Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2019 o 19:24, jacekzoo napisał:

Bo to jest tak, najbardziej na 1,33 narzekają Ci co mają zestaw na styk i olewają 1,33. A Ci co przesiadają się na dużo cięższe auto widzą różnicę w prowadzeniu i są za tym przepisem, ot co...

uprawnienia nic do tego nie mają, mój tato pracował kiedyś jako koerowca dużego, mieli w firmie gościa co 30 lat na dużych jeździł a dalej cofać nie potrafił...

Mam zestaw na granicy, ale nadal wsio zgodnie z przepisami, i jeszcze w granicach rozsądku. I wiem że zmiana na nowsza cepę w podobnym gabarycie nie wyjdzie, bo albo wyskoczę ponad 3,5 tony (większy holownik) albo ponad 1,33 (mniejszy holownik, z którym zmieszczę sie poniżej 3,5 t). I mimo to nadal jestem za 1,33.  

Fakt, własne doświadczenie. Wiem co taka cepa może zrobić (niezmiennie: to ogon merda psem w tym przypadku). Były stopniowo coraz cięższe zestawy (holowniki, przyczepy).

Najbardziej wkurza mnie to, że gardłowanie na 1,33 to zwykle domena tych, którzy nie przechodzą takiej ścieżki, a ostrzeżenia od tych co je mają, olewają na zasadzie "co się stary piernik wymądrza", bo "chyba producent wie lepiej". Cóż, nawet Einstein był swego czasu  "kontra" klasyczne fizyce, ale to chyba nie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 14:54, peja76 napisał:

A ja jestem zwolennikiem żeby wszyscy co ciągną przyczepę powyżej 750kg mieli uprawnienia ?.

 

Ja też tak uważam?

-Każdy powinien mieć C+E,

-współczynnik 1.33 jak najbardziej bo to dobry wręcz doskonały pomysł. Można by nawet się pokusić o bardziej restrykcyjny przelicznik.

-Wszyscy powyżej 3.5t obowiązek posiadania tacho, dla naszego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

 

 

-współczynnik 1.33 jak najbardziej bo to dobry wręcz doskonały pomysł. Można by nawet się pokusić o bardziej restrykcyjny przelicznik.

-Wszyscy powyżej 3.5t obowiązek posiadania tacho, dla naszego bezpieczeństwa.

Po co tyle obowiązków i ograniczeń, najlepiej zakazać jazdy z przyczepą, będzie święty spokój i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mundek28 napisał:

żadnych przepisów tylko rozsądek i wyobrażnia -to powinno być wyznacznikiem.

Haha... z tym to w Polsce akurat jest problem. Za to fantazji nam nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polacy wszyscy są ekspertami przepełnionymi zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią...tylko każdy (jako znawca i ekspert oraz mistrz kierownicy) ma swoją definicję zdrowego rozsądku.Dlatego właśnie potrzebujemy przepisów i surowego ich egzekwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
8 minut temu, borek6 napisał:

Tak się dzisiaj zastanawiałem, a jak są traktowani zagraniczni goście u nas ze swoimi przyczepami zgodnymi z dowodem a nie ze współczynnikiem ?

Z dowodem. Konwencja wiedeńska

Pod warunkiem że któryś niebieski wie o 1,33 a tym bardziej o konwencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam w dowodzie  F1 i F2 1775, G 1275, O1 1500, O2 500. Przyczepa którą zamierzam kupić ma DMC 1350. Byłem w SKP z pytaniem o wagę kempingu i uzyskałem odpowiedź że mogę ciągnąć to co w dowodzie czyli 1500 i policja nic mi nie może zrobić. To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ciągnąć 1500kg musisz mieć holownik o DMC 1995kg.

... a jak to jest? Tak jak było: większość diagnostów gówno wie, a nawet jakby wiedziało, to ich opinia prawna w zakresie interpretacji przepisów ruchu drogowego nie jest wiążąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szym napisał:

Witam. Mam w dowodzie  F1 i F2 1775, G 1275, O1 1500, O2 500. Przyczepa którą zamierzam kupić ma DMC 1350. Byłem w SKP z pytaniem o wagę kempingu i uzyskałem odpowiedź że mogę ciągnąć to co w dowodzie czyli 1500 i policja nic mi nie może zrobić. To jak to jest?

Nie możesz.... Bo auto ma za małe DMC.

Nie możesz z samym B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.