Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słuchaj.... Ja też szukam przyczepki i tak moje wymagania wagowe to...solar 15 kg + aku 35kg + markiza lub przedsionek 10kg rowery 2 szt. wraz z uchwytem 40kg. czyli już mam 100km. Resztę dupereli liczę na jakieś max 50-80kg (namiot, meble itp.).Butla gaz 15kg, 2 banki z wodą po 20-30 litrów to 60kg.Dwie osoby dorosłe. Wagowo wszystko wynosi 250 kg.

Masy które podajesz to chyba w wykonaniu z klocków lego. 250kg realnie to bardzo niska ładownośc. Sam Przedsion potrafi ważyć 60kg. Ubrania na wczasy dla 2+2 to 60kg+. Butla gaz 11kg pełna to ponad 20kg. Razem z rowerami, solarem, akumulatorem 350 kg pęknie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że tak, bo w papierach ma tyle ile ważą te hobbitki

Waga w papierach to MW i te waga często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A masa rzeczywista to jest zupełnie co innego.

 

Co do 250 kg to oczywiście można się zmieścić. Ja mam mniej, ale i mniej w przyczepie wożę. A wszystkie rzeczy dokładnie policzyłem i poważyłem. Nawet talerze :-) Zbędnych rzeczy jak przedsionek czy woda w ogóle nie mam. Wszystko co potrzebuje uzupełniam zawsze na miejscu. Ubrania jadą w aucie a w przyczepie tylko kilka sztuk na następne dni

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na holownik, sooarów ani movera nie będę zakładał, no chyba że kiedyś kupie taką bude jak Bartek to poinwestuje :P ładowność pójdzie na wode, butle gazu, ubrania, troche żarcia i najlepoej przedsionek. A tak dopytuje bo do poniedziałku mam czas do namysłu. Bo ta hobbitka ma obniozone dmc, ale tylko o 50kg, z 1350 na 1300. I nie wiem czy przez to ją dyskwalifikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj.... Ja też szukam przyczepki i tak moje wymagania wagowe to...solar 15 kg + aku 35kg + markiza lub przedsionek 10kg rowery 2 szt. wraz z uchwytem 40kg. czyli już mam 100km. Resztę dupereli liczę na jakieś max 50-80kg (namiot, meble itp.).Butla gaz 15kg, 2 banki z wodą po 20-30 litrów to 60kg.Dwie osoby dorosłe. Wagowo wszystko wynosi 250 kg.

 

czyli jeszcze nie policzyłeś minimum 100kg na niewiadomoco  :]

Zakładam że tak, bo w papierach ma tyle ile ważą te hobbitki

ile ważą w papierach a ile na wadze to całkiem różne rzeczy , często nawet bardzo różne, szczególnie w używanych przyczepach  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma MW 840 a DMC 1200(w papierach),po zamontowaniu movera pojechałem na wagę,w srodku był jeszcze kompletny przedsionek aku.25kg i parę innych gratów które wazyly około 50kg i wyszlo mi 1120-czyli jeszcze 80 kg mogę załadować.Wychodzi na to że 280 kg było już załadowane włącznie z moverem-moim zdaniem to tyle nie moglo ważyć.Zbiornik i toaleta puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, 50kg to pryszcz. Jak dobra to brać.

Moja 420 ma 1350kg DMC i 895kg MW.

Zapakowana w całosći po sezonie letnim i jesiennym ( ważenie w drodze na kemp w październiku bez wyjmowania rzeczy po lecie), żarcie itd w lodówce. Na wadze miałem 1240kg lub 1260. Ale to 420.

 

Nie mniej te 50kg szalu nie zrobi i ja bym się interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, takiej odpowiedzi potrzebowałem :P jak ją kupie, wypatrosze do zera oprócz materacy i pojade na wage, później będę wszystko ważył co wlezie do budy. Jak będzie za ciężko to będę przerzucał do holownika, pewnie poleci od razu przedsionek.

Dzisiaj samochód przygotowałem do jechania, żeby żadnej niespodzianki po drodze nie mieć, buty zmienione na zimowe, filtry powymieniane i nawet przegub zrobiłem który jakiś czas tyrkotał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samochód przygotowałem do jechania, żeby żadnej niespodzianki po drodze nie mieć, buty zmienione na zimowe, filtry powymieniane i nawet przegub zrobiłem który jakiś czas tyrkotał :)

 

jak podjedziesz to czy mógłbyś mi sprawdzić " Knaus 450 Blue Line" - takie ogólne wrażenie jak to wygląda - nie mam jak się wyrwać w tamte okolice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, takiej odpowiedzi potrzebowałem :P jak ją kupie, wypatrosze do zera oprócz materacy i pojade na wage, później będę wszystko ważył co wlezie do budy. Jak będzie za ciężko to będę przerzucał do holownika, pewnie poleci od razu przedsionek.

Dzisiaj samochód przygotowałem do jechania, żeby żadnej niespodzianki po drodze nie mieć, buty zmienione na zimowe, filtry powymieniane i nawet przegub zrobiłem który jakiś czas tyrkotał :)

Nie patrosz jej jak Karpia na święta bo to sensu nie ma.

Na wagę dajesz z tym co i tak będzie w budzie (materace, butla, jakieś szpeje) bo nie będziesz jechal na kemp bez materaca przecież ;).

Jak masz jak to włóż do cepki coś co waży z 30-40kg (jakiś baniak z wodą, worek cukru czy co tam pod ręką). Zaimituje to wagę ciuchów.

Jak będziesz poniżej DMC to pomyślisz jeszcze co do budy a co do holownika.

Ale nie ma co jechać filetem na wagę bo to sensu nie ma. Ciebie w sumie ta jej MW to średnio interesuje teraz, teraz to nieprzekraczanie DMC ważne, ale i tu można dać sobie z 50kg luzu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inne zasadnicze pytanie, czy w holowniku typu sharan, jak na tylną klape dam bagażnik na rowery to jest utrudnione manewrowanie z ogonem? Jakoś w głowie nie mogę sobie wyobrazić ile to odstaje. I czy ktoś próbował czy idzie otworzyć klape z rowaerami? Czy to za duży ciężar i nie dźwignie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od długości dyszla. Trzeba by zobaczyć jak bardzo można się "złamać". Klapy z rowerami raczej nie otworzysz.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.