Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Tylko pamiętaj o chorobie wieku dziecięcego :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

na to nie będzie już czasu. Najlepiej zakup 2019r..

Odnośnie tych 185.000zł pisałem o toyocie - nie widzę zapłacić tyle za tego busa, 150.000 też chyba nie.

 

 

6 minut temu, dudek_t napisał:

Marek, mówisz Sorento... to mogą być SUVy czy nie?

Patrząc na to co oferują busy, albo ile kosztuje multivan, oraz ile mamy vanów na rynku (konkurentów dla smaxa czy galaxy ciężko znaleźć a jak ma  być nowa technologia to robi się gorzej) to nie ma co wybrzydzać, suv może być. Fajny będzie Edge 2019 - chyba 238KM, tylko tam cena też będzie bliżej cyfry 238.

Sorento kusi ceną, wersja gtline powinna nie dojść do 190.000zł z dodatkami.

47 minut temu, Mandrol napisał:

Marku, a może zaproponuję Ci to co mi zaproponował kolega @Commander - Disco Sport? Spełnia Twoje wymagania 180KM, 430Nm, 4x4, 9- biegowy automat tylko nie pamiętam czy potrzebujesz 5 miejsc czy 7...

https://www.landrover.pl/kampania-ds-rre

nie muszę na siłę mieć 7 miejsc, nawet 4 wystarczą.... no 5.

ale coś mi się wydaje, że cena landrovera będzie z wyższej o 1 półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maarec napisał:

ale coś mi się wydaje, że cena landrovera będzie z wyższej o 1 półki

Zdziwiłbyś się tak samo jak ja się zdziwiłem... Mieli niedawno akcję "Niżej o VAT" i w cenie tego Sorento mógłbyś mieć Disco Sport...

Zobacz PW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mandrol napisał:

Zdziwiłbyś się tak samo jak ja się zdziwiłem... Mieli niedawno akcję "Niżej o VAT" i w cenie tego Sorento mógłbyś mieć Disco Sport...

Zobacz PW...

Wart rozważenia. Poczytam parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista opcji jest długa (osłabiła mnie dopłata za klimatyzację 2-strefową). Generalnie cena wyjściowa rzeczywiście dość korzystna. Ciekawy wizualnie ..tylko ten silnik.

Trochę mały jak na tą markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec ewentualnie jeszcze Disco 5, jak już jesteśmy w tych obszarach cenowych. Z tego co widać w cenniku to wychodzi w sumie niewiele drożej od Sporta a samochód fajniejszy moim zdaniem. Może mieć te wszystkie bajery terenowe z poprzednich dyskotek.

24 minuty temu, Jarosław69 napisał:

Trochę mały jak na tą markę.

Bo to jest nowy Freelander, nazwali go Discovery Sport żeby się kojarzył z Discovery a nie z Freelanderem

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mandrol napisał:

Zdziwiłbyś się tak samo jak ja się zdziwiłem... Mieli niedawno akcję "Niżej o VAT" i w cenie tego Sorento mógłbyś mieć Disco Sport...

Zobacz PW...

Parametry - 4,599m - 20 cm za mało do wersji minimum, a tym bardziej do optimum - 4,95m (dla mnie na teraz ideał długości).

Silnik - za pojazd nowy z silnikiem 2.0 Diesel 180km trzeba dać ok 199.000 netto. Wersja 240KM to już ponad 320.000 tym razem brutto.

demówki dla mnie na dziś odpadają. Widziałem stan kilku z przebiegiem poniżej 10.000km. Tak wiem, W LR na pewno nie śmigają małolaty i nie wiadomo kto, jednak mam teorię, że demówiek się nie oszczędza.

reszta danych pojazdu zdecydowanie na plus, skrzynia, masy czy prędkości.

3 godziny temu, vrs napisał:

@maarec ewentualnie jeszcze Disco 5, jak już jesteśmy w tych obszarach cenowych. Z tego co widać w cenniku to wychodzi w sumie niewiele drożej od Sporta a samochód fajniejszy moim zdaniem. Może mieć te wszystkie bajery terenowe z poprzednich dyskotek.

Bo to jest nowy Freelander, nazwali go Discovery Sport żeby się kojarzył z Discovery a nie z Freelanderem

Disco 5 na otomoto od 240.000 netto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

Disco 5 na otomoto od 240.000 netto

Nie wiem jakie rabaty dają... Na otomoto jest tylko kilka sztuk, wersja SE jest chyba tańsza, myślę że jest to jakiś wątek warty rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po jazdach próbnych Kią Sorento Gt line 185KM, 2.0 Diesel. Automat 6 biegów 4x4.

Od lipca w produkcji jest wersja AT - 8, w salonie ma być na koniec sierpnia do jazd testowych.

Przy okazji okazało się, że jakość obsługi w salonie poszła do przodu, było bdb.

Prawdopodobnie interesowałaby nas tylko wersja gtline, nie wiem czy w niższych można dopłacić do wentylowanych foteli, a działa to tak, że warto mieć. Na otomoto tylko gt-line mają wentylowane fotele, a kia działa tak, że sprowadza te auta gdzieś na parking i najprościej kupować gotowe, czekające na placu niż zamawiać pod siebie.

Auto bardzo przestronne, dla 4 osób komfortowe, piąta na środku z tyłu siedzi za kare, dwóch foteli w bagażniku nie sprawdzałem, ogółem są.

Samochód dostojny, cichy (do 130-140, później słychać szum z uszczelek przy słupkach A, ale spokojnie da się rozmawiać). Obsługa samochodu intuicyjna, bardzo fajna kamera cofania 360, wielkie lusterka, precyzyjny, szybki automat w połączeniu z auto hold.

Klimatyzacja z jonizacją, elektryczna roleta dachu panoramicznego (nie zakupiłbym go wcale). Wielkie schowki, dużo USB + 12V.

Na pokładzie oba fotele w pełni elektryczne, dodatkowe guziki do sterowania przód tył i pochylania oparć przednich - dostępne przy podłokietniku - wygodne.

Ciekawy bajer to automatyczne cofanie foteli po zgaszeniu silnika, ciekawe ile takich jazd wytrzyma ta elektryka. Bagażnik wystarczający, samochód  fajny, dodatkowe progi w wersji gtline bardzo ułatwiają wsiadanie najmłodszej pasażerce.

System utrzymania pasa działa, nie tylko pika a także kontruje kierownicę, jest system hamowania po wykryciu przeszkody.

Wersja gtline ma inny licznik, wielki prędkościomierz - w wersji elektronicznego wyświetlacza, bardzo przypadł mi do gustu.

Niestety jazdy testowe w postaci ok 20 min z samochodem to za mało, nie zdążyłem się z nim zaprzyjaźnić, co ciekawe nie za bardzo wykryłem wady.

Układ kierowniczy bardzo precyzyjny, przy manewrach bardzo delikatnie chodzi kierownica.

Edycja - dla Wersji GT-LINE  w pakiecie techn - Nivomat - zawieszenie tylne z funkcją samopoziomowania

Brakuje:

- masaże

- 1,5-2s mniej do setki

- 10-15cm długości

- hak, aby zamontować 100% kompatybilny z campingiem trzeba chyba ze 3 wiązki i moduł, tanie to nie będzie

Na plus - jakość, bardzo adekwatna do ceny (myślę, że wypas wersję można mieć poniżej 180.000zł). Można i za 160.000zł kupić porządny holownik.

P.S. Rexton ma 5cm długości więcej, dalej jest to tyle co smax, podpowie ktoś auto ok 4,95-5.00m ? Suv, Van ?

sorento.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

dobra rada :) zapomniałem dodać kryterium cenowe :) żeby jednak była jedynka z przodu ceny :)

:) ciezko chyba bedzie, o 5m ociera sie klasa wyzsza w cenie cennikowej ze 250tys i w gore, klasa srednia to juz tylko ze 4,70m i wtedy ceny z 1  z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maarec napisał:

podpowie ktoś auto ok 4,95-5.00m ? Suv, Van ?

Bierzesz pod uwagę samochody zza oceanu? Musi być diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zapytałem bo jest w czym wybierać zza oceanem jeśli chodzi o holowniki :) duża, wolnossąca benzyna, połączona z napędem 4x4, 3.5t na haku a długość zazwyczaj powyżej 5m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, maarec napisał:

......
Ciekawy bajer to automatyczne cofanie foteli po zgaszeniu silnika, ....
....

Opóźnieni ci koreańce, moje auto (Lancia Phedra, produkcja od 2004r) pamięta z klawiszy fotela i pilota/kluczyka pełne  ustawienia foteli podemnie lub żonę.
A: i CMax AC u mnie lepszy bo nie muszę wsiadać: z pilota uruchamiam- otwiera okna i full dmuchawa na 15 sekund.

Jak se tak pod tesco włączę- to się ludzie patrzą z podziwem jakbym Rolls Roycem stał  ?

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.