Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, vrs napisał:

Od pierwszego właściciela, serwisowane w aso itd. Ryzyko jest zawsze przy używanych samochodach.  Cena jest premią za ryzyko. 

Pneumatyka to jest czesc zawieszenia nie jestem pewien czy w nowym samochodzie to jest objęte gwarancją. 

Nie ma samochodów które się nie psują. Ja przynajmniej takich nie

malem. Niezależnie od tego czy byly nowe czy używane. 

Chciałbyś z jednej strony mieć samochód nowy, nowoczesny, duży, z napędem na 4 koła, komfortowy, żeby się dobrze prowadził i mogący holować każdą przyczepę w każdych warunkach a jednocześnie zapłacić za niego jak za Passata. Moim zdaniem nie jest to możliwe. Dodatkowo utrzymanie takiego samochodu to też nie jest poziom cen za serwis Forda. O opłatach za opony, paliwo czy ubezpieczenie nie wspominając.

Dlatego skreślam to, czego nie muszę mieć i serwisowac (duży silnik, pneomatyka).

Przykładowe Sorento będzie prawdopodobnie tańsze w utrzymaniu od forda ( przynajmniej podobnego czyli automat i 4x4). Kolega ma, kupuje tylko Kia i poleca bardzo.

Opony, to jest koszt. 

Passat ? Przecież nowy to marzenie każdego Janusza ;) są lepsze auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maarec napisał:

typowego Mirka biznesmena

Nie wiem co masz do biznesmenów ale ich stać na nowe Q7 :D kupowanie po nich to chyba nie ujma? powiem więcej - nawet mojego dentystę stać na SQ 7  ;) :D

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał:

Nie chcę robić skoku o 2 stopnie wyżej z vana forda do np q7. Dla 8000km rocznie z budką? Szkoda kasy.

I tu się z Tobą zgadzam - każdemu wg. potrzeb. Ja robię osobówka ok. 45k rocznie i szukam wygodnego samochodu na codzień + te kilkanaście wypadów z przyczepą w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bw81 napisał:

Nie wiem co masz do biznesmenów ale ich stać na nowe Q7 :D kupowanie to nich to chyba nie ujma? powiem więcej - nawet mojego dentystę stać na SQ 7  ;) :D

Znam te ich sposoby na skróty, takie tam skromne naprawy licznika przed przeglądem itd. Przy aucie bazowym za 400.000zł nabiera to innego znaczenia bo idzie kilkadziesiąt tyś zarobić. 

Wolę nowego forda / Kia czy seata niż nie znane audi itd. Mój dentysta ma x6. Nie chce sprzedać, szkoda brat kupił od niego inne auto z niskim przebiegiem i zadowolony śmiga.

2 minuty temu, bw81 napisał:

I tu się z Tobą zgadzam - każdemu wg. potrzeb. Ja robię osobówka ok. 45k rocznie i szukam wygodnego samochodu na codzień + te kilkanaście wypadów z przyczepą w roku.

To rozumiem, my na 2 auta max 25.000 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tyl przy autach typu q7, sq7 tuareg i inne koszty serwisu zwalają z nóg. Kumpel ma audi a8, 4,2tdi koszt tarcz i klocków w aso 20k :blink: bo ceramiczne i w ogóle. 

 

Koszt wymiany pompy wody, już poza aso 8k. Itd itd 

 

Np w audi q5 amortyzator nowy 5k używka 2k, nie wiem czy to przy zawieszeniu pneumatycznym czy co ale byłem przy rozmowie w warsztacie jak gość przede mną aż przysiadł. I w końcu zamówił tą używke...

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - samochód premium to i ceny premium. Choć to odnosi się do Audi A/S 8, BMW 7, Mercedesa S i Lexusa LS.

Kosztu utrzymania bmw 5 czy audi a6 wyglądają dużo lepiej :)

Teraz, vrs napisał:

Tak jak pisałem, coś za coś. 

Inaczej się nie da.

taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tyl przy autach typu q7, sq7 tuareg i inne koszty serwisu zwalają z nóg. Kumpel ma audi a8, 4,2tdi koszt tarcz i klocków w aso 20k :blink: bo ceramiczne i w ogóle. 
 
Koszt wymiany pompy wody, już poza aso 8k. Itd itd 
 
Eeee,

NIe tylko ASO jest na świecie i nie każde auto wyższej klasy ma ceramiczne tarcze.

Osobiście wolałbym używane q7 niż nowego Smaxa czy Galaxy czy KIA. Niestety narazie poza zasięgiem
Z tego tez powodu kupiłem 3 letnia siódemke a nie nowe auto

Ale fakt faktem że każdy kupuje co mu pasuje i każdy ma inny poziom akceptacji ryzyka.

Nie wiem jak w PL ale tutaj na krańcach Europy touareg jest £2000f tańszy od Q7. Jestem bardzo ciekaw sprzedaży bo q7 na ulicach jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oczywiście - samochód premium to i ceny premium. Choć to odnosi BMW 7.
Kosztu utrzymania bmw 5 czy audi a6 wyglądają dużo lepiej
taka prawda


Części esklpoatacyjne do 7ki są w cenie 5tki. Tarcze klocki filtry itd są dokładnie te same. Jestem świeżo po serwisie więc info sprawdzone
Podsumowujac - ja nie celuje w premium, chcę wycisnąć co się da, kupić samochód najbliższy naszym wymaganią i budżetowi.
I to jest jak najbardziej słuszne podejście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny masz wyższe ale coś za to dostajesz. Inaczej nikt by tych cen nie zapłacił. Dla jednego to jest komfort holowania, drugi lubi jak mu mruczy silnik a trzeci musi zadawać szyku na dzielni.

Dla mnie ceny części niektórych marek są wysokie ale to i tak nic w porównaniu z kompletnie odjechanymi cenami nowych samochodów z tego segmentu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, infer napisał:

Części esklpoatacyjne do 7ki są w cenie 5tki. Tarcze klocki filtry itd są dokładnie te same. Jestem świeżo po serwisie więc info sprawdzone

W ASO BMW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie seriwusje aut w ASO i nigdy tego nie robiłem

Hamulce filtry itd do 7tki i 5tki mają te same nr katalogowe A więc i ceny czy to w ASO (Tak wskazuje logika) czy u niezależnych dealerów (Tak jest np w intercars chociażby)

Tak wygląda nasz zestaw żeby nie było że fantazjuję ;)b630aeef4d16cebfc2acffcf9a3e80e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.