Skocz do zawartości

Rumunia - daleka i tajemnicza, a może trochę Bułgarii ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba z wyjątkiem obciązania się zbędnym bagażem to żadnego innego nie ma.

Na marginesie, dopiero dzisiaj załapałam, że jedziemy w 9 ekip, niezła karawana. W Carcie to chyba cały camping nasz. Na marginesie , ile będzie w końcu dzieciaków. Było już w tym temacie o tym, ale chyba dosżły jeszce kolejne pociechy, do pierowtnej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"niezadowolona" nastolatka - 14 lat. :ok:

To chyba właśnie ten wiek... :hop1:;)

 

My zawsze zabieraliśmy rowery, po zmianie przyczepy nie mamy chwilowo takiej możliwości. Najgorsze jest to, że targa się je tyle kilometrów, a później jedzie na nich dwa razy po przysłowiowe piwo do sklepu. Ale jakbym mógł to i tak pewnie bym je zabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, koljna 10-cio latka, jak nasze bliźniaki. A co do 14-to latki, to przerabiałam to 2 lata temu, ze starszą, teraz troche ;lepiej, ale jeszcez trzeba poczekać. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Wy tu gadu gadu o rowerach a może ktoś by zdradził jak będziemy się poruszać.

 

Zbiórka w Barwinku i dalej co? Winiety i śmigamy na Presov -> Kosice -> Miskolc (winieta węgierska) -> Baza I etapu ?

 

Pytam dlatego bo będę chciał przed wjazdem na Węgry zatankować LPG a na Słowacji nie jest to niestety tak bezproblemowe jak w Polsce. Mam nawet dobrą mapę z aktualnymi cenami :hop1:http://mapy.zoznam.sk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w kropce. Gdzie będziemy jeżdzić na rowerach??? Na wszelki wypadek przerabiam zaczep na bagażnik rowerowy.

A agregat muszę mieć, bo grzanie wody na kąpiel mam elektryczne. Jeden wieczór przetwornica pociągnie, ale czy drugi nie sprawdzałem.

W drodze prąd nie zawsze jest pod ręką

Pozdrawiam AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No i jestem w kropce. Gdzie będziemy jeżdzić na rowerach??? Na wszelki wypadek przerabiam zaczep na bagażnik rowerowy.

 

Nie znam w ogóle terenów gdzie jedziemy, ale myślałem, że w tej na przykład Carcie to będzie niedaleko do małych wzniesień, lasków itp. A z resztą, żonka nie chciała brać ich do Chorwacji, bo gorąco i takie tam :hop1: , a tu okazało się, że dobrze, że wziąłem :ok:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu podczas podróży do Chorwacji popsuł nam się samochód i utknęliśmy w Osieku na 5 dni, zanim dowieźli nam części. Gdyby nie mały rowerek synka, któy złużył jako podręczny wózek, moje szczęście nabawiłoby się poważnej choroby kręgosłupa transportując wodę po 2 km. Nie ma tam campingu, tylko pole namiotowe bez wody.

Stąd obecnie bieżemy rowery nawet, jak wydaje się to zbędne.

Samochó już oczywiście zmieniliśmy w międzyczasie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzieci to z Nami będzie 7 letni syn i 14-miesięczna córa.

EKUZ dzisiaj już załatwione w Rzeszowie wydają od ręki.

Kupuje ktoś z was jakieś dodatkowe ubezpieczenie,

mam zamiar kupić coś takiego ze względu na córkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wykupujemy zawsze, już się przydało w Chorwacji, jak młodsza córa złamała rękę. Jesli chcesz i odezwiesz sie-numer telefonu masz od Jacka, albo pw, to podam namiary i kolega załatwi to od ręki- jest w Rzeszowie.

Ogólnie to wychodze z założenia że mimo EKUZ lepiej się zabezpieczyć " na wszelki wypadek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też bez rowerów. Odpuściłem sobie temat bagażnika także problem praktycznie sam się rozwiązuje.

Bierzemy za to sprzęt do "wypraw wysokogórskich" ;) ... znaczy się jakieś lepsze buty jakby się gdzieś udało na jakąś górkę wejść :ok:

 

Myśl dalej jak rowerki przewieźć - my bierzemy cztery na dach ( będziemy jeździć - gwarantuję ;) - nie tylko po piwo). W góry też można sie "przejść". Szraja- naszą 14-stkę niby też trzeba na rower wyciągać, ale tylko troszkę marudzi (albo mi sie tylko wydaje :hop1: ) . AdamH, w górach troszke i nad morzem dużo więcej :ok: Tomekk - masz rację, w Cro rowery też się przydały (choć mówiono mi to, co twoja szanowna małżonka).Odnośnie ubezpieczenia - tylko EKUZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Barwinek,+Kro%C5%9Bnie%C5%84ski,+Podkarpackie&daddr=49.2445,21.673279+to:Slovenske+nove+mesto&hl=pl&geocode=FZBH8gIdxe5KAQ%3B%3B&mra=dpe&mrcr=0&mrsp=1&sz=9&via=1&dirflg=ht&sll=48.922499,21.783142&sspn=1.039524,2.117615&ie=UTF8&z=9

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Slovensk%C3%A9+Nov%C3%A9+Mesto,+S%C5%82owacja&daddr=Ab%C3%A1dszal%C3%B3k,+W%C4%99gry&hl=pl&geocode=FdmU4gIdQqZKAQ%3BFYlp1AIdulA6AQ&mra=ls&dirflg=ht&sll=47.950845,21.123525&sspn=1.059588,2.117615&ie=UTF8&z=9

 

Razem 320 km, wg moich informacji drogi bezplatne.

Czas 7 godzin, od 10 30 do jakiejs 18 z zatrzymaniami.

 

Za to, na drugi dzien, czyli w niedziele mamy 497 km do Carty, + kupno roviniety.

Czyli w Abadaszalok pobudka o 7 i wyjazd o 8, jazdy 10 godzin, czyli na 18 jestesmy...

Mozna by to co nieco skrocic ( 80 km) nocujac w Pouposkladany, ale sie boje, ze na kemping sie nie zmiescimy...

Linka z trasa nie zamieszcze, bo w google maps nie ma Rumuni, wiec korzystam z http://map24.interia.pl/

gdzie Rumunia jest ale za to nie umiem wkleic tu ich strony z zaznaczona mapa. :hop1:

 

A w ogole to mnie polamaly korzonki albo mnie zawialo i nie moge chodzic ani siedziec, biore proszki... :ok:

 

A, no i to juz bylo, ale powtorka nie zaszkodzi

http://abc.onet.pl/2029,1226777,,rumunia,kontent.html

http://abc.onet.pl/2029,1064804,,slowacja,kontent.html

http://abc.onet.pl/2029,1064801,,wegry,kontent.html

 

A tu ceny z plusa razy 1,15 i mamy w zetach...

http://www.plus-discount.ro/cmspublic/ro_RO/nonfoodproducts/KW_28.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Myśl dalej jak rowerki przewieźć - my bierzemy cztery na dach ( będziemy jeździć - gwarantuję ;) - nie tylko po piwo).

 

No i jak tak dalej pójdzie kolejny zakup mnie czeka... :hop1:

a taką miałem nadzieję, ze rowerków nikt nie weźmie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tak dalej pójdzie kolejny zakup mnie czeka... :hop1:

a taką miałem nadzieję, ze rowerków nikt nie weźmie :ok:

Ja nie biorę ;) bo nocować będziemy na przejściu w Barwinku i nie miał bym gdzie za bardzo spać, poza tym nie chce mi się ich wkładać i wyjmować z przyczepy ;).

 

Razem 320 km, wg moich informacji drogi bezplatne.

Czas 7 godzin, od 10 30 do jakiejs 18 z zatrzymaniami.

Z racji tego że LPG w Słowacji jest tańsze niż u Madziarów będę się tankował na małej stacji w Cerhovie. To jest kilka kilometrów przed przejściem słowacko-węgierskim. Potem już tankować będę gdzie popadnie. Może przez Węgry uda się przejechać bez tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę :hop1: bo nocować będziemy na przejściu w Barwinku i nie miał bym gdzie za bardzo spać, poza tym nie chce mi się ich wkładać i wyjmować z przyczepy :ok:.

Leniuch z Ciebie? Zawsze można rowery wyjąć i przypiąć do dyszla. A mając ze sobą rowery ... wakacje jawią sie z innej strony. Ja tu nie namawiam, ja stwierdzam fakt. Zrobisz jak będziesz chciał ;) , ale ... pomyśl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.