Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

Stała się tragedia - fakt. Przeżyłem to mocno i współczuję poszkodowanej  rodzinie - fakt. Nie osądzam, nie skazuję, ani tym bardziej nie powielam obiegowych opinii. To jest forum, ja tylko wyrażam moją prywatną opinię. Cokolwiek orzeknie sąd, mleko się rozlało. Istotne jest, żeby właściwi ludzie wyciągnęli właściwe wnioski, a za tym poszły konkretne działania. Moim zdaniem ten wypadek to czubek góry lodowej.

https://tirynatory.pl/zabawa-tir-owcow/

https://etransport.pl/forum168255.1.html

I cała masa temu podobnych.

40 minut temu, smok_wawelski napisał:

W polskim prawie też istnieje domniemanie niewinności.

 A takie gdybania w obliczu śmierci sorry ale uważam za ohydne.

Nie odmawiam Ci możliwości racji ale poczekaj na wynik śledztwa i wyrok sądu - jeśli będzie skazujący to dopiero wtedy możesz pluc po człowieku.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Widzę, że post się uzupełnił.

Zastanawiam się, dlaczego tak bronisz kierowcę MANa?  Osobiście raczej się nie znamy, nie podejrzewam Cię o jakieś animozje... Czy wyrok sądu przywrócił komuś życie? A to Twoje "plucie po człowieku"  - pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak post się uzupełnił piszę z tel i wolno mi to idzie a edycja spowalnia również - dlaczego to piszę odpowiedziałem wyczerpująco ale odpowiem jeszcze raz skoro nie zrozumiałeś.

Tak to jest forum do wyrażania opinii niejednokrotnie to pisalem.

Niestety z Twoimi poprzednimi postami i kilkoma innymi nie moge sie zgodzić

Sądzenie czy wyrażanie takich opinii na podstawie mediów jest wg mnie dużym błędem i lżej mówiąc nietaktem w obliczu tragedii śmierci.

Środowisko kierowców ciężarówek też jest mi doskonale znane i też jest nieprawdą to co piszesz uogólniając. Tak samo na dużych jak i na busach jak i na małych jeżdżą i ludzie odpowiedzialni i glupole - to nie masa czy wielkość pojazdu o tym stanowi. Glupol będzie głupolem niezależnie czy wsiądzie za małą czy dużą kierę. A obiegowy szowinizm duży vs mały jest dla mnie idiotyzmem bo wszyscy jeździmy tymi samymi drogami i wszyscy chcemy szczęśliwie dojechać do domu.

Przytoczenie kilku linków nic nie zmienia można je także przytoczyć o osobówkach i wystarczy jeździć żeby widzieć co dzieje się na drogach.

Wiek owszem może mówić o doświadczeniu za kółkiem ale nie mówi o odpowiedzialności - znam zarówno dwudziestolatków bardzo odpowiedzialnych jak i pięćdziesięciolatków wariatów.

Z mojej strony EOT i jeszcze raz [*]

 

Edit dopisałem.

Raczej sie znamy i mam animozji do Ciebie - rażąco tylko się nie zgadzam z tym co piszesz i podobnie jak Ty wyrażam moje zdanie na forum bowiem oskarżonemu daje się przed wyrokiem prawo do obrony.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smok_wawelski napisał:

Niestety z Twoimi poprzednimi postami i kilkoma innymi nie moge sie zgodzić

Sądzenie czy wyrażanie takich opinii na podstawie mediów jest dużym błędem i lżej mówiąc nietaktem w obliczu tragedii śmierci.

 

I dzięki temu temat się rozwija.

Dla mnie media nie są opinotwórcze. Posiadłem tę rzadką umiejętność składania znaków i staram się wyciągać wnioski ;) . A w tym konkretnym artykule zdjęcia mówią najwięcej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gregor887 napisał:

I dzięki temu temat się rozwija.

Dla mnie media nie są opinotwórcze. Posiadłem tę rzadką umiejętność składania znaków i staram się wyciągać wnioski ;) . A w tym konkretnym artykule zdjęcia mówią najwięcej.

 

Czyli na podstawie zdjęć już wydałeś wyrok? A Ci głupi specjaliści od badania wypadków się nadal głowią kto jest winny:

Cytat

- W kamperze jechała czteroosobowa rodzina. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby informować, kto doprowadził do tego wypadku - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl aspirant Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Sytuacji na drodze może być wiele. Nie wiadomo co się stało i dlatego nie wolno ferować wyroków. Jedno jest pewne - dla kogoś stała się wielka tragedia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kierowca Tira nie miał tu winy, może przednim jechała inny Tir jadąc 88km/h kamperek 70 przeleciał podmuch wiatru i zarzuciło kampera i to on wjechał na lewy pas, ach gdybać można a tragedia ogromna dla rodziny jak i kierowcy Tira.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak dla przypomnienia z kim jednak mamy do czynienia https://tvn24.pl/polska/wal-po-osobowce-szokujace-nagrania-ze-szkolen-kierowcow-ra166170-3518678  

 

Raczej z czymOdpowiedź brzmi: z medialną pogonią za sensacją która nakręci oglądalność co przekłada się w TVN na kasiorke z reklam

Skoro to aż takie mocne to czemu nie wylądowało w prokuraturze i sądzie ?

Sensacja iście z cyklu człowiek pogryzł psa w Singapurze

Gadałem z wieloma kierowcami na ten temat żaden nie potwierdził tych faktów

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomas napisał:

pewnie to co zwykle. Transit 80 km/h "panMan" 86 km/h i to wystarczyło

 

Przy tak małej różnicy prędkości MAN nie miałby tak rozbitej przedniej szyby. Musiało być dużo więcej

22 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Raczej z czymOdpowiedź brzmi: z medialną pogonią za sensacją która nakręci oglądalność co przekłada się w TVN na kasiorke z reklam

Skoro to aż takie mocne to czemu nie wylądowało w prokuraturze i sądzie ?

Sensacja iście z cyklu człowiek pogryzł psa w Singapurze

Gadałem z wieloma kierowcami na ten temat żaden nie potwierdził tych faktów

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

https://koscierski.info/artykul/wal-po-osobowce/791035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 08:21, Zulos napisał:

Ale zauważ, że prawa przednia strona nie jest za bardzo zniszczona, więc nie było tu żadnego silnego uderzenia z przodu w barierki. Natomiast jest obniżony od strony pasażera sufit. Pewnie zostali wepchani na bariery bokiem i położyli się na nie, a później odbiło ich na środek drogi. Możliwe, że jak się położyli na bariery to wtedy pasażerka dostała uderzenie z boku... Tak czy siak masakra...

Dokładnie tak. Po uderzeniu mógł złapać węża i pójść na bok na prawo po nieudanej kontrze. Brak właściwego odostępu na autostradzie zawsze się zemści. Ech...siedzi mi to w głowie tak ja ta tragedia z Dziwnowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Commander napisał:

siedzi mi to w głowie tak ja ta tragedia z Dziwnowa....

No to co w Dziwnowie się stało to w ogóle horror jakich mało i też na razie tylko kupa domysłów i hipotezy łącznie z rozszerzonym samobójstwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , umknęło mi że zapadł wyrok choć Kościerzyna jest mi bardzo bliska.Jednak moje rozmowy z wieloma kierowcami przeczące i jeden wyrok skazujący oczywiście słuszny jak dla mnie nie dowodzi to jednak masowości procederu takich szkoleń i stosowania tego typu zaleceń w ruchu drogowym. Parszywa owca znajdzie się w każdym stadzie ale czy znaczy to że wszystkie stada są parszywe ? Proponuje pomyśl przez chwilę inaczej wirtualnie przesiądź się do kabiny ciężarówki.Dam Ci przykład XYZ kierowca mój przyjaciel trafił pijanego - próbował co mógł nic się nie dało zrobić Scania z naczepą to nie osobowka która odbijesz w momencie - śmierć na miejscu, prokurator umorzył sprawę prawie od razu. XYZ kilka miesięcy nie mógł się pozbierać po półtora roku dopiero wrócił za kółko był nie tylko psycholog ale i psychiatryk. Minęło już sporo lat a jednak do dziś przy XYZ nie rozmawiamy o wypadkach.

Takich przykładów znam wiele .......

Znam też dobrze życie i drogę zza dużej szyby...

Więc nie róbmy bezwglednych i wyrachowanych morderców z kierowców ciężarówek gdy czasem zadufany w swoją wielkość i nieomylność pseudo Kubica w wypasionej osobowej furze której nie umie opanować właduje się pod maskę Scani czy innej ciezarowki.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, smok_wawelski napisał:

Takich przykładów znam wiele .......

Więc nie róbmy morderców z kierowców ciężarówek gdy czasem zadufany w swoją wielkość i nieomylność pseudo Kubica w wypasionej osobowej furze której nie umie opanować właduje się pod maskę Scani czy innej ciezarowki

Nie sztuką jest się rozpędzić, sztuką zahamować. I to się tyczy zarówno tych małych, jak i tych dużych. Ani zylion koni pod maską, ani wszechobecne systemy wspierające nie zastąpią praktyki i logicznego myślenia. W bezpiecznej jeździe najważniejszy jest łącznik między kierownicą a pedałami. I choć wiele Twoich argumentów jest słusznych, z jednym się nie zgodzę:  22-letni chłopczyk nie powinien być wpuszczony za kierownicę takiego auta. Nagminne jest podjeżdżanie pod tylny zderzak . Obserwuję to zwłaszcza u w/w młodych gniewnych. A od takiego zachowania tylko krok do tragedii. Nie wiemy, co tak naprawdę  tam się wydarzyło. I pewnie wszystkiego się nie dowiemy. Dzieci nie mają matki. Tyle wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że przynajmniej część argumentów uznajesz - nie ma i nigdy nie będzie dwu takich samych myśleń dwu ludzi  i to nie jest nic złego  bo dyskusja na argumenty i Twoje i moje i inne na pewno jest cenna i pobudzająca myślenie z wielu kierunków i pozwalająca wyciągać każdemu wnioski  - tak przynajmniej ja to postrzegam.

W ostatnim poście jednak też nie bardzo Cie rozumiem :niewiem:

46 minut temu, Gregor887 napisał:

....I choć wiele Twoich argumentów jest słusznych, z jednym się nie zgodzę:  22-letni chłopczyk nie powinien być wpuszczony za kierownicę takiego auta. 

Z  tą niezgodą w sprawie wieku   a co za tym idzie doświadczenia -  chyba nie czytasz mnie uważnie bowiem tu raczej się zgadzamy i powiedziałbym nawet więcej   ze w tej sprawie prawie  całkowicie się zgadzamy czego dowodzą moje poprzednie wypowiedzi

7 godzin temu, smok_wawelski napisał:

.... Owszem zgadzam się że powinno być tak że kilka lat osobówki, później dostawczak a dopiero potem ciężarówka czy autobus.

A w tej kwestii odpowiedzialności w młodym wieku  nie wypowiadałeś sie konkretnie więc nie może być niezgody naszych zdań bo Twoje konkretne po prostu nie padło :)

6 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Wiek owszem może mówić o doświadczeniu za kółkiem ale nie mówi o odpowiedzialności - znam zarówno dwudziestolatków bardzo odpowiedzialnych jak i pięćdziesięciolatków wariatów.

 

46 minut temu, Gregor887 napisał:

Nie sztuką jest się rozpędzić, sztuką zahamować. I to się tyczy zarówno tych małych, jak i tych dużych. Ani zylion koni pod maską, ani wszechobecne systemy wspierające nie zastąpią praktyki i logicznego myślenia.

I z tymi Twoimi stwierdzeniami  zgadzam się całkowicie - dodałbym jeszcze że przydaje się nabywana ze stażem za kółkiem umiejętność przewidywania na drodze bo inaczej nie sposób nabyć tej umiejętności oraz że podstawową i najważniejsza zasadą ruchu drogowego jest zasada ograniczonego zaufania.
A brak świadomości tego co napisałeś i Ty i ja połączony z zawyżona  samoocena umiejętności niedoświadczonego kierowcy to mieszanka która niestety często kończy sie tragicznie - Ale to też nie znaczy że tak było w tym przypadku od którego zaczęła się nasza dyskusja
To naprawdę nie szpila w Ciebie  to po prostu moje zdanie i doświadczenia kawałka  życia mi pozwala tak twierdzić a już tylko  jako ciekawostkę dorzucę Ci tylko że znam to życie również zza 3 trochę mniejszych szyb i prawego fotela o bardzo wiele  cięższych pojazdów które maja znacznie dużo dłuższą drogę hamowania niż Tir po asfalcie :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.