Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pokaż jaki ma układ, jaki model, rocznik itp ta od kolegi. Jeżeli Ci pasuje to może warto spróbować.

Póki co wiem o niej tyle co opisałem, będę w środe to popytam i poogladam, z jednej strony sie napaliłem bo pewna, w dobrym stanie i pieniądzach. Ale z.drugiej strony ten wiek... a dwa że na początku chciałem taką zgrabną 4m, później 4,3-4,5 max bo łatwiej znaleźć coś ustawnego. A tu wskakuje 5m, nie wiem czy jakoś się tego obawiać czy nie. To cyganie takie szafy wielkie holują :P tylko z drugiej strony nas jest 4, majtki mają rok i 4 lata. Także raczej rozwojowo, w najbliższym czasie nie będą wyfruwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o Knausa za 8 tyś...

I dłuższa tym się lepiej kręci? Pierwsze słyszę...

Chyba tym dalej zachodzi przy skręcie.

Holowałem 2 osobową z dmc podajże 900kg, i w ogóle jej nie czułem. Mam towarową na 2,5m budy i też dobrze się manewruje. Ale jakiś czas temu odwoziłem znajomemu taką ni to lawete ni to towarową, długa chyba na 10m, i też bardzo szeroka, generalnie dwie osobówki na to pakował. I cofałem do bramy z 3m z ulicy przy której nie było chodnika, jak to na wsi wąska droga, z metr trawy i brama. I powiem szczerze z żadną przyczepą tak dobrze mi się nie cofało, pierwszy raz z nią kreciłem a wyczucie miałem jak z żadną inna

Ale to jest 5 metrów od zderzaka do kapinosa bakisty, 5 m dachu czy oznaczenie 500?

5m :) tyle wiem na ten moment. To była taka gadka z niespodziewajki bo przypadkiem się zgadaliśmy że sprzedaje a jeszcze na jakiejś imprezie był. Wiem że póki co, póki nie mam dokładniejszych info to takie patykiem po wodzie pisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa tylko wjedź nią na jakąś starówkę, albo drogę zastawioną autami plażowiczów, a skręt na kemping ma 90st. W bramę o szer 4 metrów jak była nowa i się cała otwierała.

Zaraz mnie tu zjadą i powiedzą ze 250 cm tez sie da zap...i ze to kierowca rządzi...

Właśnie o takie opinie mi chodzi, a sądzisz że przy takiej 4,5m dużą różnice odczuję? Na razie pomijam szerokość bo nie wiem jaką ten fendt ma, ale 250 to też bym nie chciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc sprawa wygląda tak, dzisiaj przejeżdżałem koło tej budki, a że dzieciaki troche marudziły to nawet nie wysiadaliśmy. Ale na 99,9% to jest taka sama jak ta https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235085995&ps=0&mga_d188=DesktopVIPAutomaticRedirect

 

Co do wielkości to już mi przeszło, byłem pewny że to będzie ta najdłuższa z jednoosiówek, ale jednak nie. Jest większa od takiej jak chciałem ale jest znośna.

Co do wyglądu, z zewnatrz bardzo ładna, żadnych wgniotek, zarysowań czy innych cudów, jak ich znam to wnętrze będzie tak jak mówił, czyste, suche i pachnące. Bude chce kupić na pare ładnych lat, czy łasić się na jakąś w nl, droższą ale młodszą te 3-4lata? Czy przy budkach te pare lat nie ma aż takoego znaczenia jak jest w dobrym stanie? Ta co mnie interesuje to 1997r, troche z wyglądu starodawna, zwłaszcza tył, ale czy to ma aż tskie znaczenie? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc sprawa wygląda tak, dzisiaj przejeżdżałem koło tej budki, a że dzieciaki troche marudziły to nawet nie wysiadaliśmy. Ale na 99,9% to jest taka sama jak ta https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235085995&ps=0&mga_d188=DesktopVIPAutomaticRedirect

Co do wielkości to już mi przeszło, byłem pewny że to będzie ta najdłuższa z jednoosiówek, ale jednak nie. Jest większa od takiej jak chciałem ale jest znośna.

Co do wyglądu, z zewnatrz bardzo ładna, żadnych wgniotek, zarysowań czy innych cudów, jak ich znam to wnętrze będzie tak jak mówił, czyste, suche i pachnące. Bude chce kupić na pare ładnych lat, czy łasić się na jakąś w nl, droższą ale młodszą te 3-4lata? Czy przy budkach te pare lat nie ma aż takoego znaczenia jak jest w dobrym stanie? Ta co mnie interesuje to 1997r, troche z wyglądu starodawna, zwłaszcza tył, ale czy to ma aż tskie znaczenie? Co sądzicie?

Ja bym nie patrzył na rocznik aż tak, jezeli jest ok i sie podoba układ to bym brał.

W sumie sam tak zrobiłem. Miałem kupić 2001 kupiłem 98. Choć z nie aż tak pewnego źródła.

Miałem kupić max 4,5m kupiłem 5m i co sie okazuje, lepiej sie jedzie niż z poprzednią 400.Może to kwestia marki nie wiem,ale aż chce mi się jechać

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ może być, ideałem byłby pietrus dla dzieciaków, ale nie jest to konieczne zwłaszcza że w tej drugie łóżko jest duże. A smarki mają rok i cztery także przez dobrych pare lat nie będzie problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bude chce kupić na pare ładnych lat, czy łasić się na jakąś w nl, droższą ale młodszą te 3-4lata? Czy przy budkach te pare lat nie ma aż takoego znaczenia jak jest w dobrym stanie? Ta co mnie interesuje to 1997r, troche z wyglądu starodawna, zwłaszcza tył, ale czy to ma aż tskie znaczenie? Co sądzicie?

 

Moim zdaniem: po pierwsze i drugie stan i układ, po trzecie cena. Z rocznikiem "w tył" nie warto przesadzać, bo z czasem drewno (konstrukcja budki) staje się zdecydowanie mniej wytrzymałe - taki "papier" się z drewna robi. Taka buda świetnie się jeszcze nada jako stacjonarna, ale do jeżdzenia - to już nie (mojego wilka z 82 roku sprzedałem 2 lata temu z tego właśnie powodu).  Budę kupujesz na "parę ładnych lat" ale nie na wieczność przecież - z czasem zmieniają się potrzeby (układ) - inaczej się jeździ z małymi dziećmi, inaczej z małolatami. Z czasem małolaty przestają chcieć jeździć ze starymi :) - no prawda, że nasze dziecię jeździło z nami jeszcze długo. Teraz z mężem pożyczali przyczepę od nas - ale oni jeszcze "namiotowi" są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem: po pierwsze i drugie stan i układ, po trzecie cena. Z rocznikiem "w tył" nie warto przesadzać, bo z czasem drewno (konstrukcja budki) staje się zdecydowanie mniej wytrzymałe - taki "papier" się z drewna robi. Taka buda świetnie się jeszcze nada jako stacjonarna, ale do jeżdzenia - to już nie (mojego wilka z 82 roku sprzedałem 2 lata temu z tego właśnie powodu).  Budę kupujesz na "parę ładnych lat" ale nie na wieczność przecież - z czasem zmieniają się potrzeby (układ) - inaczej się jeździ z małymi dziećmi, inaczej z małolatami. Z czasem małolaty przestają chcieć jeździć ze starymi :) - no prawda, że nasze dziecię jeździło z nami jeszcze długo. Teraz z mężem pożyczali przyczepę od nas - ale oni jeszcze "namiotowi" są :)

Czyli? Jeżeli chodzi o mój przypadek i o tą konkretną bude? Bo jednak rocznik '82 a '97 to trochę różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.