Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając budki czasami trafiam na zdjęcie takiej naklejki jak w tej http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1105954851-caravan-chateau-calista-430dd.html?c=a2384ef0ece270f44503df9f8598c624&previousPage=lr&pos=5

To jest jakiś ichniejszy tuv czy co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 i 220 są niezależne od siebie( osobne grzałki) a gaz to chyba wiadomo że nic wspólnego z resztą nie ma. Jedyna rzecz która je łączy to to że podgrzewają to samo miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 i 220 są niezależne od siebie( osobne grzałki) a gaz to chyba wiadomo że nic wspólnego z resztą nie ma. Jedyna rzecz która je łączy to to że podgrzewają to samo miejsce

Tzn bardziej chodziło mi o coś innego, bo kiedyś padła mi lodówka i na niczym nie chodziła, amoniak w środku coś się popsuł, nie wiem o co chodziło ale była tylko do wymiany. A przy sprawdzaniu to ciężko by było nachłodzić i wystudzić na każdym z osobna. Czy zdarza się że na 12 chłodzi a na 220 juz nie? Czy w takim wypadku grzałka jest wymienna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chłodzi na gazie to na któryś prąd jakby ew nie działała to chyba niewielkim kosztem idzie naprawić?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na zdjęciach nie znam... Ale.

Jeśli się da to załatwiaj tam w papierach jak największe DMC. To się potem bardzo przydaje...

Pd dachu przyczepy śmiało możesz chodzić o ile nie zgniła.

Jakieś 30 % przyczep ma bagażnik na dachu, np na ponton...

Kolego a czy można sobie taki bagażnik samemu dołożyć bez uszczerbku dla budki? ...? Mam ponton o długości 3,8 metra i bardzo mi by to ułatwiło przewożenie pontonu. Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam poważny dylemat. Bo chciałem kupić budke, tak 4,5m do 1200kg żeby ominąć viaparszywca, tak 2000-2002r, w przyszłym roku chciałem hulać do nl po bude. Chciałem wydać tak 20 może 25k, plus paliwo i opłaty, przeglądając ogłoszenia mogłoby to być realne. Ale dzisiaj pojawił się zgrzyt, zadzwoniłem do kumpla bo stary karawanignowiec popytać jak się jeździ z większą budką. A on że ma do sprzedania, bo kupują ośmio metrową dwu ośke. Ma fendta 5m 1300dm, od niego pewna, sucha, nie zgnita, garażowana, doinwestowana. Raz w roku ciągnie ją na hel i jego żona z dzieciakami i siostrą siedzą tam dwa miesiące. Z tego co mi mówił, to zawsze ją dokładnie przygotowuje właśnie ze względu że dziewczyny same zostają, w tym roku wymienił instalacje, ma nowe opony. Ponić czysta i pachnąca. W środe jadę ją zobaczyć, cena wyjściowa 18k. Czy jeżeli wszystko się potwierdzi co do stanu, to warto zmienić kierunek poszukiwań i kupić dłuższą, cięższą i starszą niż zakładałem, ale za to też sporo tańszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chłodzi na gazie to na któryś prąd jakby ew nie działała to chyba niewielkim kosztem idzie naprawić?

 

na gazie najszybciej się schłodzi , grzałki zmierzysz miernikiem  - w sumie godzina (może półtorej ) na sprawdzenie i wiesz co bierzesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam poważny dylemat. Bo chciałem kupić budke, tak 4,5m do 1200kg żeby ominąć viaparszywca, tak 2000-2002r, w przyszłym roku chciałem hulać do nl po bude. Chciałem wydać tak 20 może 25k, plus paliwo i opłaty, przeglądając ogłoszenia mogłoby to być realne. Ale dzisiaj pojawił się zgrzyt, zadzwoniłem do kumpla bo stary karawanignowiec popytać jak się jeździ z większą budką. A on że ma do sprzedania, bo kupują ośmio metrową dwu ośke. Ma fendta 5m 1300dm, od niego pewna, sucha, nie zgnita, garażowana, doinwestowana. Raz w roku ciągnie ją na hel i jego żona z dzieciakami i siostrą siedzą tam dwa miesiące. Z tego co mi mówił, to zawsze ją dokładnie przygotowuje właśnie ze względu że dziewczyny same zostają, w tym roku wymienił instalacje, ma nowe opony. Ponić czysta i pachnąca. W środe jadę ją zobaczyć, cena wyjściowa 18k. Czy jeżeli wszystko się potwierdzi co do stanu, to warto zmienić kierunek poszukiwań i kupić dłuższą, cięższą i starszą niż zakładałem, ale za to też sporo tańszą?

co pewna buda to pewna ,ale czujności nigdy za wiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica w prowadzeniu auta z budą 4,5m 1200dmc a 5m 1300dmc?

A dwa czy tego rocznika tak się czepiać, niby tylko 4 lata różnicy od założonego a jednak troche mnie to boli :/

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna.

Ale im dłuższa tym bardziej będzie bujać, a im dłuższa tym zwykle szersza.

Ja mam 210 szer na 485 całej zabudowy na 620 z dyszlem. Z przodu i z tylu po dwa rowery

Budę mam węższą od rozstawu lusterek w aucie. Jak sie jeżdzi pewnie sie domyślasz...

Ale my jesteśmy nastawieni na objazdówki i w 4 osoby do 20 min rozkładany przedsionek nawet na 2 noce.

Każdy chwali swoje... I dobrze. Ale wiem ze nie każdy by z większa przyczepa za mną nadązył i pchał sie tam gdzie ja... chociaż już raz sporo cofałem ...hihi.

 

Ps. Fajną przyczepę ma Tomek wystawiona do sprzedaży. Super układ. Trzeba ją zrobić i hulać, bo jest to na szczęście 210 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna.

Ale im dłuższa tym bardziej będzie bujać, a im dłuższa tym zwykle szersza.

Ja mam 210 szer na 485 całej zabudowy na 620 z dyszlem. Z przodu i z tylu po dwa rowery

Budę mam węższą od rozstawu lusterek w aucie. Jak sie jeżdzi pewnie sie domyślasz...

Ale my jesteśmy nastawieni na objazdówki i w 4 osoby do 20 min rozkładany przedsionek nawet na 2 noce.

Każdy chwali swoje... I dobrze. Ale wiem ze nie każdy by z większa przyczepa za mną nadązył i pchał sie tam gdzie ja... chociaż już raz sporo cofałem ...hihi.

 

Ps. Fajną przyczepę ma Tomek wystawiona do sprzedaży. Super układ. Trzeba ją zrobić i hulać, bo jest to na szczęście 210 cm.

Jeżeli ten dethlef od użytkownika tec to raz że jeszcze większa a dwa że dużo droższa od zakładanego budżetu. Z cofaniem czy manewrowaniem problemu nie mam, a im dłuższa przyczepa tym wygodniej mi się kręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.