Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nic innego nie wykombinuje, nie odsunę jej ani nie zrobie dwuspadowego dachu. Od strony domu nie bardzo jest gdzie dać stopy pod filary, musi się oprzeć o istniejacy dach. Nic innego nie zmieszczę, tylko forma jednospadowa serokości ok 290cm i wysokości w najniższym punkcie max 270 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bierz pokrowiec. Wydasz 500 zl i juz. Co do zagladanie do przyczepy to zimowa pora nie jest od tego. Moja jest traktowana jak niedźwiedź - idzie spac na cala zime pod pokrowiec. Na wiosne pobudka w okolicy Wielkanocy i wietrzenie.

Pokrowiec nie przyciera ani blach ani okien. Chroni przed syfem. Na wiosne czysciutka, piekna wszystko gotowe do wyruszenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorki kolego, ale sprawia mi to wrażenie "nie mogę postawić wiaty - stawiać wiatę, czy wziąć pokrowiec?" Jak nie masz szans na wiatę, to dywagacje czysto teoretyczne.

 

Prusiak - ja nie napisałem, że przeciera. Napisałem, że trzeba zadbać o to, żeby nie przecierał :) Podobnie zresztą pisałem też o kwestii czyszczenia - ja tam wolę sobie przemyć na wiosnę, niż na jesieni przed pakowaniem. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale niezaprzeczalnie dla wiaty jest więcej zalet. Pozostaje tylko kwestia, czy mam możliwość jej postawienia :)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się wymyślić jakieś rozwiązanie pozapudełkowe, np jakiś takiś namiot przemysłowy? Są rozmiate rozmiary, może da się jakiś dobrać? Toto może stać zimą, można złożyć na lato. Przewiew jest, ochrona też - jest. Łączy zalety wiaty i pokrowca, cena tez leży pośrodku.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że się nie da, da się ale w ograniczonym zakresie, zwłaszcza wysokości. I to mi chodzi czy robić na 270 i być tym ogrniczonym w przyszłości czy pokrowiec. A jeżeli chodzi o jakiś namiot przemysłowy to już wolę pokrowiec, też jakos to musi wyglądać. Za godzinę jadę do domu po obiad, cyknę fotke jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, mam dla Ciebie rozwiązanie, jeździj cały rok i pokrowiec nie będzie Ci potrzebny. Bo Ci się go nie będzie chciało zakładać co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wiata lepsza bo nie będą mi podciekały te nieszczęsne narożniki w hobbitkach, z drugiej ta wysokość :/ pokrowiec to też tylko półsrodek bo latem nie będę co chwile jej pakował, a pod wiate to tylko wiechać i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokości 270cm wejdzie Ci tam chyba każda przyczepa. Kampera kupisz kiedyś nowego i nie będzie potrzebował wiaty. Buduj.

 

moje przyczepy od początku miały wiaty (zmiana lokalizacji), teraz jest już prawie stodoła bo wysoko na chyba 3,6m bo nigdy nie wiem kiedy nam się kamper wymarzy i do tego alkowa albo integra.

 

przyczepa pod wiatą ma się dobrze, jeszcze jak pod spodem bruk to dla podłogi bardzo dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie przekonałeś :) z budowy obok na dw tygodnie zawinął się cieśla który miałby ją stawiać. Jak przyjedzie to go złapię żeby pomierzył jak to wyjdzie i ile dachu trzeba rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak to wygląda, na razie jeszcze troche bajzel, ostatni bok domu który jest w trakcie zagospodarowywania, na wiosne widoczne drewno robi wypad do drewutni która buduje się w głębi. Jak widać miejsce jest dość ograniczone.

Edit: nie potrafie na tablecie przekręcać zdjęć :)

post-22353-0-46358300-1481204152_thumb.jpg

post-22353-0-85056600-1481204165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre rozwiązanie, jakby wpychał budę wyłącznie na zimowanie. Mając wiatę z w miarę wygodnym wjazdem, może wjeżdżać za każdym powrotem do domu, a to już nie daje takiej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.