Skocz do zawartości

Rumunia - daleka i tajemnicza, a może trochę Bułgarii ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Troche forintow tez trzeba..

 

J.

 

Ekuz juz mam, kolejka byla, ale zalatwilem w godzine :niewiem: , trening z socjalizmu sie przydaje...

 

A, kto przyjezdza na kemping w Tarnowie, a kto na granice w Barwinku?

Bo to pomalu umawiac trzeba sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

PS. Czy ktoś oprócz mnie będzie jechał na LPG ?

 

Tomii, moje auto też na gaz. To jest nas dwóch :hmm:

 

 

A, kto przyjezdza na kemping w Tarnowie, a kto na granice w Barwinku?

Bo to pomalu umawiac trzeba sie...

 

My prawdopodobnie wyjedziemy z domu 11.07 lub 12.07. Może zatrzymamy się w Bieszczadach na dwa dni, a potem Węgry (chciałem na Węgrzech zatrzymać się w drodze powrotnej, ale nie będę miał niestety już czasu) i tam na wszystkich poczekamy :niewiem:

Odnośnie gotówki Rumuńskiej - rozmawiałem u nas w kantorze na ten temat. Okazuje się, że nie ma problemu z wypłatą z bankomatu (pani była tam gdzie my jedziemy :zlo: ostatnio dwa razy i nam zazdrościła wyjazdu :czacha::look: ). Złotówki w banku też można wymienić. Jutro jeszcze pójdę z nią porozmawiać, bo dzisiaj za bardzo czasu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki są super!!! :ok: Szkoda, że z Wami nie jedziemy :zlo:

 

 

Nie pamiętam czy to było poruszane, ale znalazłem pare rzeczy, które mogą Was zainteresować odnośnie przepisów i mandatów w Rumunii:

- dopuszczalna zaw. akoholu - 0,0 promila

- jazda po spożyciu alkoholu - od 125 euro

- przekroczenie prędkości o 20km/h - od 85 euro

- przejazd na czerwonym świetle - od 55 euro

- nieprawidłowe wyprzedzanie - od 85 euro

- nieprawidłowe parkowanie - od 30 euro

 

Mandaty płatne na miejscu - nie ma kredytowych :)

 

Pozdrawiam! :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja dam info (onet podróże) z 17 czerwca 2009 o paliwach w krajach przez które jedziemy:

________________LPG ____ON______noPb

Słowacja (EUR)____0,5____0,97_____1,007

Węgry(HUF)______3,75____5,30_____6,25___(IMO ceny na Węgrzech są źle podane!!!)

Rumunia (RON)___9,71____19,18____20,5___(w dupe z tym podróże onet - herezje jakieś tam piszą :( )

 

No to może teraz w złotóweczkach wszystko:

________________LPG_____ON_____noPb

Słowacja (zł)_____2,25____4,37____4,55

Węgry(zł)________2,72____4,57____4,92 (według innego źródła)

Rumunia(zł)______2,20____4,62____4,34 (inne źródło z tamtego roku)

 

Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze :). No ceny niestety trzeba będzie empirycznie zbadać, jednak według info z internetu na Węgrzech wypadało by się nie tankować :zlo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart to Mbank ma za darmo wypłaty we wsystkich bankomatach za granicą, i takie wypłaty wychodzą po najlepszym kusrsie czyli średnim NBP.

Pozdrawiam

Artur

PS my nadal jeszcze nie mamy 100% pewności ale wszystko idzie w dobrym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart to Mbank ma za darmo wypłaty we wsystkich bankomatach za granicą

Jesteś pewny? Bo rok temu to tak na pewno nie było i 2% od wybranej kwoty trzeba było oddać :(

 

EDIT: faktycznie sprawdziłem cennik na stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My równiez jedziemy na LPG.

Co do wyjazdu, to wstępnie planujemy wyjechac 18, ale w południe. Dzień wcześniej młoda odbieramy w Katowicach o 18, zanim wrócimy to 23, nie ma sensu gonic, a tym sposobem spokojniej się skończymy pakować. Czyli dojeżdzamy na miejsce 19. Telefon na forum ma podany AdamH, więc Jego w razie czego będę pytać na którym campingu Was szukać. Co do płatności karta, to chyba co się da bedziemy płacic jak zwykle Visa -karta debetowa, płatna po chyb 30 dniach. Nie pobierają prowizji od płatności, reszta to euro. W razie czego bankomat.

Koszulki super - podobne do naszych klubowych motocyklowych, tylko tam zwariowany motocyklista, a tutaj wampirek- fajna kolekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? Bo rok temu to tak na pewno nie było i 2% od wybranej kwoty trzeba było oddać

 

EDIT: faktycznie sprawdziłem cennik na stronie

Byłem ale dzisiaj poczytałe i jest tak że w walucie wymiennej jest bez prowizji a w innej do 2% za przewalutowanie. czyli w euro jest bez a w lejach pewnie będzie 2% :( . czyli znowu małe niedopowiedzenia w ofercie coby naciągnąć klijentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po meilu do Carty, rezerwacja jest od 19-go po poludniu, za kemping mozna placic w euro albo lejach, plastik odpadaJ.

 

:( dobra wiadomość. Z tego co widzę, ja będę pierwszy na Węgrzech, to postaram się tam zarezerwować jakiś plac dla grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.