Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi





Ale zapłaciłeś żeby wyszedł szybciej, a nie normalnie elixirem?


Przelewy ekspresowe mam za darmo akurat



Po co to testowałeś jak od razu i bezpłatnie jest z każdej karty?


Chciałem przetestować właśnie aby sprawdź jak to działa w przypadku przelewu ekspresowego. Ekspres między kontami w PL przychodzi natychmiast. Tutaj przelew pojawił się wieczorem dopiero. Czyli nie jest to alternatywa dla kart.


Dla posiadaczy kart CityBanku, który zaczął pobierać prowizję, ciekawe co stanie się jak tą transakcję zrobić z pośrednictwem ApplePay ? Czy GooglePay ? Teżbędzie prowizja ?


Tylko że GPay ma limit transakcji. Chyba 500 zł dziennie. Więc jak jednorazowo chcesz wpłacić więcej to zostaje albo przelew albo karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki






Tylko że GPay ma limit transakcji. Chyba 500 zł dziennie. Więc jak jednorazowo chcesz wpłacić więcej to zostaje albo przelew albo karta.



e9796db2c3761d361c7cbe954e663784.jpg

Wg mbanku nie ma limitów trzeba tylko ustawić je odpowiednio w aplikacji banku.

Ja ćwiczyłem akurat Apple Pay bo musiałem zrobić większy przelew revolutem za narty i spokojnie się udało.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

e9796db2c3761d361c7cbe954e663784.jpg&key=1fcaabca94424f431549e4525c2d096d180ad70267e1089a561c1c11712e8002

 

Wg mbanku nie ma limitów trzeba tylko ustawić je odpowiednio w aplikacji banku.

 

Ja ćwiczyłem akurat Apple Pay bo musiałem zrobić większy przelew revolutem za narty i spokojnie się udało.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To może kiedyś był limit, bo ja na karcie nie mam limitu 500 zl. Pamiętam, że GPay nie mogłem zasilić większą kwotą a kartą tą samą bezpośrednio już tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kiedyś był limit, bo ja na karcie nie mam limitu 500 zl. Pamiętam, że GPay nie mogłem zasilić większą kwotą a kartą tą samą bezpośrednio już tak 


Sam revolut też wrzucał jakieś limity przy pierwszych większych transakcjach ... też męczyłem się na początku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





[...]

Dla posiadaczy kart CityBanku, który zaczął pobierać prowizję, ciekawe co stanie się jak tą transakcję zrobić z pośrednictwem ApplePay ? Czy GooglePay ? Teżbędzie prowizja ?


Z gpay citi bierze prowizję. Sprawdziłem :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MichuP napisał:


 

 


Z gpay citi bierze prowizję. Sprawdziłem :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie zdążyłem odpowiedzieć.

Płatność kartą rozpoznaje się po kodach MMC.

Każda firma (rodzaj firmy, np: sklep spożywczy ) ma swój kod MMC, używając pośredników w stylu gpay, applepay, garmina nie oszukasz banku emitenta karty.

Citi rozpoznaje że kod MMC płatności był odpowiedni do zasilenia R i pobiera opłatę. Tutaj tego nie przeskoczysz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem odpowiedzieć.
Płatność kartą rozpoznaje się po kodach MMC.
Każda firma (rodzaj firmy, np: sklep spożywczy ) ma swój kod MMC, używając pośredników w stylu gpay, applepay, garmina nie oszukasz banku emitenta karty.
Citi rozpoznaje że kod MMC płatności był odpowiedni do zasilenia R i pobiera opłatę. Tutaj tego nie przeskoczysz.
 
Pozdrawiam
Czyli w takim wypadku pozostaje zasilać konto Revoluta przelewem. Chociaż kto wie, czy i tego City nie zablokuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli w takim wypadku pozostaje zasilać konto Revoluta przelewem. Chociaż kto wie, czy i tego City nie zablokuje emoji16.png

Jak chcesz robić obrót na KK City to wpadł mi pomysł teraz możesz próbować zrobić przelew za pomocą np.: TransferWise, TransferGO na konto R. Nie mam wiedzy czy pobiorą opłaty w takim wypadku, trzeba by pokopać w internecie, może przechodzi bez opłat, albo zrobić test małą kwotą. Nie mam KK Citi, więc nie sprawdzę. Te Fintechy też mają opłaty poniżej 1%, ale o wiele niższe niż 8% Citi.

Kiedyś działało to z kartą Curve (podpinasz KK City do Curve, a Curve do R), ale Citi też pobiera opłatę za takie doładowanie.

Jak chcesz robić przelew bezpośrednio z KK na R to City pobierze opłatę za ten przelew zgodnie z tabelą opłat i prowizji.

 

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, najprostsze którego sam używam z KK Getin Banku :) Tak jest jak się budzi powoli rano w niedzielę....

Podpięcie KK City do Curve i w ten sposób wypłata walut z bankomatu i płatności kartą za granicą.

Kurs przewalutowania jest ten sam jak w Revolucie.

Plus jest taki że nie mrozisz kasy na koncie w Revolucie.

Minus że miesięcznie możesz bezprowizyjnie kupić do równowartości 500 Funtów przy darmowej karcie, ale mi taka kwota na szybkie płatności wystarczała. Jak chcesz wyższe wartości to możesz wybrać kartę metal, lub black. Czasem są promocje na te karty.

Wypłata z bankomatu tak samo jak w R tj 200 GBP za darmo.

Opis Curve, Revoluta i sposobów płatności powiesiłem kilka miesięcy temu na forum. Od tego czasu zmieniło się tylko to że Curve waluty kupuje na rynku m-dzy bankowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić obrót na KK City to wpadł mi pomysł teraz możesz próbować zrobić przelew za pomocą np.: TransferWise, TransferGO na konto R. Nie mam wiedzy czy pobiorą opłaty w takim wypadku, trzeba by pokopać w internecie, może przechodzi bez opłat, albo zrobić test małą kwotą. Nie mam KK Citi, więc nie sprawdzę. Te Fintechy też mają opłaty poniżej 1%, ale o wiele niższe niż 8% Citi.
Kiedyś działało to z kartą Curve (podpinasz KK City do Curve, a Curve do R), ale Citi też pobiera opłatę za takie doładowanie.
Jak chcesz robić przelew bezpośrednio z KK na R to City pobierze opłatę za ten przelew zgodnie z tabelą opłat i prowizji.
 
Na szczęście nie mam nic wspólnego z Citi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Revolut-bedzie-dzielil-sie-danymi-o-uzytkownikach-7767721.html
pamiętajcie żeby powyłączać zgody jak ktoś nie chce udostępniać danych


Wszyscy o tym napisali, a nie do końca rozumiem jak ma być 3 suwak ?

fa45bb81112f24edb2cba292d1c9a206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie sformułowany opis :mellow:
też do końca nie wiem żeby wycofać zgody to czy suwak ma być włączony czy nie , ja wyłączyłem
 


Takie zgody domyślnie powinny być wyłączone, a suwak domyślnie był w prawo. Możliwe, że zrobiono to dla „zmyły” więc wyłączając przełącznik zgodziłeś się ;) (opt in).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.