Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Brak słów … tak wyglada poszanowanie dla innych użytkowników ruchu…. :klnie:

W dniu 27.05.2023 o 09:00, jacekzoo napisał(a):

Gdzie tak masz?

Wszędzie … w całej Polsce … nie wiedziałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów … tak wyglada poszanowanie dla innych użytkowników ruchu…. :klnie:
Wszędzie … w całej Polsce … nie wiedziałeś ? 
Ja nie widziałem czegoś takiego aby włączający się do ruchu miał pierwszeństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):
9 godzin temu, coxWlkp napisał(a):
Brak słów … tak wyglada poszanowanie dla innych użytkowników ruchu…. :klnie:
Wszędzie … w całej Polsce … nie wiedziałeś ? 

Ja nie widziałem czegoś takiego aby włączający się do ruchu miał pierwszeństwo.

Dokładnie. Przecież tu nie działa zasada jazdy na suwak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Commander napisał(a):

Uwaga na gaciaży...

https://youtu.be/txdBJTaAWFM

Ciekawe ilu z nich jeździ samochodem na codzień. 

 

14 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Kiedyś takiego prawie rozjechalem, oczywiście obok biegnie ścieżka rowerowa. Spytałem go przez szybę czemu stwarza zagrożenie, czemu nie jedzie ścieżka rowerową. Odpowedział "no chyba pan oszalał". Takie czasy. Ścieżką rowerową jeżdżą tylko ci, co oszaleli ??

Bo ograniczeni umysłowo mają zawszę wymówkę. Albo to albo tamto. Np. taki..... eeeee odpuszczę sobie nazwanie go tak jak się należy!

 

 

rowerowa powolniak.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Dokładnie. Przecież tu nie działa zasada jazdy na suwak.

Ale mi tego nie tłumaczcie :) … to się nazywa jak już wcześniej zauważono brak edukacji. 
 

Nie tylko jazda na suwak ale również nie powinno „działać” zajeżdżanie lewego pasa przez użytkowników prawego którzy „ wpuszczają” „na suwak”włączających się do ruchu :) … to jest jakiś koszmar dostępny tylko w PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w PL, jak pracowąłm w UK, to prawie zawsze w godinach szczytu były poteżne korki na jezdniach które miały po 3-pasy. Dlatego, że ludzie wpuszczali auta z rozbiegówek - najczęściej sami zmieniając pas, na środkowy. Z kolei ci, co jechali środkowym, chcieli wpuścić tych z lewego, więc zmieniali na ten skranie prawy.. Wszyscy oczywiście przy tym hamowali i po kilunastu minutach takich uprzejmości korki na głównych drogach miały po kilka-kilkanaście km. Natomiast na drogach podporzadkowanych, z których dołączały się te samochody - korków nie było ;) Ot taki dramat zbyt dużej uprzejmości..

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cathay napisał(a):

 

Bo ograniczeni umysłowo mają zawszę wymówkę. Albo to albo tamto. Np. taki..... eeeee odpuszczę sobie nazwanie go tak jak się należy!

 

 

rowerowa powolniak.JPG

Tylko, że te ograniczenia umysłowe dotyczą i jednych i drugich. Kierowcy zmieniają swoje przyzwyczajenia w miastach , przeklinają na to, że „zabrano” im jeden pas ruchu by zrobić tam ścieżkę rowerową. Ale jeżdżą ,dostosowują się, stoją w korkach bo nie mają wyjścia. A jak na załączonym filmie rowerzyści nie stosują się do niczego … jedzie drogą, przejeżdża na ścieżkę rowerową, jedzie ścieżką wpada na drogę … i jeszcze ogólne przeświadczenie, że rowerzyście „wolno wszystko” No i każdy ma załączoną funkcję „nieśmiertelność”.

Samochody są różne i rowery również. Czy kierowca CLK z profilem 35 i 20” felgami jadąc Polską wyboistą drogą może zjechać na nową asfaltową ścieżkę rowerową bo za gumy i felgi dał 60tys … pisanie o tym to jakiś debilizm jest. 
 

Taki mamy klimat, takie drogi - szanuj innych użytkowników ruchu. Jak kupisz wypasiony rowery czy samochód poszukaj miejsca gdzie będziesz mógł nim jeździć - czy w kraju czy zagranicą … a nie tłumacz się tym ile wydałeś … jak wydałeś 30 tys na rower wydaj 5 i jedz w Dolomity :) 

8 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

nie tylko w PL, jak pracowąłm w UK, to prawie zawsze w godinach szczytu były poteżne korki na jezdniach które miały po 3-pasy. Dlatego, że ludzie wpuszczali auta z rozbiegówek - najczęściej sami zmieniając pas, na środkowy. Z kolei ci, co jechali środkowym, chcieli wpuścić tych z lewego, więc zmieniali na ten skranie prawy.. Wszyscy oczywiście przy tym hamowali i po kilunastu minutach takich uprzejmości korki na głównych drogach miały po kilka-kilkanaście km. Natomiast na drogach podporzadkowanych, z których dołączały się te samochody - korków nie było ;) Ot taki dramat zbyt dużej uprzejmości..

 

Tego w UK nie znam … ale w Niemczech przy takich sytuacjach albo dodają gazu albo lekko przyhamowują i ruch przebiega płynnie bez zajeżdżania drogi i stwarzania zagrożenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Ale mi tego nie tłumaczcie :) … to się nazywa jak już wcześniej zauważono brak edukacji. 
 

Nie tylko jazda na suwak ale również nie powinno „działać” zajeżdżanie lewego pasa przez użytkowników prawego którzy „ wpuszczają” „na suwak”włączających się do ruchu :) … to jest jakiś koszmar dostępny tylko w PL 

Mi się wydaje, że mylisz włączających się do ruchu z pojazdami będącymi już w ruchu. Zmiana pasa, albo wyjeżdżanie z podporządkowanej to nie jest to samo co włączanie się do ruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Mi się wydaje, że mylisz włączających się do ruchu z pojazdami będącymi już w ruchu. Zmiana pasa, albo wyjeżdżanie z podporządkowanej to nie jest to samo co włączanie się do ruchu. 

To bardzo proszę wytłumacz „potraktujmy to jako edukację” jak to powinno wyglądać i jakie przepisy mają zastosowanie … dla kompletu możesz dodać

 taryfikację popełnionych wykroczeń :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, coxWlkp napisał(a):

To bardzo proszę wytłumacz „potraktujmy to jako edukację” jak to powinno wyglądać i jakie przepisy mają zastosowanie … dla kompletu możesz dodać

 taryfikację popełnionych wykroczeń :)

 

Ale ja nadal nie wiem co i jak powinno wyglądać, bo nie wiem jakie konkretnie sytuacje masz na myśli. Zwracam tylko uwagę, że włączanie się do ruchu następuje po jakimś postoju, jak wyjeżdżamy z bram, posesji, z pola, z chodnika, pobocza itd. 

Ja raczej nie spotykam się z wymuszeniem pierwszenstwa w przypadku włączania się pojazdów do ruchu. Spotykam się z tym naprawdę sporadycznie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość się wkurzył :ok:

https://motofilm.pl/2023/05/bezmozg-wjechal-rowerem-na-s10-w-bydgoszczy-rozprawili-sie-z-nim-bez-zbednej-czulosci-wideo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Dobrze zrobił. Jak znam życie skończy w sądzie.

Odnośnie rowerzystów to nie wpadłem na akcję , ze spryskiwaczem, będzie trzeba sprawdzić, jak będzie jakiś mocny kandydat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maarec napisał(a):

Dobrze zrobił. Jak znam życie skończy w sądzie.

Odnośnie rowerzystów to nie wpadłem na akcję , ze spryskiwaczem, będzie trzeba sprawdzić, jak będzie jakiś mocny kandydat. 

Działa też  -z autopsji- na  cabrio ,które poganiają i mrugają światłami :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.