Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, dommm80 napisał(a):

Tak moja córka właśnie w 4 klasie podstawówki będzie zdawać uczy się znaków i przepisów a ja razem z nią sobie przypominam, bo po 25 latach rutyna mnie dopada za kółkiem.

To o tyle dobrze bo moje córki tego nie miały :) … czyli jest pozytyw i wracamy do edukacji drogowej :) 

Ja się rutyną nie martwię. Przerażają mnie zmiany które są wprowadzane z D… i nagle się okazuje, że włączający się do ruchu ma pierwszeństwo bo mu się pas kończy a ten który powinien go przepuścić jadący prawym pasem zajeżdża drogę kierowcom z lewego pasa …. I wszystko jest Ok … a ta D policja nawet nic z tym nie robi …. Edukacja !!!
O drogowej uprzejmości nie wspominam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Commander napisał(a):

Najbardziej mnie rozwala widok tej asfaltowej ścieżki rowerowej obok... zastanawiam się czy bardzo bym hamował będąc na miejscu tej kobiety...

Hmmm ale wyrzuty sumienia do końca życia co do ścieżek też tego nie rozumiem. UE dała pieniądze robi się je kilometrami … w Poznaniu jeździć autem nie można bo standard , że z dwóch pasów robią jeden i ścieżkę rowerową … a jeszcze jeden z drugim po ulicy jedzie … i gdzie tu jakiś wzajemny szacunek dla użytkowników drogi … wrrr:klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, coxWlkp napisał(a):

Hmmm ale wyrzuty sumienia do końca życia co do ścieżek też tego nie rozumiem. UE dała pieniądze robi się je kilometrami … w Poznaniu jeździć autem nie można bo standard , że z dwóch pasów robią jeden i ścieżkę rowerową … a jeszcze jeden z drugim po ulicy jedzie … i gdzie tu jakiś wzajemny szacunek dla użytkowników drogi … wrrr:klnie:

Zakładam, że Jackowi chodziło o to, że jest ścieżka jak byk, a i tak drogą idioci jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał(a):

Najbardziej mnie rozwala widok tej asfaltowej ścieżki rowerowej obok... zastanawiam się czy bardzo bym hamował będąc na miejscu tej kobiety...

Ale po ścieżce rowerowej jechać rolkarzom  nie wolno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, coxWlkp napisał(a):

w Poznaniu jeździć autem nie można bo standard , że z dwóch pasów robią jeden i ścieżkę rowerową

Czyli nie tylko u nas są ekoterroryści :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) właśnie idioci… 

Tylko nie myślcie, że mam coś przeciwko użytkownikom innym jak samochody … nie nie sam jestem rolkarzem, rowerzystą, motocyklistą, do tego kierowca auta osobowego i ciężarowego :) 

Staram się uwypuklić to co jest najważniejsze na drodze MYŚLENIE … i to w przetwarzającej części trasy za innych :) … o edukacji już pisaliśmy :) 

1 minutę temu, lbuster napisał(a):

Czyli nie tylko u nas są ekoterroryści :pad:

To jest jakaś choroba … gorsza od COVID …. A Jaśkowiak to kiedyś był taki fajny facet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, coxWlkp napisał(a):

sam jestem rolkarzem, rowerzystą, motocyklistą, do tego kierowca auta osobowego i ciężarowego :) 

Jak dla mnie, ze wszystkich wynalazków wspomagających podróż, rolki są najgorsze. Nie dość, że potrzebujesz podłoża równego jak stół, jedziesz maksymalnie z prędkością biegacza, do jazdy(przyspieszania) potrzebujesz szerokości jak dla samochodu a do hamowania potrzebujesz pasa startowego dla samolotów. Nie wiem, czy odważyłbym się tym zjechać ze średniej górki. Klasyczny przykład gadżetu dla samobójców. 

Do zabawy dla dzieci pod blokiem OK, ale nic poza tym ;) 

A co do filmiku, to chyba tam był jakiś zlot debili, skoro kilku starych facetów ubiera rajtuzy i rolki i udają, że rządzą światem i wszyscy mają im ustępować :look: Ciężko mi uwierzyć, że tylu "dorosłych" facetów tak samo się zachowuje, czyli że nie mają pojęcia o podstawowych przepisach ruchu drogowego. 

IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Commander napisał(a):

A nie zaliczyli tego do UTO

Chyba zaliczyli do urządzeń wspomagających ruch. To faktycznie mogli po DDR cisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 11:24, Commander napisał(a):

Najbardziej mnie rozwala widok tej asfaltowej ścieżki rowerowej obok... zastanawiam się czy bardzo bym hamował będąc na miejscu tej kobiety...

heh, dobrze że nie spotkałem jeszcze takich idiotów na drodze. Zwalniasz na tym rondzie w odpowiedniej chwili i masz odbite 4 ślady na samochodzie, pewnie jeszcze by pyskowali.

ciekawi mnie jeszcze czy są kierowcami, i za kółkiem też wyłączają mózgi.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.