Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowcy „tirów” mają ze mną dobre doświadczenia, zwłaszcza podczas ich manewrów po Warszawie.

Przeważnie staram się ich wpuścić, nawet kosztem stanięcia na światłach awaryjnych, by dać im więcej czasu i miejsca na manewry.

Nawiasem ryzykuję wtedy, że ktoś mi wjedzie w d….

Niestety w drugą stronę nie ma już tak dobrej polityki, co ilustrowałbym powiedzonkiem, o buractwie , czyli : „jak dasz, to zeżre, a jak o coś poprosisz, to ugryzie”.

Takie właśnie „burki” trafiają się na moich trasach.

Parę lat temu jechałem nocą „ Gierkówką” na narty do Zieleńca i po wyprzedzeniu ciężarówki, tamten zaczął migotać światłami i drzeć ryja przez CB, że zajechałem mu drogę, czyli za wcześnie wróciłem na prawy pas.

Uprzejmie nawet zapytał, czy ma mnie zepchnąć z drogi, co też zaczął markować, wyprzedzając mnie i robiąc „zwody”, jadąc równolegle i zbliżając się do mojej burty.

Szczęśliwie, takiego wściekłego kundla, spotkałem dopiero raz.

Szczególnie złośliwe mendy w tirach, trafiają się natomiast na bocznych , krętych drogach, gdzie z racji słabej widoczności używałem czasem fabrycznych świateł przeciwmgielnych.

Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że buc za fajerą „tira” włączał wszystkie swoje nielegalne „patelnie” na dachu, trąbił, i darł ryja, żebym wyłączył „przeciwmgielne w swoim świniowozie”.

Te burki jak włączą całą tą swoją „dyskotekę” dalekosiężnych „patelni”, to prawie „pali się trawa na poboczu”, a już na pewno następuje olśnienie kierowcy z naprzeciwka.

Po przeżyciu mijania się z takim ścierwem, zawsze uprzejmie pytałem przez CB : „jak to możliwe ch..u, że siedzisz na wysokości pierwszego piętra, a moje przeciwmgielne skierowane w dół, na suchą drogę, cie oślepiają ?”.

Radzę zrobić eksperyment i popatrzeć z balkonu, jak oślepiają w takich warunkach, nawet światła drogowe ?

Podkreślam, że wszystkie wspomniane przypadki miały miejsce późną nocą, na zupełnie pustych drogach, więc tłumaczenie agresji stresem, raczej odpada.

To jest wicie, taka zabawa tirowców z mobilkami, bo nic tak nie cieszy takiego bandyty, jak widok wpadającego do rowu, lub na drzewo „campingu” w jego lusterkach wstecznych.

Za te patelnie na dachach i inne choinki, powinni pożegnać się z dowodami rejestracyjnymi, gdyby to nie było państwo „istniejące tylko teoretycznie”.

Patelnie i to ze światłem rozpraszającym, a nie dalekosiężnym, mają sens tylko w samochodach terenowych, podczas jazdy przez wysoką trawę, czy w trakcie przeprawy przez rzekę, kiedy fabryczne światła są tłumione roślinnością.

Tirowy świniowóz, nie jest w stanie jeździć po terenie, więc nic nie usprawiedliwa tych nielegalnych i niebezpiecznych świateł.

Podczas ostatnich ferii zimowych kolesie w owych świniowozach zatarasowali mi „Zakopiankę”, bo ich kumple w innych świniowozach, wywieźli na jezdnię trochę błota z budowy – takie to są „terenówki” i tyle mają we łbach ci „królowie dróg”, co owego błota na drodze.

Wydaje mi się, że cham, buc i wariat, może od biedy prowadzić małego mobila, bo i małą krzywdę jest w stanie zrobić, ale takowy jegomość co siedzi na kilkudziesięciu tonach, to już jest terrorysta na naszą przaśną, krajową miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adamkwiatek - Po co się żalić na forum? Kup kamerkę i za każdym razem wysyłaj filmik gdzie trzeba. Dostanie jeden z drugim mandacik, przy okazi ty też dostaniesz to się wam odechce traktowania drogi jak ring.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie zartuj sobie, bo Cie jeszcze zlinczuja.  :tuk:

Pewnych stereotypów nie da się wytłumaczyć,  tak jest nie tylko w tym temacie gdzie kierowca Tira postrzegany jest jak pies który śpi w budzie i leje na koło.  Ja nikogo nie bronie a już na pewno nie kierowców Tirów  bo niby po co. I tak każdy wie swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka w dyskusji....  brak rozumu kierowcy tir-a ? głupota ? zaśniecie za kółkiem ? raczej nie bo przez ponad 1,30 minuty od zdarzenia nawet :pupa: nie ruszył z kabiny tylko robił porządki  w kabinie  ....

 

https://youtu.be/73Yl-52haQM

 

Właśnie powiedzieli w TV że kierownik TIRa stracil prawo jazdy i sprawa poszla do sądu...

To jest dramat. Głupota ludzka nie zna granic. Kierowca nie miał nawet szansy jej zauważyć. I przez taką głupią babę, koleś może mieć traumę do końca życia.

Właśnie podali w TVN... kobita wstała i się ulotniła. Teraz szuka jej policja bo ma dla niej drogi blankiecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kulega lza, po Krakówkowsku pisze „ty” z małej litery i wcale się nie żali na Forum , ino se bajgle podżera ?(cyt. z linku o wyprawie :” Tym razem Freiburg wyglądał bardziej jak jakaś azja: wszędzie śmieci, ulice zaniedbane, strach przejść przez ulicę wieczór żeby nie dostać w ryja za to że mam biały kolor skóry. Po 6 latach kontrast olbrzymi.” ).

I co Kulego z pawim piórkiem w ….. krakowskiej czapeczce ?

Łyso ?

A mandacik, to niby z jakiej paki i niby czemu miałbym kablować – Kulega z „resortu” ?

A nawet gdybym chciał zakablować, to takie kamerki, co filmują ostro pod światła dalekosiężne, to ino na rynku pod Sukiennicami baby sprzedają ?

Co do Forum, to są tu prawie same „żale”, bo nie ma forów bezproblemowych.

Cenię dowcip Kolegi TOM, a nawet mi nie przeszkadzają patelnie na Jego dachu, bo zapewne wie, jak ich używać – to tak na uspokojenie Kolegi KIAn.

Nawiasem jak się spotka pełnia księżyca, a taką chyba mamy z bólem d..y u faceta, to nadaje gorzej, niż baba z ciotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na dziś dzień kierowcy ciężarówek pomagają jak jadę zestawem. Czasami mrugają, że mogę kończyć wyprzedzanie. Jak ja ich wpuszczę później bywa że pozdrawiają przy kolejnym manewrze.

 

CB nie uzywam od min 3lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.