Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Zulos napisał:

A może warto pociągnąć temat tego Buerstnera - całkiem nieźle jawią się te ceny.

Może znajdą się jacyś właściciele, którzy coś podpowiedzą, znają dealera, etc...

Do niej też poproszę o uwagi jakościowe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Funiaki napisał:

Zatem biorąc sobie do serca Wasz usprawiedliwiony brak wiary w jakość Hobby co powiecie na to:

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-eriba-living-565-najnowszy-model-2018

wydawało by się, że całkiem fajna przyczepa, a po chwili już wiem że lipa :)

przyczepy wygodnie ogląda się na mobile.de (możesz zmienić język na pl)

i co ja widzę w prawdziwej przyczepie, z dobrze przygotowaną aukcją a nie pomieszanymi fotkami z katalogów www ?

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/HYMER-ERIBA-HYMERCAR-Living-565-Eriba-City/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mld:eriba+living+565,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/265909164.html

Widzę fatalny prysznic, gdzie po skorzystaniu znowu na dnie łazienki stoi woda i taki prysznic jakby go nie było, do tego trzeba się owinąć zasłonką aby całej łazienki nie zalać. Okno w sypiali w tym układzie otwieramy bardzo często, przeważnie widać i słychać tam morze. Wystarczyło pomyśleć, dać mniejsze okno i po problemie. Kolorystyka wnętrza smutna, kiepski stół montowany do ściany i na słabej nodze. Ogółem dla mnie przyczepa do całkowitego skreślenia. Plus za szafki nad tym problematycznym oknem we wnętrzu. A na koniec brak okna na przedniej ścianie. Niby nie potrzebne, ale tam też czasem widać morze.

dla porównania :) (aktualnie dostępne głównie wersje z 3 piętrusami, polecam jednak dwa łóżka)

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-Altea552PK,3er-Stockbett,SOFORT/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mld:altea+552pk,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/248726977.html

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-ALTEA-552-PK,-3-Etagenbett,-2018/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mld:altea+552pk,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/259474748.html

 

Dodam jeszcze jedno - w tym układzie niezależnie od producenta i szerokości będzie dość wąskie przejście i brak poczucia przestrzeni, trzeba to zobaczyć na żywo przed zakupem. Siedziałem w przyczepie Tomka (Dudek) w podobnym rozmiarze, szerokość 250cm i tam była prawdziwa przestrzeń, zupełnie co innego, ale i wady też się znajdą :). Jeżeli dodamy w tym układzie stół z nogą na końcu i podparty o ścianę a nie z nogą teleskopową zrobi się kiszka i utrudnienie przejścia.

7 minut temu, Funiaki napisał:

Do niej też poproszę o uwagi jakościowe ;)

 

rzadko spotykane przyczepy w stanie nowym na PL rynku a o takich jest mowa. Ja z ciekawostek w dniu wczorajszym spotkałem "mój" zestaw w moim mieście, nawet smax był czarny, jedynie kierownica po prawej stronie i angielskie blachy :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maarec napisał:

Dodam jeszcze jedno - w tym układzie niezależnie od producenta i szerokości będzie dość wąskie przejście i brak poczucia przestrzeni, trzeba to zobaczyć na żywo przed zakupem. Siedziałem w przyczepie Tomka (Dudek) w podobnym rozmiarze, szerokość 250cm i tam była prawdziwa przestrzeń, zupełnie co innego, ale i wady też się znajdą :)

No właśnie to jest argumentem dla mnie - póki co - że jednak wolałbym podkowę, kosztem składania/rozkładania i ścielenia, ale za to przestronność zdecydowanie lepsza - zwłaszcza mijanki w komunikacji są bezproblemowe, co dla piętrusowego układu wymaga już szerokości 250 cm...

A Adria (Altea - nie Aviva) mi osobiście baaardzo podoba się pod kątem stylistyki wnętrza - zupełnie inna od dominującej niemiecko/holenderskiej czy nawet francuskiej lub angielskiej. No i fajny mają układ kuchenki i zlewu - kuchenka jest cofnięta wgłąb blatu, krawędź kuchni jest prosta, przez co zostaje całkiem spora i równa przestrzeń robocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

A Adria (Altea - nie Aviva) mi osobiście baaardzo podoba się pod kątem stylistyki wnętrza - zupełnie inna od dominującej niemiecko/holenderskiej czy nawet francuskiej lub angielskiej. No i fajny mają układ kuchenki i zlewu - kuchenka jest cofnięta wgłąb blatu, krawędź kuchni jest prosta, przez co zostaje całkiem spora i równa przestrzeń robocza.

Wcześniej na nie nie patrzyliśmy, ale po Waszych uwagach (mimo dalszego rozważania Hobby i po wyeliminowaniu Eriby z uwagi na drzwi) staje się powoli faworytem, jeśli dostaniemy na nią dobrą cenę.

Ps. Jesteście nieocenieni - rozumem, że zaraz po zakupie chłodzić flaszkę, oczywiście - teraz już jasne - w dużej lodówce :)

 

Jeśli byśmy ją brali - to jaka markiza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze slrawe okna mozna zalatwic odbojnikiem, a okno otwiera sie na noc ew. nad ranem, kiedy drzwi sa raczej zamkniete. No i zblizasz sie do ceny Tabberta z Klaji:), a ten nie byl komentowany jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Funiaki napisał:

Ps. Jesteście nieocenieni - rozumem, że zaraz po zakupie chłodzić flaszkę, oczywiście - teraz już jasne - w dużej lodówce :)

No to rzeczywiście potrzebujesz duuużą lodówkę...?

Odnośnie markiz to raczej przeszukaj wątki w tym temacie w dziale "Przedsionki i outdoor", bo to też temat rzeka i każdy lubi co innego, a tu byśmy już całkowicie zaśmiecili wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

 

Odnośnie markiz to raczej przeszukaj wątki w tym temacie w dziale "Przedsionki i outdoor", bo to też temat rzeka i każdy lubi co innego, a tu byśmy już całkowicie zaśmiecili wątek...

Cofam pytanie - przerobie ten wątek we właściwym dziale

Czy nowe lub małoletnie Adrię i Taberta (Buerstnera i Hobby - to wiem, że tak) zobaczę jeszcze przed wrześniowymi targami  w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, w79 napisał:

Mysle ze slrawe okna mozna zalatwic odbojnikiem, a okno otwiera sie na noc ew. nad ranem, kiedy drzwi sa raczej zamkniete. No i zblizasz sie do ceny Tabberta z Klaji:), a ten nie byl komentowany jeszcze

Niby tak, ale problem w tym, że jak się kupuje coś nowego, to raczej chciałbyś już wszystko mieć takie jak chcesz i przemyślane, a niekoniecznie żeby jeszcze pamiętać za każdym razem przy otwieraniu/zamykaniu okna oraz przy otwieraniu/zamykaniu drzwi, czy się zamknęło/otwarło...

Mi też przednie okno koliduje z bakistą, ale akurat bakistę to otwieram praktycznie raz przy przyjeździe i drugi raz przy wyjeździe, więc problem jest marginalny.

Jeśli od razu zamówisz cepkę z klimą (bądź od razu ją zamontujesz) to faktycznie temat okna można odpuścić - może być akurat to okno permanentnie zamknięte.

No ale znowu jak nawet masz klimę ale jesteś gdzieś, gdzie nie ma prądu, albo na kempingu, gdzie wprawdzie prąd jest, ale mizerny i przy połączeniu klimy z lodówką i jeszcze czymś innym wybija zabezpieczenia, to znów jest problem, bo wtedy pasuje cepkę otworzyć z każdej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Funiaki napisał:

Cofam pytanie - przerobie ten wątek we właściwym dziale

Czy nowe lub małoletnie Adrię i Taberta (Buerstnera i Hobby - to wiem, że tak) zobaczę jeszcze przed wrześniowymi targami  w Poznaniu?

o Adrię możesz zapytać w Szczecinie, niedawno mieli w bajecznej cenie ok 65.000 chyba. Tylko nie pamiętam czy brutto i pewnie jej już nie ma. Adria a tabbert to jak Skoda i Porshe. Tabbert nie robi tego układu wnętrza. Jest natomiast przynajmniej 10 producentów, którzy mają ten układ. Chyba dethlefs ma go w szerokości 230cm.

Awaryjnie zapraszam do mnie, kawałek jednak jest, jednak nie byli byście pierwsi :)

Markiza to temat ciężki, dziś prawdopodobnie bym jej wcale nie zakładał lub jakąś sprytną w worku w kedrę. Najbardziej dziś odpowiada mi daszek typu lekkiego oraz lekki przedsionek 390cm

https://www.obelink.pl/viera-390-pl.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7318

Mam markizę ze ścianami pełnymi, niby prawie jak przedsionek. Rozkłada się to minimalnie szybciej niż przedsionek i w jedną osobę. Osobiście przerobiłem już wszystkie wersje przedsionków po za tymi dmuchanymi pompką. Ściany do markizy zakładam raz w roku - na majówce nad Bałtykiem. Markizę kasetową rozkłada się w 20sekund i masz porządny cień, co jest nieocenione np podczas rozpakowywania sie w upale. Nogi rozpierasz o ściany przyczepy i ostrożnie można nawet na moverze jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starając się nie ciągnąć markizowego offtopika - co do zasady musicie sobie zadać pytanie (i oczywiście na nie odpowiedzieć;-) - czy zamierzacie jeździć tylko w ciepłe kraje i w ciepłe miesiące, czy też chcecie ruszać w trasę wczesną wiosną do Skandynawii i temu podporządkować markizowo-przedsionkowe plany.

Generalnie dobrze jest mieć opcję "szybką i lekką" ciepłolubną i drugą na mniej ciepłe opcje, licząc się z ewentualnymi trudami rozkładania (i ciężarem w budzie).

HA! i właśnie zaczęliście nabierać pewnych obaw, czy czasem zakup przyczepy to nie jest dopiero wierzchołek góry lodowej...??

Taki wstępny wydatek...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szablasty napisał:

Dziękuję

światkempingów.pl na pewno odwiedzimy w weekend, czy ze zdjęć tego Hymera rzuca się w oczy cokolwiek wartego uwagi - czytaj: zniechęcającego do zakupu lub wartego sprawdzenia?

 

Choć na pewno celujemy w dużo młodszą (tu już sama nie wiem, w opisie ogłoszenia 2009, a w treści 2000), to jakby  była super to się nie upieram

Edytowane przez Funiaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Funiaki napisał:

Choć na pewno celujemy w dużo młodszą (tu już sama nie wiem, w opisie ogłoszenia 2009, a w treści 2000), to jakby  była super to się nie upieram

To jest na pewno 2000r. Ja mam Hymera 98r i jest bardzo podobny wewnątrz (te same meble, łazienka itd), na zewnątrz mam ciut mniej plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.