Skocz do zawartości

Fani Forda na forum


marzena307

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tak w temacie forda, to firma przygotowała niespodziankę dla użyszkodników ;)

http://www.ford.pl/Serwis/Programy_promo/wymianaemblematu

 

ja już skorzystałem, maksiu dostał dwa nowe znaczki :)

 

do wymiany kwalifikują się znaczki z uszkodzoną powłoką, bez uszkodzeń mechanicznych

auto musi być młodsze niż 10lat, niektóre aso wymagają książki przeglądów, ale nie jest to konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ja też się dołączę !

swoją Foczkę kupiłem 3 lata temu przez przypadek, jednak wszyscy odradzali mi Focusa

 

teraz wiemy, że jej nie oddamy i mamy zamiar juz ja zostawić z nami

 

Ford Focus Mk 1 Kombi, 1,8 TDI 90 KM 1999 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ja też się dołączę !

swoją Foczkę kupiłem 3 lata temu przez przypadek, jednak wszyscy odradzali mi Focusa

 

teraz wiemy, że jej nie oddamy i mamy zamiar juz ja zostawić z nami

 

Ford Focus Mk 1 Kombi, 1,8 TDI 90 KM 1999 r

 

fordy mają w sobie to coś, a silniczek, o którym piszesz towarzyszył nam w mondeo od 2001 do 2011r :] i zrobił 250.000km bez awarii :]

 

jedną z wad forda jest jego cena przy odsprzedaży - dlatego tak jak piszesz - lepiej niech zostanie z Wami do końca :]

 

P.S ja za 2 lata znowu wracam do forda :] będzie S-Max 2.0D 163KM :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fordy mają w sobie to coś, a silniczek, o którym piszesz towarzyszył nam w mondeo od 2001 do 2011r :] i zrobił 250.000km bez awarii :]

 

jedną z wad forda jest jego cena przy odsprzedaży - dlatego tak jak piszesz - lepiej niech zostanie z Wami do końca :]

 

P.S ja za 2 lata znowu wracam do forda :] będzie S-Max 2.0D 163KM :]

 

dokładnie - ja póki co 80 tys. km i śmiga a z racji pracy mojej nie ma lekko

a przez 3 lata stracił na wartości 8 tys. - więc lepiej niech zostanie

miałem Galaxa - też był super - tylko szkoda, że mi ukradli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S ja za 2 lata znowu wracam do forda :] będzie S-Max 2.0D 163KM :]

 

oglądałem nowego w salonie, fajne auto - taki fajny kompromis pomiędzy vanem, a kombi :yes:

przyglądałem się też nowemu c-max'owi, wersja 5os to w sumie tylko nowsze opakowanie w/s do mojego

ale grand to już zupełnie inne auto - 3 rzędy foteli ( z tym że trzeci to raczej za karę ;)),

odsuwane drzwi - tu sam nie wiem, z jednej strony plus na ciasnych parkingach, ale otwieranie tego :hmm:

tylko że jednak widać że auto zbudowane na focusie - ciasno trochę w/s do s-max'a

 

ciekawe są też rozwiązania dostępne w nowym focusie, np wykrywanie znaków ograniczenia prędkości

kamerka zczytuje znak i wyświetla go na desce ostrzegając że przekraczamy prędkość :hmm:

 

oprócz tego kontroluje jazdę po pasie, aktywny tempomat itp

do niedawna w/w gadżety były zarezerwowane dla aut klasy premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem nowego w salonie, fajne auto - taki fajny kompromis pomiędzy vanem, a kombi :yes:

przyglądałem się też nowemu c-max'owi, wersja 5os to w sumie tylko nowsze opakowanie w/s do mojego

ale grand to już zupełnie inne auto - 3 rzędy foteli ( z tym że trzeci to raczej za karę ;)),

odsuwane drzwi - tu sam nie wiem, z jednej strony plus na ciasnych parkingach, ale otwieranie tego :hmm:

tylko że jednak widać że auto zbudowane na focusie - ciasno trochę w/s do s-max'a

 

ciekawe są też rozwiązania dostępne w nowym focusie, np wykrywanie znaków ograniczenia prędkości

kamerka zczytuje znak i wyświetla go na desce ostrzegając że przekraczamy prędkość :hmm:

 

oprócz tego kontroluje jazdę po pasie, aktywny tempomat itp

do niedawna w/w gadżety były zarezerwowane dla aut klasy premium

 

ciekawe są te bajerki - dodatki o których piszesz, w S-maxie tego nie ma, tak mi się przynajmniej zdaje. W kwietniu s-max zakupiony w salonie, wersja najwyższa, bez nawigacji,bez skór (na życzenie) i bez solarnego dachu - reszta chyba wszystko jest. Teściowi udało się wyrwać dobrą wersję ale z wyprzedaży rocznika 2012 w super cenie - bardzo podobnej do ceny 2011.. Generalnie auto jest fajne, bardzo bardzo dynamiczne, nie mieliśmy czasu go jeszcze rozgryźć ale co jakiś czas odkrywamy dodatkowe opcje, pewnie po lekturze forum forda można by wiele zmian w elektronice zrobić.

 

na razie wymieniony na nie oryginalny czujnik parkowania tył (nowy nie pika i ma pomiar co do cm), dołożone cbradio, oraz dodatkowe zabezpieczenie kradzieżowe.

mniej więcej za 2 lata - może już na wyjazdy z przyczepą 2014 auto przejmiemy my - a przebieg na pewno nie przekroczy 30.000 km :] Jedynie inwestycja w hak, chyba musi poczekać na koniec gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inwestycja w hak musi poczekać do końca gwarancji?

Można kupić zamiennik wiązki wpinany w instalację tak jak oryginalny w fabryczne kostki od instalacji (bez cięcia kabli).do tego programowanie haka w serwisie i po krzyku-nie mają prawa uwalic Ci za to gwarancji.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inwestycja w hak musi poczekać do końca gwarancji?

Można kupić zamiennik wiązki wpinany w instalację tak jak oryginalny w fabryczne kostki od instalacji (bez cięcia kabli).do tego programowanie haka w serwisie i po krzyku-nie mają prawa uwalic Ci za to gwarancji.

 

skoro tak mówisz, to pewnie tak jest, nie mniej jednak przez pierwsze 2 lata auto nie jest moje i ciągać przyczepy nie będzie więc i hak nie potrzebny, szczególnie że kurs na b+e jeszcze nie rozpoczęty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety muszę się wypisać z tak zacnego grona :oslabiony: Fordzik sprzedany tak więc nic tu po mnie.

Pozdrawiam.:hej:

 

no nie gadaj...

już fordzina wprost stworzona do ciągania przyczepy poszła?

szybko

co teraz?wracasz do korzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.