Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żeby sobie robić jajca, to trzeba mieć i jaja, i pod deklem, i wiedzieć kiedy sobie można na to pozwolić, i kiedy odpuścić. Że wszystkiego tego brakło,  to tym razem nie jest mi "człowieka żal", dzban jakich mało. Nie zdziwiłbym się gdyby to były jakieś tępe pały, które dorwały się do firmowego sprzętu, i miały czysty fun, z roześmianymi koparami od ucha do ucha, i może nawet to kręciły. Jak na moje oko, celowo trzymana taka prędkość, żeby jak najbardziej miotało. Ciężarówka szła na 99% na tempomacie, i najpierw równo, a potem powoli "odchodzi", żadnego wyraźnego przyspieszania [wyciągania] czy hamowania, celowa robota "dla hecy". Szczęśliwie, nikomu postronnemu nic się nie stało, to najważniejsze, a na obwodnicy Trójmiasta samo to to już naprawdę duży fart.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, czyś napisał:

Jak na moje oko, celowo trzymana taka prędkość, żeby jak najbardziej miotało. Ciężarówka szła na 99% na tempomacie, i najpierw równo, a potem powoli "odchodzi", żadnego wyraźnego przyspieszania [wyciągania] czy hamowania, celowa robota "dla hecy". Szczęśliwie, nikomu postronnemu nic się nie stało, to najważniejsze, a na obwodnicy Trójmiasta samo to to już naprawdę duży fart.   

 

 

Także nie widzę tutaj żadnych manewrów obronnych. Przyłączam się do zdania kolegi. Na pewno nie ciągnął swojego sprzętu, bo by tak nie kozaczył. Może szef mu wisiał kasę i tak postanowił się zemścić? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę - nie trzeba żadnej czołówki... Najechanie na tył i taka masakra... No ale dachowanie kamperem nigdy nie wróży dobrze.

Strasznie współczuję rodzinie - ja sobie tego nie wyobrażam...

Ale po raz kolejny cieszę się, że wybrałem blaszaka - w tym przypadku szanse na przeżycie w blaszaku byłyby zapewne zdecydowanie większe.

Zastanawiam się tylko co zabiło pasażerkę. Przy takim najechaniu na tył i dachowaniu są właściwie dwie możliwości - brak pasów, albo zabudowa. Patrząc na zdjęcia od strony pasażera to chyba widać tam elementy zabudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Commander napisał:

Moim zdaniem uderzenie w lewy narożnik spowodowało bezwładne uderzenie pojazdu w barierę prawym przednim narożnikiem, a tam prawdopodobnie siedziała kobieta. 

 

Ale zauważ, że prawa przednia strona nie jest za bardzo zniszczona, więc nie było tu żadnego silnego uderzenia z przodu w barierki. Natomiast jest obniżony od strony pasażera sufit. Pewnie zostali wepchani na bariery bokiem i położyli się na nie, a później odbiło ich na środek drogi. Możliwe, że jak się położyli na bariery to wtedy pasażerka dostała uderzenie z boku... Tak czy siak masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gregor887 napisał:

 Młody gniewny ma we władzy tyle ton stali... Wszyscy do rowu, bo JA jadę.

I po co tego typu teksty? Nie wiadomo co było powodem najechania przecież. Stała się tragedia, dla kierowcy z MANa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, co było powodem najechania, wszyscy tutaj gdybamy. Być może młodemu palce zaplątały się w różaniec, być może, że akurat odpisywał komuś na facebooku. Być może jemu akurat na bazie nikt nie mówił, że "kto jeździ MANem, ten jest panem". Natomiast jedno wiem na pewno - 30 lat jeździłem po Polsce z włączonym CB w aucie  i twierdzę, że tzw. kierowca wielkiej ciężarówki ( a już nie daj Bóg grupa 3 - 5 jadących w tym samym kierunku) to stan umysłu. I liczę na to, że to zdarzenie będzie dla kierowcy MANa przeżyciem i okazją do refleksji. Bo w tym przypadku żenującym byłoby określenie, że zawiodła rutyna i wieloletnia praktyka za kierownicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"22-letni kierujący ciężarowym MANem uderzył w lewą, tylną stronę kampera." Tu jest stwierdzenie klucz. Młody gniewny ma we władzy tyle ton stali... Wszyscy do rowu, bo JA jadę.   

 

Łatwo sądzić zza kompa[mention=38437]Gregor887[/mention] tylko czy jesteś do tego uprawniony ???? Uszanujmy powagę tragedii, współczujmy Rodzinie ale też nie ferujemy wyroków o sprawstwie i winie przed dochodzeniem i wyrokiem sądu. Owszem zgadzam się że powinno być tak że kilka lat osobówki, później dostawczak a dopiero potem ciezarówka czy autobus.Ale to na pewno nie uprawnia do zaocznego skazywania bez udowodnienia winy zaledwie po przeczytaniu opisu w mediach i ogladnieciu kilku fot bez badań i ekspertyzy pojazdu oraz szczegolowego zbadania okoliczności tego tragicznego zdarzenia.Tak się składa że czasem wykonuje badania powypadkowe maszyn - nie zawsze winny jest człowiek czasem zawodzi maszynaJeżdżę ponad 30 lat też wiele widziałem i słyszałem nie tylko na cb ale to też nie uprawnia do sądzenia

To co napisałeś jest bardzo przedwczesne i nieuprawnione a powielanie obiegowych opinii może być mocno krzywdzące dla tego kierowcy. W polskim prawie też istnieje domniemanie niewinności.

 A takie gdybania w obliczu śmierci sorry ale uważam za ohydne.

Nie odmawiam Ci możliwości racji ale poczekaj na wynik śledztwa i wyrok sądu - jeśli będzie skazujący to dopiero wtedy możesz pluc po człowieku.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gregor887 napisał:

Nie wiemy, co było powodem najechania, wszyscy tutaj gdybamy

pewnie to co zwykle. Transit 80 km/h "panMan" 86 km/h i to wystarczyło żeby Ich pozabijać. 

Czym dłużej jeżdżę tym o "kierofcach" takich pojazdów mam gorsze zdanie. Był kiedyś tutaj temat na temat kierowców tirów i chyba tylko oni sami mieli o sobie dobre zdanie. Wiadomo, że nie można wszystkich jedną miarą ale po tych zdjęciach niestety tak to wygląda, ze łatwo można było tragedii uniknąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.