Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, maarec napisał:

o Adrię możesz zapytać w Szczecinie, niedawno mieli w bajecznej cenie ok 65.000 chyba. Tylko nie pamiętam czy brutto i pewnie jej już nie ma.

 

 

Racja w Szczecinie już nie ma, sprzedali ale 67000 było netto wychodzi około 83000.

Tabbert z uwagi na budżet wchodzi w grę wyłącznie Rossini ewentualnie mniejsza da Vinci, a tu nie wiem czy to taka różnica między nimi a Adrią.

Inne wychodzą już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Funiaki napisał:

Dziękuję

światkempingów.pl na pewno odwiedzimy w weekend, czy ze zdjęć tego Hymera rzuca się w oczy cokolwiek wartego uwagi - czytaj: zniechęcającego do zakupu

Tego Hymera oglądałem. Jak na rocznik to wygląda o wiele lepiej niż dużo młodsze przyczepy na tym placu. Niestety i tak nie ma czego oglądać.....nie do końca już pamiętam bo oglądałem tam kilkanaście przyczep ale z tego co pamiętam to z kwiatków masz popękany kołnierz w centralnym oknie dachowym poklejony jakimś superglu w kilku miejscach. Nie jestem pewien ale chyba w tej przyczepie było też połamanych kilka klamek w oknach.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że jak masz czas to mimo wszystko wybierz się do wiórka i Czapór. Masz tam te dwa komisy praktycznie obok siebie. Ale jak pisało koleżeństwo nic tam nie wybierzesz. Nawet laik oglądając te przyczepy znajdzie w nich mnóstwo problemów. Ale nauka bezcenna

Może to nic nie znaczy ale popatrzcie na interfejs wyszukiwania tych "niby" dwóch różnych firm. Jak dla mnie jest taki sam. Wiem, że to nie musi nic znaczyć ale mimo wszystko ja na takie rzeczy zwracam uwagę

https://www.przyczepykempingowewiorek.pl/przyczepy/oferta

http://swiatkempingow.pl/przyczepy/oferta

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znaleźć kilkulatka w dobrej cenie i w dobrym stanie to w zasadzie sztuka niemal niewykonalna.

Ja po pobieżnych próbach się poddałem i mimo braków budżetowych zacząłem snuć marzenia o nowej Adrii i jak już psychicznie nastawiłem się na to, że trzeba będzie małżonkę wysłać na ulicę, a dzieci sprzedać na zachód na nową cepkę to pojawił się "szczał", którego nie mogłem odpuścić (choć też się zarżnąłem na parę lat ze spłacaniem, ale przynajmniej żona i córki ocalały...;-)

Nie wiem jak wychodzą w Polsce cenowo Dethleffs'y - dealer jest chyba w Warszawie. Może też warto się zainteresować - podejrzewam, że mogą być na poziomie Buerstnera.

Patrząc na odwiedzających "wypasione" kempingi we Włoszech czy na Istrii raczej z bogatego portfela klientów z DE i NL to wydaje mi się, że stosunkowo duży udział w cepach z tej destynacji mają właśnie Dethleffs'y.

Co ciekawe najczęstszymi Dethleffs'ami były te z serii Camper.

Aż dziwne, że kampery u nich nie nazywają się Caravan...;-)

Z Camper 470 FR to jest już na pewno "mój" układ, bo na półce przy wejściu na pewno zmieściłby się ekspres do kawy (co w podobnym Knausie jest wątpliwe?

No i ma fajną szafeczkę cargo w kuchni.

Ale dla miejsca na ekspres do kawy i szafki cargo cepki raczej nikt nie kupuje...;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiórek i światkempingów to są dwie różne firmy. Jak się wybierałem do Wiórka to mi chyba z 10 razy powtarzał przez telefon  jak do niech dojechać, aby przypadkiem niepomylić ich ze swiatem kempingów bo to ich konkurencja i wiele osób już się tak pomyliło. Wnioskuję, że to inne firmy. 

Wiórek za to ma dwa place : jeden z przyczepami do 15tys i drugi z droższymi - ten plac jest przy głównej drodze, a na ten tańszy  trzeba skręcić w prawo ok 100-200metrów za pierwszym placem (jadąc od Poznania) i jedzie się tam uliczką dalej jakies 400m.

Byłem na tych placach jakies 3 miesiące temu.  U Wiórka na droższym placu było parę ciekawych przyczep, ale ze względu na opinię tylko sobie oglądałem. Widziałem tam również jak można zakamuflować niektóre wady. Ja to dostrzegłem, gdzie pierwszy raz w życiu oglądałem przyczepy. (w łazience oryginalna ściana przykryta nową z plastiku - ciekawe co się za tym plastikiem kryło)

Świat Kempingów nie wiele jest lepszy. Tam znów widziałem przyczepę za 27 tys gdzie miała zgnity narożnik tylni przy suficie. Bałem się mocniej nacisnąć, abym mi ręka nie wpadła. 

Ogólnie te dwa place potraktowałem jako pole do zdobywania wiedzy przy oględzinach. Aa i dzięki tej wizycie nie musiałem zbyt długo pertraktować z żoną na temat podniesienia budzetu i zakupienia czegoś nowszego :)  (szukaliśmy czegoś ok 2000-2002r a zakupiliśmy 2005)
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladałem ta ze Szczecina bo chcialem ja kupic. miala kilka wad- urwany kran, obity stolik, brak jakiegos urzadzeia pod lozkiem. cena jaka mi zapronowali po montazu movera, gniazdka gazu zewnetrznego, zbiornika szarej wody i cos tam jeszcze drobnego to 75 tys wiec nie chce mi sie wierzyc ze sprzedali za 67 bez tych dodatkow. cena podstawowa wychodziła cos 71 i nie bylo mowy o znizce. a odpuscilem sobie ja bo miala byc super extra bez absolutnie zadnych uszkodzen powystawowych- balem sie ze wyjda jakies jeszcze kwiatki.
 

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod łóżkiem to mogło brakować bojlera truma lub zbiornika wody, pytanie pod którym łóżkiem. Ja widziałem ją za 67.000 na portalu aukcyjnym, tylko jak znam ten salon w Szczecinie to mogli jeszcze kombinować z kosztami transportu :)

Nowa taka budka była do kupienia przed targami w marcu 2016 w Elcampie za 75.000 a po targach za 71.000. Moja wyszła nieco drożej, tylko że miała kilka pakietów w cenie (m.in dmc 1700, koło zapasowe, amortyzatory, stabilizator, stół z nogą teleskopową i coś we wnętrzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/23/2018 at 7:41 AM, Funiaki said:

(...)

Ps. Dlaczego nie kupować  Hobby?

np. Taki Ontour 470KMF

albo De Luxe 490 KMF

albo jeszcze De Luxe 540 KMFe

Ja mam Hobby 545 KMF z 2016 r. i jestem mega zadowolony. Moim zdaniem jakość Hobby bardzo sie poprawiła w ostatnich latach. 

Kiedy byłem na targach w Poznaniu w 2012 r. to wszystkie przyczepy Hobby wydawały mi sie jakby zrobione z papieru. Ale jak miałem kupić swoją w 2016 r. to pojechałem na targi do Stuttgartu i obejrzałem chyba ze 100 różnych przyczep. I właśnie Hobby wyglądały dużo lepiej niż na przykład Knausy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EmilP napisał:

Ja mam Hobby 545 KMF z 2016 r. i jestem mega zadowolony. Moim zdaniem jakość Hobby bardzo sie poprawiła w ostatnich latach. 

Kiedy byłem na targach w Poznaniu w 2012 r. to wszystkie przyczepy Hobby wydawały mi sie jakby zrobione z papieru. Ale jak miałem kupić swoją w 2016 r. to pojechałem na targi do Stuttgartu i obejrzałem chyba ze 100 różnych przyczep. I właśnie Hobby wyglądały dużo lepiej niż na przykład Knausy.

być może jest i światełko w tunelu i pójdzie to w dobrym kierunku. Dla mnie teraz podstawą będzie wyjazd na targi, z rocznym wyprzedzeniem, jeżeli interesowałby nas zakup nowego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maarec napisał:

pod łóżkiem to mogło brakować bojlera truma lub zbiornika wody, pytanie pod którym łóżkiem. Ja widziałem ją za 67.000 na portalu aukcyjnym, tylko jak znam ten salon w Szczecinie to mogli jeszcze kombinować z kosztami transportu :)

Chodziło o łóżko piętrowe, czyli schowek. A tam wg mnie nie ma nic. 

A co do Szczecina to akurat oni nie kombinują z kosztami transportu. To nie Elcamp :) A przyczepa stała u nich i faktycznie była po 67k.

 

32 minuty temu, maarec napisał:

Nowa taka budka była do kupienia przed targami w marcu 2016 w Elcampie za 75.000 a po targach za 71.000. Moja wyszła nieco drożej, tylko że miała kilka pakietów w cenie (m.in dmc 1700, koło zapasowe, amortyzatory, stabilizator, stół z nogą teleskopową i coś we wnętrzu).

Ta też miała kilka ekstrasów w wyposażeniu. Między innymi chyba podgrzewana podłoga, inny stół z jakiegoś drewna itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świecie Kempingow był fajny Tabbert da Vinci, ale z uszkodzonym poszyciem z lewej strony, Pan mówił że będą je naprawiać. Zrobił dobre wrażenie wszystko sam pokazywał.

2008 za 39.999.

W Wiórku może 2 fajne hobby, ale mamy stracha, bez oka fachowca na pewno używanej nie kupimy. Kilka zniechęcało zapachem.

Na tym drugim placu faktycznie byly starsze, poniżej 15.000, nie oglądaliśmy.

Na ten moment z nowych wyeliminowany burstner, hobby raczej na tak.

Chcielibyśmy  jeszcze obejrzeć dethleffs i adrie, ale nie widzę nigdzie w zachodniej Polsce. Nie znalazlam tez ich cenników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.