Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GregPower napisał:

Oczywiście, z tym że nie masz w dowodzie rejestracyjnym, który wydał organ państwowy informacji, że ten a ten samochód może poruszać się  z tak a taką prędkością. Jeżeli chodzi o wagę, to masz wyraźnie taką informację.

Mała uwaga. DR nie jest źródłem przepisów i DR nie stanowi przepisów. DR wydawany jest na mocy przepisów i tyle. 

W DR też masz napisane ile miejsc dane auto posiada i ile osób w nim możesz przewozić. Ale to przepisy szczegółowe już to dokładnie określają jak te osoby w danym pojeździe mogą być przewożone, jak mają się zachowywać i jak mają być zabezpieczone. Niektóre osoby też mogą być przewożone warunkowo w określony sposób. Z przyczepą jest dokładnie tak samo. Przepisy są uregulowane w aktach wykonawczych - ustawy, rozporządzenia, a nie w dowodzie rejestracyjnym. Każdy kierowca ma obowiązek przepisy znać. Koniec i kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, GregPower napisał:

No kolego sam sobie zaprzeczasz.

Akurat nie zaprzecza, tylko pisze jak jest

31 minut temu, GregPower napisał:

przepisy są naprawdę w porządku.

Tego akurat nikt nie napisał. Są porąbane i zawiłe, ale to nie zwalnia z ich przestrzegania 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 17:56, jacek00 napisał:
W dniu 20.09.2020 o 17:41, jacekzoo napisał:
Tego akurat nikt nie napisał. Są porąbane i zawiłe, ale to nie zwalnia z ich przestrzegania 

Otóż to. Czy są durne czy nie to obowiązują

Jecek, podziwiam upór. Ja już chyba dałem spokój, bo ręce opadają po raz kolejny to samo rozkminiane na chłopski rozum, bo producent, bo DR. Ja pasuję, nie mam cierpliwości. Dzięki że jeszcze trwasz na posterunku :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bob Duży napisał:

Spinacie się jak małe dzieci w piaskownicy o robaka.... Napiszcie ile razy mieliscie kontrol i ile razy wam przeliczali 1:33. Bo każdy przez siebie się przekrzykuje i gówno burza wywołana zero sensownych informacji.

Przez 25l i około 50tyś/km na rok jazdy z przyczepą, bardzo ale to bardzo dużo kontroli, i nigdy nikt się nie przyczepił, a zestaw mam zawsze SUV na haku 2.5t-3.5T i przyczepa 2.5t DMC. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czyś napisał:

Jecek, podziwiam upór. Ja już chyba dałem spokój, bo ręce opadają po raz kolejny to samo rozkminiane na chłopski rozum, bo producent, bo DR. Ja pasuję, nie mam cierpliwości. Dzięki że jeszcze trwasz na posterunku :)  

Heh, lepiej wszystko wyjaśnć ;) nowym też nie chce się czytać tematu a tak to wejdą i będą wiedzieli co i jak :P 

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Spinacie się jak małe dzieci w piaskownicy o robaka.... Napiszcie ile razy mieliscie kontrol i ile razy wam przeliczali 1:33. Bo każdy przez siebie się przekrzykuje i gówno burza wywołana zero sensownych informacji.

Wiesz, ja nie miewam w ogóle kontroli drogowych, ale czy coś to zmienia w kwestii przestrzegania przepisów? W przypadku wypadku drogowego to taki ubezpieczyciel sobie na pewno przypomni o przeliczniku. Tak więc wszystko jest zawsze pięknie jeśli się nic nie dzieje, do czasu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Spinacie się jak małe dzieci w piaskownicy o robaka.... Napiszcie ile razy mieliscie kontrol i ile razy wam przeliczali 1:33. Bo każdy przez siebie się przekrzykuje i gówno burza wywołana zero sensownych informacji.

Raz miałem i przeliczali, z przyczepą jeżdżę od 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, borek6 napisał:

Zakaz dalszej jazdy ?

Brawo TY, albo przyczepa zostaje i czeka na holownik odpowiedni:unsure:. A mandat swoją drogą, DR nie zabiorą bo nie maja podstaw, no chyba że coś jest nie sprawne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo TY, albo przyczepa zostaje i czeka na holownik odpowiedni:unsure:. A mandat swoją drogą, DR nie zabiorą bo nie maja podstaw, no chyba że coś jest nie sprawne....

Czy to jest jakieś potwierdzone info? Nie wydaje mi się żeby groziło to aż czymś takim...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.