Skocz do zawartości

Rumunia - daleka i tajemnicza, a może trochę Bułgarii ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) Czyli Abadaszalok w sobote po poludniu... :(

 

J.

Zajrzę najpierw po drodze do Tiszafured, jak będą miejsca, to tam przenocuję, a do Abadaszalok podjadę rowerkiem na zwiady. Myślę, że moglibyśmy wymienić się numerami telefonów. Jakieś sms-y możnaby było wysyłać. Ja zawsze na wyjazdy kupuję nowy numer, taki na wyjazd, żeby mieć spokój i z pracy, żeby nie dzwonili przez przypadek. Zróbmy może tak, wszyscy wyjeżdzający prześlą numery tel. do Ciebie na priva, a Ty jak już będziesz miał wszystkie, porozsyłasz. Będzie to na tzw "w razie W"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcialem Wam powiedziec, ze OPROCZ skorpionow, zmij przeroznych, 70 % populacji niedzwiedzi europejskich, dzikich koni i psow to w Morzu Czarnym mieszkaja tez REKINY.

Tak, nie sa wprawdzie takie jak w oceanie ale sa, nazywane morskimi psami one sa, ale nie jadowite takie raczej sa one...

 

J. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcialem Wam powiedziec, ze OPROCZ skorpionow, zmij przeroznych, 70 % populacji niedzwiedzi europejskich, dzikich koni i psow to w Morzu Czarnym mieszkaja tez REKINY.

 

Jacek, nie strasz Pań :ok:

 

Sprawdziłem ING. Pobierają 3% prowizji od wypłaty z każdego bankomatu, kurs wg średniego NBP. W sumie to i tak się to opłaca. Obecnie wychodzi to ok 1,10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra trzeba powoli zbierać rzeczy na wyjazd.

 

Co robicie z ubezpieczeniami? My polisę na jakieś tam KL i NNW mamy wykupioną na cały rok, zatem NFZtu nie odwiedzamy. Muszę przejrzeć papiery od AC auta bo Magda zawierała umowę i nabrała możliwe wszystkie pakiety. Ciekawe czy na zagramanice jakieś holowanie tam jest. Na przyczepkę na pewno kupię ubezpieczenie dodatkowe które zapewnia holowanie lub naprawę do określonej kwoty - rok temu jak do Cro jechaliśmy to 50 zł to nie kosztowało.

 

Koła zapasowe? Zapas do auta i do przyczepki czy coś więcej? Może jeszcze zapas w "spreju" :-] ? Pamiętajcie o komplecie żarówek. Wszystkich żarówek - znajomy mi opowiadał że Słowak wymagał od niego zapasu do świateł długich - muszę dokupić bo HB3 nie mamy w aucie. No i bezpieczniki a o kamizelkach kolorowych nie wspomnę (mają być pod ręką i najlepiej dla każdego pasażera w aucie).

 

Bierze ktoś jakiś solidny podnośnik typu żaba? Siekiera, saperka, kable rozruchowe? Skrzynkę z narzędziami to zawsze zabieram.

 

A te żółte tablice :ok: bierze ktoś? :-]

 

Jacku piękne zdjęcia, a do wyjazdu jeszcze dwa tygodnie. Pogoda taka że ciężko żyć, a o pracy nie wspomnę :-]

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Słowak wymagał od niego...

 

Wprawdzie nie jadę z Wami :-] ale w nawiązaniu do Słowacji, przesyłam informację dotyczącą obowiązkowego wyposażenia samochodu. Można wcześniej się przygotować, nie narażając się na ewentualne dodatowe koszty przejazdu przez Słowację. Jak wiadomo policja słowacka lubi bardzo kontrolować samochody z PL z tyłu.

 

Z dniem 1 listopada 2006 r. weszła na Słowacji w życie nowa Ustawa nr 578/2006 dotycząca wymaganego stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia samochodu.

 

Kontrolowane przez policję są:

hamulce;

rura wydechowa;

wydzielanie spalin;

ważność badań technicznych;

układ kierowniczy;

ustawienie świateł

koła samochodowe;

stan opon;

amortyzacja;

podwozie.

 

Do obowiązkowego wyposażenie samochodu osobowego należą:

zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;

zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;

podnośnik samochodowy;

klucz do demontażu kół samochodowych;

koło zapasowe;

linka holownicza;

trójkąt ostrzegawczy;

kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;

apteczka samochodowa

łańcuchy przeciwśnieżne w okresie zimowym

 

Wyposażenie apteczki samochodowej:

Gaza hydrofilna, składana sterylna 7,5 x 7,5 cm 10 sztuk

Roztwór dezynfekcyjny Ajatin - jodyna 50 ml 1 szt.

Ustnik do sztucznego oddychania 1 szt.

Folia izotermiczna 1 szt.

Chusta trójkątna 2 szt.

Rękawice ochronne (gumowe) jednorazowe 1 para

Chusta foliowa 20 x 20 cm 1 szt.

Plaster, szeroki 1,25 cm 1 szt.

Bandaż sterylny 4 szt.

Kompresy hydrofilne, sterylne 10 x 15 cm 1 szt.

Kompresy hydrofilne, sterylne 6 x 5 cm 1 szt.

Opaska gumowa 70 cm 1 szt.

Opaska elastyczna 6 x 4 cm 1 szt.

Plaster opatrunkowy 8 x 4 cm 10 szt.

Agrafki 4 szt.

Nożyce 1 szt.

Plastikowy pojemnik apteczki do transportu 1 szt.

 

Niestety nie pamiętam źródła.

 

Szerokiej drogi i wielu pięknych wrażeń :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady. ;)

 

Faktycznie juz nie za duzo czasu zostalo, wiec goraczka lekka wyjazdowa sie robi do tego stopnia, ze znowu zrobilem z szafy lazienke. ;) ;) ;);)

Nawet sie zmiescilem ale z trudem!!!

Moze nawet puszcze wode w umywalce ale nie na pewno...

Bo dziwne jakies rzeczy tam sa pod ta umywalka, jakies pompki i prostownik taki jakby, i takie jakby pstryczki o kabelkach nie mowiac...

To moze lepiej nie ruszac, tyle lat tak sobie to bylo i nie dzialalo to moze teraz nawet jakies niekompatybilne z tym nowym pradem byc czy cos...

Ale jakby tak dzialac zaczelo no to by byla duza rzecz, biore to na ambicje jako wyzwanie dla

absolwenta kibli... ;)

 

 

Jedni i i jeden bez budki, drudzy a moze i trzeci spotykaja sie w Tarnowie w piatek po poludniu, Ci co inny plan albo blisko maja, czyli czwarci, piaci i szosci sa w Barwinku na ostatnim parkingu przed granica o 10 rano w sobote.

Siodmi czekaja na Wegrzech w sobote po poludniu a osmi doganiaja tych co sie w kraju spotkali w bazie 1 w Kraju Drakuli.

 

Chyba juz wszystko jasne :hop1: , telefony niedlugo powysylam, bo mi jeszcze brakuje niektorych... :ok:

 

J. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że policja nie ma prawa żadać jakiegoś dodatkowego wyposażenia zgodnie z wewnętrznym prawem ichniejszego państwa.

Jesteśmy wszyscy w UNI. Obowiązuje nas wyposarzenie z RP.

Czy mam rację???

Zabieram z sobą

-zapasowe opony do auta i p-py ( oprócz kół zapasowych)

-podnośnik typu żaba ( u mnie to konieczność)

-liny holownicze i przenośna wyciągarkę

-agregat prądotwórczy i el.pompkę do kół

-kanister na ropę i drugi na benzynę do agregatu

-dużą skrzynkę bosmańską ( siekiera, kable rozruchowe i.t.p są na stałym wyposarzeniu )

Wstępnie wygląda na to, że będę w piątek wieczorem w Barwinku i spać będę na przejściu albo na jakiejś stacji CPN

:hop1::ok: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy z zapasowych żarówek, to jak myślicie, ksenony też trzeba kupić ? Po ostatnich wyrokach i oddawaniu pieniędzy z mandatów niemieckich myślę, że to co pisze AdamH ma sens. Oczywiście zapas żarówek oprócz ksenonowych wezmę.

Właśnie wjechałem do domu, trzeba obrócić ciuchy, posprzątać i za 2 tygodnie w drogę ! Podkład opalenizny już mamy. Ja to mam jeszcze inne pytanie, czy ktoś będzie w posiadaniu internetu gsm, ze zdjętym simlokiem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego mam zapasowe xenony, ale nie wiem czy takie jak ty masz, ale na lipe moga byc, mam dwa...

 

Zielone karty na wszelki sluczaj, po co dyskutowac....

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak sobie czytam o tych Waszych przygotowaniach i tak smutno mi się robi bo ja niestety w pracy siedzieć muszę, ale oczywiście życzę Wam udanych wakacji i myślę, że coś w trakcie wyprawy napiszecie na forum i może jeszcze jakieś zdjęcie się znajdzie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.