Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wybrałbym Hobby,pomijając wspomnianą lodówkę,to na duży plus łazienka - umywalka w części mieszkalnej to ciągłe patrzenie na bałagan (mycie zębów itd),chyba,że płyn i szmatka co dwie godziny:(Z tym Mercedesem i VW - nie przesadzałbym - wnętrze Hobby o wiele bardziej nowoczesne - pewnie jakość mebli,trochę gorsza,ale na filmach wcale tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysztof75 napisał:

Ja wybrałbym Hobby,pomijając wspomnianą lodówkę,to na duży plus łazienka - umywalka w części mieszkalnej to ciągłe patrzenie na bałagan (mycie zębów itd),chyba,że płyn i szmatka co dwie godziny:(Z tym Mercedesem i VW - nie przesadzałbym - wnętrze Hobby o wiele bardziej nowoczesne - pewnie jakość mebli,trochę gorsza,ale na filmach wcale tego nie widać.

Dziękuję,

a czy są tu jacyś posiadacze hobby, który mogą napisać jak ich awaryjność?

Bo wszyscy nas tym straszą, nawet sprzedawca zapytany o to zażartował "będziesz miał Hobby? - będziesz miał hobby!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał Hobby z tych dwóch - Tabberta dyskwalifikuje przede wszystkim lodówka. W dodatku Hobby wygrywa dużym blatem kuchennym. To na prawdę jest przydatne. Nie tylko do gotowania, ale na różne różności (w tym mój ekspres do kawy, którego w Tabberta nie miałbym gdzie postawić.

W Hobby mnie osobiście przerażają lekko te świecące dodatki. Wątpię żeby to był chromonikiel. Raczej powlekany plastik. Taka np. rączka to za chwilę będzie zapewne paskudnie powycierana i wychodzić będzie pożółkły plastik.

Ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał:

 

W Hobby mnie osobiście przerażają lekko te świecące dodatki. Wątpię żeby to był chromonikiel. Raczej powlekany plastik. Taka np. rączka to za chwilę będzie zapewne paskudnie powycierana i wychodzić będzie pożółkły plastik.

Ale może się mylę...

Jeśli tylko rączki - to to jest pierdoła, najwyżej co 3 sezony wymienimy na nowe, co z resztą (ps. piszemy się na Twoją kawę z ekspresu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał Hobby z tych dwóch - Tabberta dyskwalifikuje przede wszystkim lodówka. W dodatku Hobby wygrywa dużym blatem kuchennym. To na prawdę jest przydatne. Nie tylko do gotowania, ale na różne różności (w tym mój ekspres do kawy, którego w Tabberta nie miałbym gdzie postawić.
W Hobby mnie osobiście przerażają lekko te świecące dodatki. Wątpię żeby to był chromonikiel. Raczej powlekany plastik. Taka np. rączka to za chwilę będzie zapewne paskudnie powycierana i wychodzić będzie pożółkły plastik.
Ale może się mylę...
U mnie też są takie rączki. Ani razu nie miałem potrzeby nawet ich dotykać :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voku napisał:

545 ma chyba 2,5m. Te łóżka piętrowe są ok, przy mniejszych dzieciakach.

Chodź ten układ wydaje się optymalny to przestrzeni tam za dużo nie ma.

mamy dzieci, małe ok. 25 kg, a górne łóżko do 70 kg

- Jak wady w Twoim Hobby, dużo roboty?

7 minut temu, jacek00 napisał:
25 minut temu, Zulos napisał:
Taka np. rączka to za chwilę będzie zapewne paskudnie powycierana i wychodzić będzie pożółkły plastik.
Ale może się mylę...

U mnie też są takie rączki. Ani razu nie miałem potrzeby nawet ich dotykać ?

A to mnie cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Funiaki said:

Ta czy ta:

obie nowe, obie około 90 tys.

wiem, wiem jedna to Mercedes, druga to VW (jeźdżę VW).

To porównywanie jabłek z gruszkami. Zupełnie różne układy wnętrz. Nie mówiąc o marce, wyposażeniu, jakości wykończenia. Za dużo różnic.

To już lepiej porównaj Hobby 545 KMF z 540 KMFe. A jeszcze lepiej z 560 (ta sama szerokość co 545)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rączki to oczywiście pierdoła;-)

Jeśli to faktycznie szer. 250 to nie wiem, czy to dobra opcja na pierwszą przyczepę...

Jak tylko gdzieś się spotkamy to oczywiście zapraszam na kawę:-)

Z reguły jeździmy w kilka ekip i ekspres ma robotę kilka razy dziennie.

Dlatego ktoś może to obśmiewać, ale dla mnie dodatkowy blat (nie ograniczony tylko do obrysu kuchenki i zlewu) to bardzo istotny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Voku said:

545 ma chyba 2,5m. Te łóżka piętrowe są ok, przy mniejszych dzieciakach.

Chodź ten układ wydaje się optymalny to przestrzeni tam za dużo nie ma.

Z pewnością więcej niż w tym Tabbercie. 

Ja mam wersje z 3 łóżkami piętrowymi. Najstarsze dziecko ma 12 lat. Śpi na samej gorze. Mysle ze spokojnie jeszcze 2-3 sezony pojeździmy tym modelem. 

@Funiaki Do Twojej listy poszukiwań proponuję dorzucić Ci jeszcze Dethleffs 530 FSK. Najlepiej z alternatywnym układem łazienki (osobny prysznic):

0A151BF5-DD1A-42E6-BE27-78740019968A.jpeg

Edytowane przez EmilP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EmilP napisał:

To porównywanie jabłek z gruszkami. Zupełnie różne układy wnętrz. Nie mówiąc o marce, wyposażeniu, jakości wykończenia. Za dużo różnic.

To już lepiej porównaj Hobby 545 KMF z 540 KMFe. A jeszcze lepiej z 560 (ta sama szerokość co 545)

Ok, zgadzam sie, ale  oba wchodzą w grę - wiec niezależnie od układów - decyzja do podjęcia - lepszy markowo Tabbert, czy wyglądający lepiej a nie niekoniecznie jakościowo najlepszy Hobby (tam podoba nam  się bardziej lodówka, łazienka i dostęp do łóżka). Tabbert o lepszym układzie z lepszą lodówką to 25 tys. więcej.

Masz Hobby - to  napisz jak usterkowość i ekspolatacja - zamieniłbyś na równolatka innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funiaki. Nie podejmuj żadnej decyzji przed targami. Ten Tabbert to sypialnia i nic więcej. Zero miejsca oprócz łóżek, ultra mała lodówka (jak w mojej starej, 30 letniej przyczepie), brak prysznica itp. Jedyny plus to ładny podświetlany próg :D

Będziecie jeździć tylko w ciepłe kraje bez opadów? W tej przyczepie kompletnie nie ma miejsca do życia.

PS. Miejsce na ekspres to wcale nie jest wymysł Zulosa. To bardzo ważna kwestia. Nawet jak nie wykorzystasz jej faktycznie na automacik do kawy to przyda się chociażby żeby gdzieś coś odłożyć przygotowując śniadanie podczas opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.