Skocz do zawartości

Fani Forda na forum


marzena307

Rekomendowane odpowiedzi

no nie gadaj...

już fordzina wprost stworzona do ciągania przyczepy poszła?

szybko

co teraz?wracasz do korzeni?

 

Na razie bladego pojęcia nie mam co mam kupić :niewiem: ale do przyszłego sezonu

mam jeszcze troszkę czasu więc się coś wymyśli.

Jedynie szkoda nam zlotu we Wiśle ale cóż zrobić.

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie! Ja mam Mondeo Mk3 kombi - 125KM. Ciągam moim Mundkiem budkę która waży około 1000 kg. Powiem krótko autko ciągnie przyczepę jak szalone, żadnej górki się nie boi .:drive:Powiem więcej "Tylko Lorda stać na Forda"

Pozdrawiam wszystkich !!!:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja mam Mondeo Mk3 kombi - 125KM. Ciągam moim Mundkiem budkę która waży około 1000 kg. Powiem krótko autko ciągnie przyczepę jak szalone, żadnej górki się nie boi .:drive:Powiem więcej "Tylko Lorda stać na Forda"

Pozdrawiam wszystkich !!!:banan:

 

 

Mirek, Twój motorek tuningowałeś? TDCI miały najczęściej 115 lub 130KM. A tu 125? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego mój mundek ma 125KM, autko ma przejechane ponad 300000 kilometrów i orginalnie ma on 130KM, ale 5 koni padło ze zmęczenia więc zostało się 125KM.:bevil:Ja zawsze żartuję na temat mocy silnika,

poprawka moje autko ma 130KM. Miło mi jest , że koleżanki i koledzy uważnie czytają co napisałem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :banan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego mój mundek ma 125KM, autko ma przejechane ponad 300000 kilometrów i orginalnie ma on 130KM, ale 5 koni padło ze zmęczenia więc zostało się 125KM.:bevil:Ja zawsze żartuję na temat mocy silnika,

poprawka moje autko ma 130KM. Miło mi jest , że koleżanki i koledzy uważnie czytają co napisałem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :banan:.

 

 

Dobra :) Moc jasna :ok: Ale te dci z podpisu... a może faktycznie masz 125KM ale z silnika ze stajni renault? ;):bevil::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego, moje mondeo ma silnik 2,0 TDCI , popełniłem błąd przy wpisywaniu. Błąd został już naprawiony. hehe(1).gif Mam to autko cztery lata, sprowadziłem je z Hanoweru i jestem z niego bardzo zadowolony.

Przez te cztery lata eksploatacji wymieniłem klocki przód i tył, opony oraz pompę wodną nie licząc oleju, filtry oraz płyny. :banan:Czy masz jeszcze pytania dotyczące mojego autka? smirk(1).gif pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chwilowo też wypisujemy się z grupy Fanów Forda, choć mamy jeszcze transita, ale to nie to samo co Nasz Fordzik :(( ....

Teraz czas robić E kat. i przesiadka na Pajero.....Ale wierność marce pozostaje, bo będziemy szukać autka dla żony- jakieś Ka czy fieścinka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego, moje mondeo ma silnik 2,0 TDCI , popełniłem błąd przy wpisywaniu. Błąd został już naprawiony. hehe(1).gif Mam to autko cztery lata, sprowadziłem je z Hanoweru i jestem z niego bardzo zadowolony.

Przez te cztery lata eksploatacji wymieniłem klocki przód i tył, opony oraz pompę wodną nie licząc oleju, filtry oraz płyny. :banan:Czy masz jeszcze pytania dotyczące mojego autka? smirk(1).gif pozdrawiam!

 

 

:piwo: Niech się dobrze modziak spisuje bo go zbanuje! ;):piwo:

 

My chwilowo też wypisujemy się z grupy Fanów Forda, choć mamy jeszcze transita, ale to nie to samo co Nasz Fordzik :(( ....

Teraz czas robić E kat. i przesiadka na Pajero.....Ale wierność marce pozostaje, bo będziemy szukać autka dla żony- jakieś Ka czy fieścinka;)

 

 

Ja bym był za fiestą. Mimo, że technicznie to te same auta to jednak funkcjonalność firsty bije ka na głowę. Kiedyś przechodziłem Twój dylemat szukając auta dla żony. Wtedy nie znaleźliśmy nic rozsądnego spod znaku forda i znaleźliśmy punto. Fiesta ma jeszcze jedną zalatą w stosunku do ka. Jest to silnik 1.25Pb. Rewelacyjny motor, znacznie oszczędniejszy od 1.3, mniej awaryjny, trwalszy i części, nawet oryginane, kosztują bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów forda i karawaningowców. Czy może ktoś z was próbował wyciągać samodzielnie alternator przy focusie 1 z silnikiem 1.8 16v ? Jakie można napotkać problemy i czy da to się zrobić samodzielnie ? Za ewentualne wskazówki z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, mam co prawda pozycję Sam naprawiam ale ta moja jest uboższą wersją i nie ma wszystkich informacji które są w polecanej publikacji.Skorzystałem na razie teoretycznie ale niedługo skorzystam praktycznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, mam co prawda pozycję Sam naprawiam ale ta moja jest uboższą wersją i nie ma wszystkich informacji które są w polecanej publikacji.Skorzystałem na razie teoretycznie ale niedługo skorzystam praktycznie. Pozdrawiam.

 

Witaj ! Jeśli chcesz wyjąć i naprawić alternator, to demontaż jest prostą sprawą . Natomiast naprawa to już inna trudniejsza robota. Jakiej firmy masz alternator? Pozdrawiam :banan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No demontaz nie jest taki prosty, alternator jest mocowany od strony przegrody i mozna go.zdemontowac chyba tylko z kanalu czyli od spodu. Naprawa wiadomo tylko u elektryka.

 

Tak alternator się demontuję z podnośnika samochodowego . Pracuję w warsztacie samochodowym w którym naprawiamy tylko rozruszniki i alternatory. Jeśli masz pytania to pytaj ja Ci podpowiem . Pozdrawiam.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.