Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, czyś napisał(a):

Jak to wyglada w praktyce, widać było ostatnio w DE. Zieloni przeforsowali odcięcie się od energetyki atomowej. Nie minęło pare dni, a uruchomili węglówki na full, bo jak na złość, nie wiało i OZE zawiodły.

Uff,bez urazy, ale tego nie da się słuchać !  Proszę o troszkę realizmu. Zamknąć ponad 20 elektrowni atomowych, to trzeba czymś to zastąpić. Ruszyły pierwsze największe na świecie elektrownie wodorowe w Niemczech , kolejne będa oddawane w tym i w przyszłym roku. Obie największe na świecie elektrownie wodorowe we Wilhemsahven i w Bayern, są trochę za duże, mocą zbliżone do elektrowni atomowych, gdyż zamiarem docelowym, ma być więcej elektrowni wodorwych , ale o mniejszej mocy. Do końca 2026 roku, ma już czynnie działać 18 elektrowni wodorowych. Czy są problemy? Oczywiście , z zapewnieniem wystarczającej ilośc paliwa wodorwego. Dlatego Niemcy już dogadali się Holendrami, Francuzami i Austriakami oraz Danią i Szwajcarią aby wspólnie wspierać te projekty. 

Bez urazy, ale czasem mam wrażenie, że niektóre nowości technologiczne, do Polski docierają z 15-lenim opóźnieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał(a):

Ruszyły pierwsze największe na świecie elektrownie wodorowe w Niemczech , kolejne będa oddawane w tym i w przyszłym roku.

O ile wiem, to nie ma na razie sensownej technologii pozyskiwania wodoru w sposób ekologiczny. To zdaje się taka sama technologia jak samochód elektryczny... na węgiel :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Helmut napisał(a):

Uff,bez urazy, ale tego nie da się słuchać !  Proszę o troszkę realizmu. Zamknąć ponad 20 elektrowni atomowych, to trzeba czymś to zastąpić. Ruszyły pierwsze największe na świecie elektrownie wodorowe w Niemczech , kolejne będa oddawane w tym i w przyszłym roku. Obie największe na świecie elektrownie wodorowe we Wilhemsahven i w Bayern, są trochę za duże, mocą zbliżone do elektrowni atomowych, gdyż zamiarem docelowym, ma być więcej elektrowni wodorwych , ale o mniejszej mocy. Do końca 2026 roku, ma już czynnie działać 18 elektrowni wodorowych. Czy są problemy? Oczywiście , z zapewnieniem wystarczającej ilośc paliwa wodorwego. Dlatego Niemcy już dogadali się Holendrami, Francuzami i Austriakami oraz Danią i Szwajcarią aby wspólnie wspierać te projekty. 

Bez urazy, ale czasem mam wrażenie, że niektóre nowości technologiczne, do Polski docierają z 15-lenim opóźnieniem.

 

Muszę się z tobą zgodzić. Propaganda robi swoje , dalej  Polska jest Chrystusem narodów i ciągle niesiemy wartości zagubionej Europie. Taki kompleks, racja stanu i nawet Franciszkańska 3 tego nie zmieni. Smutne to bo nie mamy swojej ropy i tego nawet węgła na 200 lat co nam obiecali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że propaganda nie ogranicza się tylko do jednej grupy (kapitałowej) stacji, ja osobiście w kilku miejscach czytałem o zamknięciu elektrowni atomowych w D, (przeważnie kontekst był drwiący) ale nikt się nawet nie zająknął o  wodorowych. Widocznie mamy nie wiedzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 11:03, Helmut napisał(a):

Ruszyły pierwsze największe na świecie elektrownie wodorowe w Niemczech , kolejne będa oddawane w tym i w przyszłym roku. Obie największe na świecie elektrownie wodorowe

Zainteresował mnie temat, jednak nie znalazłem żadnych konkretów w sieci na temat tych elektrowni. Czy mogę prosić o jakieś szczegóły, tzn jak się te elektrownie nazywają, albo gdzie mogę znaleźć jakieś informacje? Jedyne co znalazłem o elektrowni w Wilhelmshaven to to, że była węglowa i że została zamknięta w 2020 roku... 

Odnalazłem także informacje w sieci o tym, że planuje się wybudować rurociąg z Norwegii, aby dostarczać nim wodór do Niemiec, ale o ile dobrze zrozumiałem, to dopiero plany na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 11:03, Helmut napisał(a):

Uff,bez urazy, ale tego nie da się słuchać !  Proszę o troszkę realizmu. […] Do końca 2026 roku, ma już czynnie działać 18 elektrowni wodorowych. Czy są problemy? Oczywiście , z zapewnieniem wystarczającej ilośc paliwa wodorwego. Dlatego Niemcy już dogadali się Holendrami, Francuzami i Austriakami oraz Danią i Szwajcarią aby wspólnie wspierać te projekty.

Daleki jestem od propagandy, tak, wiem o planach dotyczących wodoru, ale dziwi mnie przyjęty porządek, rezygnacja z atomu już, wodór w powijakach, ale za 2-3 lata już będzie. Póki co jest rok 2023, a nie 2026…

Fajnie będzie, póki te „dogadane” kraje nie ruszą z własnym wodorem. A póki co jest Norwegia i „przejściowo” tzw. niebieski wodór, z gazu ziemnego.

https://amp.dw.com/pl/energetyka-przyszłości-niemcy-stawiają-na-wodór-z-norwegii/a-64300020
 

Fakt, w wymiarze Niemiec absolutnie czysta i ekologiczna technologia. Ale to też nie gorsza propaganda - tyle że zielona - rozwijamy wodór, a skąd ten wodór? A to proszę o inny zestaw pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Commander napisał(a):

Brak słów by to komentować …

IMG_3411.thumb.jpeg.8a3bd06b8475f87f769294bcdffef409.jpeg

A Wy już podziękowaliście naszemu rządowi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 17:33, Helmut napisał(a):

:D nie ucichła, tylko wycofuje się z konwersacji :klotnia:, prowadzących "donikąd". Zaraz poprosi ktoś, o schemat działania elektrowni wodorowej i kosztorys:sciana:.

Poddaje się :pad:

Uff,bez urazy, ale ktoś Ciebie okłamał z tymi elektrowniami wodorowymi w Niemczech, bo może i są największe na świecie, ale dopiero w planach. Nie gniewaj się, ale uważam, że temat jest na tyle istotny, aby nie rozsiewać "fejk njusów".  Jeżeli to jednak ja się mylę, to proszę ponownie o potwierdzone konkrety.  Wtedy podkulę ogon i z przyjemnością przeproszę za swój brak wiary w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.