Skocz do zawartości

Rumunia - daleka i tajemnicza, a może trochę Bułgarii ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorka w Barwinku o 10 i mam prosbe do tych kolegow co beda tam pierwsi albo nocowali beda w poblizu, zeby sie z rana udali na granice i pobrali od Slowakow mape z zaznaczonymi platnymi drogami, bo internet internetem, a mogli skubani cos specjalnie zamotac.

 

Trzeba wyjechac jak najpredzej, pogadamy w trakcie drogi przez przez CB.

Mysle, ze jedziemy razem w 6, na Litwe jechalismy w 5 i jakos sie dalo... :bzik:

Jak bedzie kiszka, to sie podzielimy na 2 razy po 3, ale w odleglosci kilometra.

Zatrzymywanie dostosowujemy do tego, ktory akurat musi stanac, np Wy mowicie, ze trzeba stanac, to pierwszy wynajduje stacje i stajemy wszyscy.

To sie sprawdzilo chyba...

Pierwszy dzien to pikus, drugi bedzie dluuuuzsy.

 

Artur, a jak mniej wiecej potrzebujecie stawac, zeby nakarmic itd?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Artur, a jak mniej wiecej potrzebujecie stawac, zeby nakarmic itd?

U nas z doświadczenia czasami jest problem, że nie mamy kiedy stanąć :)

bo jak dzieci śpią to jedziemy ile sie da rok temu wracając z Mazur staneliśmy tylko raz, bo Maja całą drogę spała, a nasze kiszki wygrywały juz 10 symfonię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do tych kolegow co beda tam pierwsi albo nocowali beda w poblizu, zeby sie z rana udali na granice i pobrali od Slowakow mape z zaznaczonymi platnymi drogami, bo internet internetem, a mogli skubani cos specjalnie zamotac

Myślę że jednak Internet lepiej aktualizowany jest, byle by tylko brać informacje z oficjalnej strony :-] . Ja znalazłem coś takiego:

http://www.highways.sk/

http://www.ndsas.sk/map-of-charged-road-network/13282s

 

Ten drugi link to chyba jakiś zarządca ichniejszych dróg więc nie powinno być lipy :ok: .

 

Dobra mapa Słowacji jest tu: http://mapy.zoznam.sk :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już prawie gotowi do wyjazdu :bzik: .

Brak tylko waluty rumuńskiej (i chyba nie będzie) i bagażnika na rowery (to zawsze jeszcze można zmienić).

 

Dane odnośnie cen paliw w zł wg e-petrol / średnia za czerwiec / w kolejnosci Polska - Słowacja - Węgry - Rumunia

Pb95 4,63 - 5,22 - 4,50 - 4,13

ON 3,93 - 5,05 - 4,17 - 3,91

 

Jacek, o której planujesz przyjazd do Tarnowa ?

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również powoli doprowadzamy przyczepę do porządku. okno wstawione, jako prowizorka-pleksa, lekki remont zrobiony, została jeszcze markiza- bo w czasie oberwania chmury ( w Chorwacji :hehe: ), pod ciężarem wody wygięla się listwa. jutro tylko przymocować listwe do namiotu prysznicowego i powli się pakujemy :bzik:

Jedziemy w 6-tkę, doszła jeszcze Babcia Halinka, widac zeszłoroczny pobyt w Chorwacji bardzo się jej spodobał :ok:

Do zobaczenia w Carcie. Rowery bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zamiasta się pakować czytamy forum :) ,

ale większość rzeczy mamy zaplanowane na kartce więc tak jakbyśmy byli spakowani :]

Fajnie macie.... Już się nie mogę doczekać na relację z waszej wyprawy :slina:

Pozdróweczka dla całej "rumuńskiej" ekipy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszość rzeczy mamy zaplanowane na kartce

 

Stara dobra praktyka :ok:

Ściąga to podstawa, jak się przekroczy pewien wiek (...), przed każdymi wakacjami myśleć co zabrać (?) :niewiem: ... to niemożliwe :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tez w lekkiej gotowosci jestem, w Tarnowie na jakas 18 najwczesniej bede CHYBA...

Znaczy trzeba w Pl do pelna i potem dopiero w RO.

A Slowacy to chyba :czerwona: z ta cena, tak jak i z pomyslem na nowa walute :czerwona::]:D

 

Za to pogoda ma byc.

 

http://pogoda.gazeta.pl/pogoda/0,0.html?lp=10-40_5#10-40_5

http://pogoda.gazeta.pl/pogoda/0,0.html?lp=10-40_14#10-40_14

 

 

J.

 

Dziekujemy :bukiet: Grace za pozdrowienia, trzymajcie kciuki, bo jedziemy w nieznane...

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l, kciuki będziemy trzymać starajcie się zdawać relację na bieżąco jak droga, jak kempingi, od początku śledzę Wasze przygotowania , no i w ogóle jak Wam tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Slowacy to chyba :czerwona: z ta cena, tak jak i z pomyslem na nowa walute :czerwona::look::]

Oni są proekologiczni :D - gaz mam u nich najtańszy, tyle że stacji z gazem mało i nie wiedzieć czemu zawsze chcą gotówkę za LPG :D.

 

My jesteśmy jeszcze "w proszku". Niby przyczepa już posprzątana, ale tak to nawet ciuchy u mnie jeszcze nie poprane :]. W czwartek wieczorem jeszcze przegląd instalacji LPG. W piątek rano ubezpieczenie trzeba będzie wykupić, książki do biblioteki oddać i walutę kupić. Jak to miło że złotówka się umacnia. Zastanawiam się czy leji nie kupić tylko na pierwsze dwa-trzy dni, a potem w razie co euro będzie się wymieniać. No i forintów jeszcze trzeba dokupić bo za te co w domu mam to chyba nawet butelki wody bym nie dostał :D. Jeszcze tylko dwa dni w robocie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie da, to na pewno bedziemy pisali. :ok:

 

Tomekk, wbijaj od Abadaszalok :Oradea, Cluj Napoca, Turda, Alba Julia, Sibiu, Carta.

Mi wychodzi 512 km. E60

 

Blizej - 497 km jest przez Oradeo, Deva, Sibiu E79, ale chyba droga gorsza...

 

Tak czy siak kawalek jest.

No jeszcze mozemy do tego Posposkladany pojechac spac, to wtedy z niego do Carty jest 430 km( przez Cluj)

I wtedy z Barwinka do Pouposkladany jest tak:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Barwinek,+Kro%C5%9Bnie%C5%84ski,+Podkarpackie&daddr=Trasa+15%2FTrasa+557+to:Trasa+15%2FTrasa+557+to:Trasa+79+to:P%C3%BCsp%C3%B6klad%C3%A1ny,+W%C4%99gry&hl=pl&geocode=FZBH8gIdxe5KAQ%3BFZLN7QIdoF9KAQ%3BFQRs7AId4iZLAQ%3BFaCw6AIdRtxKAQ%3BFdUC0gIdmjZCAQ&mra=ls&via=1,2,3&dirflg=ht&sll=48.087253,21.522217&sspn=1.056798,2.117615&ie=UTF8&ll=48.149596,21.544189&spn=1.055516,2.117615&z=9

 

Zaraz wysle jeszcze maila do Pousposkladany czy sie na 1 noc zmiescimy...

 

A jakie wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wasze zdanie?

Jeśli tylko się zmobilizujemy i wyjedziemy wcześnie rano to spokojnie 500 km przejedziemy, więc ja bym jechał do Carty :ok:

 

Daj link tego kempingu w miejscowości Puspokladny bo mi gdzieś przeszło bokiem? To ten co elaola proponowała czy Szaraja?

 

EDIT> Dobra mam ten camping, na pierwszej stronie był :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.