Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadek na DK5 w Niewieścinie pod Świeciem. Cztery osoby nie żyją (wyborcza.pl)

Sprzed kilku dni wprawdzie, ale największy chyba mój strach na autostradach/S-kach. Nienawidze jeździć pomiędzy dużymi. Masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, jacek00 napisał:

Tylko co on chciał zrobić? Swoją drogą ten w mini trochę za szybko jednak jechał. 

Chyba chciał skręcić może zobaczył że nie da rady i się zatrzymał, tak to niby wygląda :hmm:

15 minut temu, czyś napisał:

Wypadek na DK5 w Niewieścinie pod Świeciem. Cztery osoby nie żyją (wyborcza.pl)

Sprzed kilku dni wprawdzie, ale największy chyba mój strach na autostradach/S-kach. Nienawidze jeździć pomiędzy dużymi. Masakra. 

Masakra i to okropna :blink:

Godzinę temu, czyś napisał:

Jeszcze trochę i nie wsiądę więcej na moto. 

Oprócz tego że nie mam jeszcze wprawy w pokonywaniu zakrętów to właśnie boję się że ktoś mnie nie zauważy, dlatego jeżdżę jak
ostatnia sierota nawet aut  nie wyprzedzam :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jacek00 napisał:

Tylko co on chciał zrobić? Swoją drogą ten w mini trochę za szybko jednak jechał. 

@jacek00 w komentarzach pod filmem czytałem, że te dwie osobówki się ścigały, ten pierwszy co minął moto wyprzedzał mini na czołówkę, na moto źle mu poszła próba uciekania i zamiast ja prawo poszedł na lewo i mini go strzeliło ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Tylko co on chciał zrobić? Swoją drogą ten w mini trochę za szybko jednak jechał.

Wyglada na to ze Alfa wyprzedzala Mini, i motocyklista chyba chcial sie zmiescic pomiedzy. Niestety kierowca Mini nie przewidzial intencji, bo nie widzial dokladnie co sie dzieje, bo Alfa wracajaca na swoj pas przyslonila widok... Ja bym uciekal do rowu, ale w takich sytuacjach myslenie nie dziala jakbysmy chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

Wypadek na DK5 w Niewieścinie pod Świeciem. Cztery osoby nie żyją (wyborcza.pl)

Sprzed kilku dni wprawdzie, ale największy chyba mój strach na autostradach/S-kach. Nienawidze jeździć pomiędzy dużymi. Masakra. 

Ja pierdziu... To w środku to Transit?!? Wygląda jak co najwyżej Seicento, albo Tico... Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Chyba chciał skręcić może zobaczył że nie da rady i się zatrzymał, tak to niby wygląda :hmm:

Masakra i to okropna :blink:

Oprócz tego że nie mam jeszcze wprawy w pokonywaniu zakrętów to właśnie boję się że ktoś mnie nie zauważy, dlatego jeżdżę jak
ostatnia sierota nawet aut  nie wyprzedzam :wacko:

Tomku - duży plac manewrowy, a najlepiej taki dla L-ek i ćwicz coraz ciaśniejsze i coraz wolniejsze nawijki, a wyczujesz jak operować gazem przy małych prędkościach, jak pochylać moto przy różnym skręceniu kierownicy, a dodatkowo pamiętaj o kontrolowaniu tego tylnym hamulcem. Czasem parę takich nawet samodzielnych lekcji może zdziałać cuda.

Kiedy jeździmy razem? (qrka - to nie ten wątek):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zulos napisał:

Tomku - duży plac manewrowy, a najlepiej taki dla L-ek i ćwicz coraz ciaśniejsze i coraz wolniejsze nawijki, a wyczujesz jak operować gazem przy małych prędkościach, jak pochylać moto przy różnym skręceniu kierownicy, a dodatkowo pamiętaj o kontrolowaniu tego tylnym hamulcem. Czasem parę takich nawet samodzielnych lekcji może zdziałać cuda

Mam taki plac właśnie i już raz byłem, ale czasu brak :blink:

30 minut temu, Zulos napisał:

Kiedy jeździmy razem? (qrka - to nie ten wątek):D

O trzeba pociągnąć ten temat :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Voku napisał:

Przecież ewidentnie widać że wyprzedzał, Policja nie będzie się zastanawiać ile sekund miał wcześniej włączony kierunek. Kierujący osobówką może dostać ewentualnie jeszcze combo za łamanie zakazu wjazdu itd.

Ta sprawa poszła do sądu. Policjanci są winni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie filmik z sobotniego wypadku motocyklisty z goczlkowic. Motocyklista nie żyje jego żona walczy o życie. Zza zakrętu wyjechało dwoch którzy się ścigali. A tam jest 50 masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Commander napisał:

Myślę że warto oglądnąć.... wiele danych udało się ustalić....

https://youtu.be/IS1Vta9JlOg

To chyba na podstawie tej analizy był powyższy artykuł, który wklejałem. 

Pomijając całkowicie dyskusję na temat zachowania Gersdorfów, to przerażający jest fakt, że ten motocyklista w momencie uderzenia w bariery poruszał się z prędkością 180 km/h. Czyli przed rozpoczęciem manewru hamowania jego prędkość musiała być w okolicy pewnie 240 km/h! Przyjmując, że miał te 240 km/h to ten motocyklista przez sekundę pokonywał niemal 67 metrów drogi! Czyli wychodzi na to, że subaru zmieniając pas ruchu mogło w ogóle nie widzieć motocyklisty, bo ten mógł znajdować się kilkaset metrów od miejsca ich manewru (pół kilometra ten motocykl pokonywał w czasie 7 sekund!), a samo wzniesienie, które znajduje się w tamtym miejscu skutecznie zasłaniało widoczność jednemu i drugiemu kierowcy. 

To jest dobitny przykład tego, że prędkość zabija i że nie warto poruszać się z takimi prędkościami po naszych drogach, bo po pierwsze drogi nie są przystosowane do takich prędkości, a po drugie dokładnie widać w tym przypadku, że i kierowca osobówki, nawet przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności zwyczajnie może takiego kierowcy nawet nie mieć w polu widzenia. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] Jacku prędkość nie zabija tylko nagła jek utrata
Ale nagła utrata prędkości 50 km/h będzie mieć inne skutki niż utrata prędkości 250 km/h. To oczywiste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.