Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Zulos napisał:

Tyle w temacie bezpieczeństwa. Tu jest pięć dych w ścianę. Przy czołówce czy skosie, z innym autem np. 80  - 130 w ścianę. To juz anihilacja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Proponuje przeniesienie do wątku "Przyczepa czy kamper"...

No myślałem o tym, ale nie mam serca...;-)

Sam kupiłem blaszaka i tłumaczę sobie, że jestem jednak w ociupinkę lepszej sytuacji...

Ale takich kamperów (integr czy też pół, alkow) jeździ po drogach mnóstwo i wcale nie jestem przekonany, czy współczesne, nowe są dużo bezpieczniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te crash - testy, na które tutaj wskazujecie robią wrażenie. Jednak podczas oglądania któregoś z nich zobaczyłem proponowane inne filmy YT (te z prawej strony) i tam dopiero zobaczyłem coś, co mną wstrząsnęło... Nie będę spał dziś w nocy, mój świat runął i już nigdy nie będzie taki sam. Zobaczcie sami - 7 sekunda filmu ! Bydlaki ! 

Zniszczyli Chevrolet Bel Air z 1959 roku rozwalając go o Opla Insignię z 2009 r ku uciesze gawiedzi ! Dalej już nie mogłem oglądać. Co to za ludzie!?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakty są takie, że dawniej takie czołówki kończyły się niemal zawsze tragicznie. Obecnie z wielu czołówek ludzie wychodzą z obrażeniami - czasem nawet niewielkimi.

 Ciekawa byłaby czołówka takich dwóch integr, które dzieli powiedzmy 20 lat - 1997 vs. 2017. Może jest coś takiego w internetach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zulos napisał:

 Ciekawa byłaby czołówka takich dwóch integr, które dzieli powiedzmy 20 lat - 1997 vs. 2017. Może jest coś takiego w internetach?

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

PS
Z powodu takich testów kamperów to jak dla mnie istnieje tylko kampervan z wnetrzem możliwie solidnie skręconym z karoserią. Wiadomo, że to nigdy nie będzie poziom bezpieczeństwa współczesnej osobówki z poduszkami w każdym możliwym miejscu, ale też nie dykta i drewno klasycznego kampera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RadekNet napisał:

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - 

Już kiedyś o tym pisałem. Jeden z byłych forumowiczów miał taki crash test ale w realu, wyszli niemal bez szwanku:

Cytat

przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

Bezpieczne pakowanie się to też istotna sprawa. Ja nie wożę walizek po dach, nic mi nie lata w kabinie, u mnie nawet pies jeździ albo transporterze spiętym pasami, albo jest wpięty szelkami do pasa bezpieczeństwa. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

No fakty są takie, że dawniej takie czołówki kończyły się niemal zawsze tragicznie. Obecnie z wielu czołówek ludzie wychodzą z obrażeniami - czasem nawet niewielkimi.

 Ciekawa byłaby czołówka takich dwóch integr, które dzieli powiedzmy 20 lat - 1997 vs. 2017. Może jest coś takiego w internetach?

Witam,

Tak w celach informacyjnych, choć zważywszy na przedział czasowy, wynik może być już nieaktualny.

DUCATO '93 vs DUCATO '02. Ale zabudowy od różnych producentów.

ADAC_crashtest_2002a.thumb.png.3f5b94ae1481cf5f45fd447d10dfa986.png

ADAC_crashtest_2002b.thumb.png.11356b7a04d96ea0e332d5992649ec95.png

Sama tabelka w celu lepszej analizy..

ADAC_crashtest_2002c.thumb.png.0d5de6fd99fc29ea9d82f26018f47f5c.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RadekNet napisał:

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

Tutaj jest inny crash z udziałem przyczepy. Chyba jest nieciekawy konflikt dyszla z pasażerami na tylnym siedzeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przy zdrowym uderzeniu w tył. Przy czołówce nie powinien się zaczep wyczepiać bo jest wtedy dociskany.

Przy podobnym uderzeniu w tył kampera efekt może być znacznie gorszy, bo w przyczepie przynajmniej nikogo nie ma.

Praktycznie wjechał do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.