

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jak wyjeżdżam na jednokierunkową to też patrze w dwie strony

Ostroznosci nigdy za wiele :) byle nie tak jak ostatanio pani na swiatlach przede mna zrobila. Wlacza sie zielone , ona z zamiarem skretu w lewo wjezdza na skrzyzowanie i patrzy w prawo, czy ktos nie nadjezdza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Analog82 napisał:

Wlacza sie zielone , ona z zamiarem skretu w lewo wjezdza na skrzyzowanie i patrzy w prawo, czy ktos nie nadjezdza... 

Nie mów hop. Kiedyś uczestniczyłem w zdarzeniu i kobiecie (według jej zeznań) zapaliło się zielone i ruszyła na skrzyżowanie i mieliśmy kolizję. Jako, że Policja nie mogła ustalić, jakie było światło, to kobietę uznała za współwinną pod zarzutem wjechania na skrzyżowanie bez upewnienia się, że może to zrobić (czy jakoś tak ;) ).

Z drugiej strony, też kocham takie czajniki :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i nie wsiądę więcej na moto. 

Mój znajomy lata temu zginął na moto, gdy kobieta skręcała w lewo, przepuściła autobus z naprzeciwka, a motocyklisty za autobusem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Cezarr napisał:

Zobaczcie na to, niestety finał tragiczny :(

 

Tylko co on chciał zrobić? Swoją drogą ten w mini trochę za szybko jednak jechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.