Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nieunikniona ewolucja na polskich autostradach. Takie zakazy widziałem w wielu, bardoz wielu krajach w Europie.
Powoli wkraczają do PL:

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dolnoslaski-odcinek-a4-z-zakazem-wyprzedzania-dla-ciezarowek,nId,2402788

 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wjeżdżanie przed takie auto tak blisko i to z prawej  strony nie jest najmądrzejsze, czy kierowca widział ta osobówkę która wjechała

mniej jak metr przed niego :hmm:  może tak może nie, jeżeli widział to jest głupi bo wymierzanie sprawiedliwości na własna rękę nie jest najlepszym pomysłem.

No ale są tu lepsi kierowcy fachowcy ode mnie dlatego poczytam co napiszą. :ok:  Może się coś człowiek jeszcze nauczy, bo to zachowanie jeżeli było zrobione z premedytacją

jak najbardziej zasługuje na karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wjeżdżanie przed takie auto tak blisko i to z prawej strony nie jest najmądrzejsze, czy kierowca widział ta osobówkę która wjechała

mniej jak metr przed niego :hmm: może tak może nie, jeżeli widział to jest głupi bo wymierzanie sprawiedliwości na własna rękę nie jest najlepszym pomysłem.

No ale są tu lepsi kierowcy fachowcy ode mnie dlatego poczytam co napiszą. :ok: Może się coś człowiek jeszcze nauczy, bo to zachowanie jeżeli było zrobione z premedytacją

jak najbardziej zasługuje na karę.

Ok jeśli przyjąć że nie widział, to dlaczego uciekł? Do samego końca nie zauważył? Nie wiem jaki jest widok z perspektywy kierowcy, ale chyba powinien widzieć te parę metrów przed autem?

 

Ale jak patrzę na ten filmik, to faktycznie wygląda jakby nie poczuł i nie zauważył niczego.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak do końca wypycha ją, żeby zrobić kwadrat... To nowe auto, więc wszystkie lustra ma i nie wierzę, żeby nie widział. Myslę, że nawet na nią trąbił na początku.

Może mam dziś gorsze nastawienie, bo zrobiłem wczoraj trasę po A4 i z 5-cu wyjechało mi na wyścigi słoni, a w 2 przypadkach nic za mną nie jechało po horyzont.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja go bronię, napisałem że jeżeli zrobił to z premedytacja to kara jest adekwatna i prawko do kosza.

Ale ta z osobówki to też  nie jest bez winy,  mózg ma każdy ale rozum to już niestety nie.

 

Myślę że każdy chociaż raz powinien zasiąść w takim aucie i zobaczyć jak to jest jak ktoś wcina się z prawej strony  mniej niż metr przed autem.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeśli przyjąć że nie widział, to dlaczego uciekł? Do samego końca nie zauważył? Nie wiem jaki jest widok z perspektywy kierowcy, ale chyba powinien widzieć te parę metrów przed autem?Ale jak patrzę na ten filmik, to faktycznie wygląda jakby nie poczuł i nie zauważył niczego.

Widać w lustrach nawet przedni zderzak, musiał zauważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym nie jeżdże na codzień, ale ile jeździłem to tak, co chwile patrze na lusterka. Tak samo w małym, ciągle wiem co się dzieje dookoła i z tyłu. Dzięki temu wielokrotnie uniknąłen kolizji czy wypadku bo wiedziałem że mogę gwałtownie odbić na bok nikomu nie zajeżdżając drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Jacku a ja nie za każdym razem, i dlatego pewnie marny ze mnie kierowca jak ten z tego filmu  :oslabiony:

No poza tą różnicą że ja bym najwyżej użył klaksonu, to co ten gościu zrobił to już jest masakra (kara jak najbardziej zasłużona)

Nigdy nie powiem że ciągle wiem co się dzieje dookoła bo tak nie potrafię,  to już naprawdę wymaga ciągłej koncentracji i doświadczeniac aby cały czas wiedzieć wszystko co się dzieje.

Ale uczę się cały czas się uczę.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdze że marny z Ciebie kierowca, w prowadzeniu dużego na pewno masz większe doświadczenie ode mnie. Ale polecam spoglądanie w lustra :) nawet nie chodzi o wpatrywanue się naokągło tylko przelotne rzucanie okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.