Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co znaczy cepelia? :)

dla mnie idealny układ ma ta

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1110878809-knaus-sudwind-met-kinderkamer-bj-1999.html?c=be2da871b0d84f75c3056cc6db858f31&previousPage=lr&pos=7

podwójne łóżko a z tyłu piętrus i dodatkowo miejsce do siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o hobbitki, model 2001-2003czytełem że są problemy z przednia ścianą i lubią zamakać nad bakistą, na wysokości parapetu. Czy przy oględzinach idzie to wyłapać czy dopiero po rozebraniu to wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o hobbitki, model 2001-2003czytełem że są problemy z przednia ścianą i lubią zamakać nad bakistą, na wysokości parapetu. Czy przy oględzinach idzie to wyłapać czy dopiero po rozebraniu to wychodzi?

Nie ma niezauważalnego przecieku (w 99%) - przyczepa która ma konstrukcję drewnianą + drewniane/drewnopodobne poszycie, jest wyjątkowo podatne na wilgoć - tj. - jest przyczyna i jest skutek.

.... zapach (po pierwsze - to zatuszować jest najtrudniej), dostanie się z każdej strony do elementów łączeń blachy - okolice listew zewnętrznych - czyli - szafki, bakista, schowki itd. - gdzie można trzeba wepchnąć nos celem wywąchania i "wymacać co się da" - jak wilgoć weszła to i wyjść musi - miękkie poszycie, parchy, wybrzuszenia (nawet w minimalnym stopniu - odstające od oryginalnego wyglądu) a w konsekwencji pojawienie się pleśni grzyba itd. - powolne sprawdzanie każdego zakamarka, da pełną wiedzę o szczelności czy nieszczelności.

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli poszycie, czyli ta wierzchnia blacha musi być ,,przyklejona,, do tego pod spodem? Jak naciskając czuć jakby blacha była odklejona, i ma takie ugięcie pare milimetrów, nawet na całej powierzchni ściany to już znak wilgoci pod skórą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie.

Hobby ten narożnik cały nad bakistą do listwy z dachem ma pusty w środku (tam jest tylko blacha i będzie się uginać). O poszyciu Tomek myślał chyba o wewnętrznym, tam wszystko musi być cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kumam, dlatego tam się wilgoć zbiera, bo w kąciku hobby czytałem że tam się poci i stąd wilgoć, niekoniecznie z zewnątrz. Chociaż obrysówki też lubią puścić wode. Jakoś niemiec nie pomyślał jak konsturował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,

jakimś sposobem na to (o ile jest tam ok) jest nawiercanie otworów w tych narożnikach od spodu (od strony bakisty w górę).

Nawiercasz większą otwornicą i wilgoć która się tam miała skorplić spływa do bakisty/odparowuje. 

Dzięki temu coś na pewno to da a i dobre miejsce jak zauważył kiedyś ktoś na forum aby schować w każdym po 1-2 ćwiartce. 

Wiesz, zawsze poprosisz kolegę z kempingu aby podszedł zobaczył u Ciebie tam z Tobą takie coś i można po kielichu walnąć ;).

 

Temat dotyczył nie tylko Hobby z 2001-2003, poprzedniczki też tak mają. Różnica taka że w drewnie poprzedniczek jest mniej "papieru i księgowego" niż w tych po 2001 roku gdzie nastąpiła zmiana modelowa gamy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można się spodziewać że każdą prędzej czy później złapie rozmoknięcie przedniej ściany? Jeżeli tak jest to dobrze myślę żeby każdą hobbitke odrzucić w poszukiwaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie każdą.

Złapie każdą, która przecieka, ta wilgoć o której piszemy nie jest taka groźna i nie ma co obrażać się na Hobby.

Wiesz, piszę się na forum i potem czyta, że Hobby to ma problem z narożnikami, że coś tam a potem czytam w kąciku kupującego jak to ktoś jedzie oglądać Knausa i jest zawilgocony, jakiś Fendt tez ma wadę i się zastanawiam, po co to pisać takie rzeczy skoro jak to było powiedziane, nie marka a stan konkretnego egzemplarza ma znaczenie. Jak ktoś dbał to bedzie ok, jak nie to i mokrego Tabberta znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mi chodzi o co innego. Ta wilgoć pojawia się od zmian temperatury, nieocieplona od spodu blacha poci się i z czasem jest jej na tyle dużo że drewno gnije. I tu nie ma znaczenie dbania, bo w jaki sposób zabezpieczyć cepke przed takim czymś? Chyba jedynie jeździć latem, kiedy jest gorąco i sucho.

 

Ja to tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mi chodzi o co innego. Ta wilgoć pojawia się od zmian temperatury, nieocieplona od spodu blacha poci się i z czasem jest jej na tyle dużo że drewno gnije. I tu nie ma znaczenie dbania, bo w jaki sposób zabezpieczyć cepke przed takim czymś? Chyba jedynie jeździć latem, kiedy jest gorąco i sucho.

 

Ja to tak rozumiem.

 

plus to, że plastik inaczej pracuje niż blacha i ogólnie wszystko jest chwiejne i wiotkie , im nowsze tym bardziej oszczędne 

 

i nie jest to tylko kwestia skraplania się wody w powodu wolnej przestrzeni, jak pracuje to się rozszczelnia i woda wnika, plus trzymanie budy na polu przez cały rok na słońcu i mrozie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wiata, garaż dbanie o kliny i szanse mniejsze.

 

Moja jest 95 rok a wszystko z nią w najlepszym porządku.

Kolega ma z 89roku i też wszystko cacy więc nie ma co panikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.