Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam

Mover solar duża łazienkę lodówkę tv SAT piekarnik akumulator stabilizator zbiornik wody 70 l radio stereo z przystawka do i poda klimę łozko opuszczane 160 cm markizę alufelgi i 2 butle gazu miejsce na ekspres do kawy koło zapasowe ...

i co zatkało kakao ??

Z i tego oddał bym tylko tv SAT. Bo antena na dachu się nie sprawdza


I nie wyobrażam sobie przyczepy bez tego wyposarzenia
A brakuje jeszcze ogrzewania podłogowego i gazowej trumny do cieplej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Funiaki napisał:

Ta też świetna (choć  wolałabym mieć sprzedawcę bliżej - tam mamy ponad 400 km) i ma i takie łóżko jak chcemy dla nas i piętrusa dla dzieci i prysznic taki jak chcę i dużą lodówkę (jak podpowiadacie, że warto taką brać).

 

Ten układ 1:1 jest produkowany w Dethleffsie c'Go 535 QSK - to bliźniacze przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacekzoo napisał:

@Suzu4x4 Kuba, tylko nie zawsze to przyłącze jest. Ale nawet, pakujesz baniak 70L i raz na dwa dni zalewasz, dla mnie nie problem. 

 

580qs powiadasz? Czyli jednak 250cm? :)

580 QS podałem jako przykład fajnego układu, osobiście jakbym miał zmieniać obecną swoją  to zastąpił bym 500KD :]

 580 qs ma kilka zalet w stosunku do 500 kd np drzwiczki do kabiny prysznicowej zamiast szmaty, drzwi wejściowe otwierają się w przeciwną stronę niż w 500KD i nie kolidują z oknem i schowkiem, ma szerszy blat roboczy przy kuchence który jak ktoś wcześniej napisał można wykorzystać np na ekspres do kawy  no i ma taką samą lodówkę jaką mam obecnie , większą niż w 500 KD

gabaryty mnie nie przerażają ale osobiście uważam że szerokość 2,5 w stosunku do 2,3 to wada (np wymiary łóżek  takie same jak w 2,3 m ) jeszcze jakby miała większe łóżka to byłby jakiś plus a tak uważam że zmarnowane miejsce (schowków i półeczek mi nie brakuje i tak wszystkich nie wykorzystujemy) za to nie raz zdarzało mi się przeciskać na centymetry miedzy drzewami czy zwężkami więc te 2,5 mi do niczego nie potrzebne  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

Mysle ze argument finansowy przy wielkosci lodowki jest dosc slaby, osobiscie nie widzalem kempu z osobnym licznikiem na przylacze, ale moze za malo widzialem. 

Natomiast zgadzam sie ze duza lodowka nie jest konieczna bo wszystko kupisz i to nawet za granica w cenach podobnych. Za to mam jeszcze jeden argument, czym pelniejsza lodowka tym ciezsza przyczepa.... A waga robi swoje:) 

100% racji - jeśli chodzi o prąd.

Cięższa jest na pewno ale za to jaka wygoda na kempingu - masz zawsze zimne wino czy piwo i się nie skończy w najmniej oczekiwanym momencie :)

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

580 QS podałem jako przykład fajnego układu, osobiście jakbym miał zmieniać obecną swoją  to zastąpił bym 500KD :]

 580 qs ma kilka zalet w stosunku do 500 kd np drzwiczki do kabiny prysznicowej zamiast szmaty, drzwi wejściowe otwierają się w przeciwną stronę niż w 500KD i nie kolidują z oknem i schowkiem, ma szerszy blat roboczy przy kuchence który jak ktoś wcześniej napisał można wykorzystać np na ekspres do kawy  no i ma taką samą lodówkę jaką mam obecnie , większą niż w 500 KD

gabaryty mnie nie przerażają ale osobiście uważam że szerokość 2,5 w stosunku do 2,3 to wada (np wymiary łóżek  takie same jak w 2,3 m ) jeszcze jakby miała większe łóżka to byłby jakiś plus a tak uważam że zmarnowane miejsce (schowków i półeczek mi nie brakuje i tak wszystkich nie wykorzystujemy) za to nie raz zdarzało mi się przeciskać na centymetry miedzy drzewami czy zwężkami więc te 2,5 mi do niczego nie potrzebne  ;)

 

ale za to ilość miejsca pomiędzy blatem kuchennym a stołem bezcenna - mijam się z żoną bez potrzeby wciągania brzucha ;)

Kupując 580 bałem się tej szerokości ale po roku użytkowania - piece of cake - nie widzę problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lechwik napisał:

Z i tego oddał bym tylko tv SAT. Bo antena na dachu się nie sprawdza

A ja anteny za nic w świecie bym nie oddał. Genialne w swej prostocie. W 95% przypadków się sprawdza. Włączasz, ustawiasz i masz święty spokój. Bardzo przydatne jak się człowiek często przenosi. Nie trzeba całego majdanu rozkładać bo rozkłada się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

A ja anteny za nic w świecie bym nie oddał. Genialne w swej prostocie. W 95% przypadków się sprawdza. Włączasz, ustawiasz i masz święty spokój. Bardzo przydatne jak się człowiek często przenosi. Nie trzeba całego majdanu rozkładać bo rozkłada się samo.

Fajna sprawa ale nie wyrabiam z DMC przy tej ilości dodatków:) dlatego myślę o zmianie budki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

A jakie masz dmc?

1700 :)

Chciałem dołożyć mover we wrześniu ale robi się ciasno z DMC, więc wole zamówić nową z 1900 DMC i doposażoną w to, co potrzebuję.

Poza tym wchodzi nowy model z innymi oznaczeniami, inną kolorystyką mebli i nowym designem zewnętrznym.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda jest cieżka. Z butlą i doposażeniem waży 1500kg bez movera. Jak dołożę mover z instalacją i aku to prawie 1600.

Wrzucę przedsionek, pare ciuchów, troche jedzenia i DMC osiągnięte.

A wag w Austri coraz więcej. 

Jak się dogadam z Procampem to wezmę nowy model.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

I ja się tu w 100% zgodzę - skoro ktoś "nowy" przed zakupem pyta, warto ten milion pierwszy raz uświadomić pewne rzeczy, choć niektórym forumowiczom może się to wydawać zbędnym biciem piany.

Dokładnie tego szukam na forum.

Mega dużo cennych wiadomości. Dziękuję 

Stanęło na tym, że w najbliższy weekend sprawdzimy co jest ciekawego na rynku w Poznaniu i okolicy, a że pewnie nic nie trafimy, to https://polskicaravaning.pl/dzial/56-targi/artykuly/zbliza-sie-caravan-salon-2018,53105  za miesiąc mamy targi poznańskie.

I gra muzyka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Walt napisał:

 W domu też podlewasz roślinki wodą zmieszaną z mydłem, pastą do zębów, szamponem i kuchennymi pozostałościami?

Pisałem o prysznicu, tam prawie 100% woda, staram się wybierać dobre campy z kanalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja anteny za nic w świecie bym nie oddał. Genialne w swej prostocie. W 95% przypadków się sprawdza. Włączasz, ustawiasz i masz święty spokój. Bardzo przydatne jak się człowiek często przenosi. Nie trzeba całego majdanu rozkładać bo rozkłada się samo.



To chyba kolego wozisz dla Dekoracji
Ja mam Adlera automat i w 60 % kempingów nie łapie satelitek gdyż zasłaniają drzewa

Trzeba specjalnie szukać miejsca z odsłoniętą stroną 13E

100 % bym polecił antenę na Stojaku i 20m kabla
Może więcej rozkładania ale satelitki miał bym w 95% miejsc
I koszt zamiast 6 tys 300-500zl

U mnie brak już miejsca żeby wozić talerz i Stojak wiec jak nie ma Satelitek to UPC GO. Pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba kolego wozisz dla Dekoracji

Ja mam Adlera automat i w 60 % kempingów nie łapie satelitek gdyż zasłaniają drzewa

 

Trzeba specjalnie szukać miejsca z odsłoniętą stroną 13E

 

 

 

U mnie brak już miejsca żeby wozić talerz i Stojak wiec jak nie ma Satelitek to UPC GO. Pomaga

Tak wożę dla dekoracji, że w tym roku nie udało się złapać sygnału jedynie w Gdańsku na Stogach bo tam faktycznie był mega las i w Katowicach gdzie stałem pod totalnie wielkim drzewem.

 

Wszędzie indziej gdzie byłem bez problemu łapałem sygnał. Oczywiście trzeba myśleć jak się ustawić. To prawda. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć i sygnał i cień z drzew.

 

100 % bym polecił antenę na Stojaku i 20m kabla

Może więcej rozkładania ale satelitki miał bym w 95% miejsc

 

Praktykowałem to w zeszłym sezonie. Dzięki wielkie. Z takich ciekawostek. Tam gdzie w tym roku nie dał rady automat to i stojak i 20 metrów kabla by Ci nie pomogło

 

I koszt zamiast 6 tys 300-500zl

 

Moja nowa kosztowała jedynie ciut ponad 1/3 tej kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jak zobaczył jak buszuję na forum, puścił mi to: 

Ps. Dlaczego nie kupować  Hobby?

np. Taki Ontour 470KMF

albo De Luxe 490 KMF

albo jeszcze De Luxe 540 KMFe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.