Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

naczynia jak wypierzesz w zmywarce to zmatowieją - lepiej w gorącej wodzie - nie wrzątku.

 

Co do wysokości - najwyższy jest kominek i antena jeśli masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przy 4 moich przyczepkach  ( Knaus 400, Hobby 420, LMC 495, Hobby 500 ) - najwyższa miała prawie 270cm w szczytowym punkcie (antena TV)...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto bylo bu zalozyc temat (jesli jeszcze nie ma) pod tutulem: wiata na przyczepe ?

 

przeszukalem forum i nic takiego nie znalazlem....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez BeeBee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja też ma antene i z nią będzie z 270. A ona jest w ogóle użyteczna? Bo wydaje mi się ze nie bardzo. W polsce i tak trzeba mieć dekoder a za granicą po polsku nie nadają

W nowym TV będziesz mógł odbierać dvbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduje na min 3.1m bo co będzie jak kupisz Kampera?

Odpada, raz że kampery mnie nie kręcą a dwa że robiąc na 2,7m musze rozebrać kawałek dachu żeby się podpiąć z krokwiami, a jakbym chciał 3,1 w najniższym miejscu to dachu musiałbym z połowe rozebrać. Nie wchodzi to w gre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie wiem jaka jest mw w mojej budzie w dr mam mw1200 i dmc tyle samo ,myśle że jej nie przeładowuje bo jedzie sie z nią jak by jej nie było heheh

 

Niejeden z forumowych kolegów tak myślał,  :hop1:  a Kol. Speedy założył nawet o tym temat.

Przyczepa założyciela owego tematu miała MW 1170 kg i DMC 1500 kg, więc ogólnie sporą ładowność 330 kg.

Najlepsze jest to, że pewnego razu, po wjechaniu na wagę okazało się, że przyczepa waży ... :look:

1730 kg

Znalazłem trupa, poszedł bezpiecznik przy kasecie. Pytanie, bo tam był 3a, ja wsadziłem 7,5 bo taki miałem, może zostać czy wymienić na mniejszy?

 

7,5 A zdecydowanie zbyt "duży". :nono:

Pompki dla toalet Thetforda C2, C3, C4 (pozostałe zresztą chyba też) mają do 25 W mocy max.

W obwodzie zasilania pompki toalety jest montowany bezpiecznik 3A i taki powinien tam być - musisz zmienić.

To, że się przepalił sugeruje prawdopodobieństwo blokowania się wirnika pompki. Jeśli się nie rozrusza, to być może będzie potrzebna już niedługo nowa. :hmm:  Zakładam oczywiście, że zwarć w tym obwodzie nie masz.

naczynia jak wypierzesz w zmywarce to zmatowieją - lepiej w gorącej wodzie - nie wrzątku.

Co do wysokości - najwyższy jest kominek i antena jeśli masz....

 

Dokładnie tak.

 

Z danych katalogowych mojej przyczepy wynika, że jej wys. wynosi dokładnie 273 cm., a biorąc pod uwagę słowa Bartka, na dachu mogą być jeszcze różne elementy.

Panele fotowoltaiczne nie są wysokie, ale "grzybki" wentylacji, czy kominek pieca, to już kilkanaście cm wyżej. U siebie mam antenę SAT (podobnie może być z anteną DVB-t) i nawet złożona wystaje jeszcze kilka cm wyżej niż komin pieca.

Aby już do końca wyczerpać możliwości rozważań, to dodam, że mam też na dachu klimę i ona dopiero dodaje wysokości. :look:

Nie mierzyłem, ale myślę, że od powierzchni dachu jest to min. 25 - 27 cm., co daje sumaryczną wysokość przynajmniej 300 cm., stąd uwaga Marka co do wysokości pod wiatą (post #247) jest :ok: i niekoniecznie musi dotyczyć kampera.

Odpada, raz że kampery mnie nie kręcą a dwa że robiąc na 2,7m musze rozebrać kawałek dachu żeby się podpiąć z krokwiami, a jakbym chciał 3,1 w najniższym miejscu to dachu musiałbym z połowe rozebrać. Nie wchodzi to w gre

 

Jeśli nie masz możliwości, aby taką wysokość uwzględnić, to już nie będę mógł się zatrzymać pod Twoją wiatą, gdybym kiedyś obok Ciebie przejeżdżał :'(   :D

 

PS

Tematów o wiatach dla przyczepy jest na forum co najmniej kilka, a w kilkunastu innych, o wiatach dużo się wspomina:

http://forum.karawaning.pl/topic/3549-wiata/?hl=wiaty

http://forum.karawaning.pl/topic/8153-wiata-nad-przyczep%C4%85-na-dzia%C5%82ce/?p=205596

http://forum.karawaning.pl/topic/14493-wiata-do-przyczepy/?p=335566

http://forum.karawaning.pl/topic/4066-przechowywanie-przyczepy/?p=96704

http://forum.karawaning.pl/topic/4066-przechowywanie-przyczepy/?p=95422

http://forum.karawaning.pl/topic/3488-zimowanie-przyczepy/?p=195094

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może usystematyzuj zwoje oczekiwania i potrzeby w stosunku do kwoty jaka chcesz przeznaczyć na coś co ma służyć Wam przez kilka najbliższych lat , pytanie które zadałeś lepiej pasuje do konkretnych osób co sprzedają budki akurat niż do rynku ogólnie , kupujesz używane rzeczy wiec i wybór jest inny niż w przypadku nowego w salonie , decyduje tu wiele czynników , nie przekreślał bym rynku tzw polskich handlarzy mam tu na myśli firmy które dadzą Ci gwarancje a sprzęt możesz zobaczyć i dotknąć nie mówię o imporcie z ogródka itd...

skaczesz po viatolu z jednej strony chcesz go uniknąć z drugiej mówisz ze to pare groszy tylko ...15-20 tys to kwoty minimalne na rynku za coś co nadaje sie do użytku nowa RAV to chyba powyżej 100tys i deprecjacja na rok ok 15% gdzie tu sens i logika

Przeanalizuj raz jeszcze swoje oczekiwania , może warto zejść na ziemie i mocno przemyśleć co i jak , sama Klima to koszt ok 8 tys i możesz sam ja założyć do większości przyczep bo powinna być chyba sprawna i nie waląca grzybem , zreszta ten parametr już powoduje ze w używanych masz tylko kilka procent z tym urządzenie. I to racEj oferty z tych droższych budek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ale do czego to napisałeś? Bo eneralnie nie widze związku

#Kristofer jak zawsze wszystko opiszesz do ostatniego szczegółu. A z tą pompką to może być tak, przynajmniej mam nadzieje, że była jakaś resztka wody i ją przymroziło, bo było na minusie, ja włączyłem to nie miało siły ruszyć i dlatego wywaliło bezpiecznik. A jak jednak by się okazało że pompka to ciężki jest do niej dostęp żeby wymienić? Droga taka pompka? Jest jakiś sposób żeby ją sprawdzić czy tylko pattzeć czy zbowu nje wywali bezpiecznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupić butle gazu? Bo 11kg wydaje mi się za duża do samego gotowania nawet na te 3tyg z hakiem. Wiosną czy jesienią kiedy będzie ogrzewanie chodzilo to najwyżej na weekend pojedziemy, na takie okazje najwyżej kupie drugą piątke. Co myślicie? Bo troche ciężka jest jedenastka żeby ciągle ją targać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.