Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jako ciekawostka w dyskusji....  brak rozumu kierowcy tir-a ? głupota ? zaśniecie za kółkiem ? raczej nie bo przez ponad 1,30 minuty od zdarzenia nawet :pupa: nie ruszył z kabiny tylko robił porządki  w kabinie  ....

 

https://youtu.be/73Yl-52haQM

 

 

Mógł być w szoku. Wtedy ludzie robią irracjonalne zupełnie rzeczy. Z jakiegoś powodu się zagapił, być może telefon. Ale widać w ostatniej chwili że odbijał w bok, więc musiał zauważyć że jest na punkcie kolizyjnym.

 

Z ciekawostek to gość w Seicento nie ma pasów. Niech się cieszy, że na drzwiach się zatrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka w dyskusji.... brak rozumu kierowcy tir-a ? głupota ? zaśniecie za kółkiem ? raczej nie bo przez ponad 1,30 minuty od zdarzenia nawet :pupa: nie ruszył z kabiny tylko robił porządki w kabinie ....

 

 

kierowca zawodowy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon komórkowy :hmm:

A co powiecie na to, też kierowca Tira winny?

 

To jest dramat. Głupota ludzka nie zna granic. Kierowca nie miał nawet szansy jej zauważyć. I przez taką głupią babę, koleś może mieć traumę do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dramat. Głupota ludzka nie zna granic. Kierowca nie miał nawet szansy jej zauważyć. I przez taką głupią babę, koleś może mieć traumę do końca życia.

napisali potrącenie, może głupia baba jednak żyje. Kilka miesięcy temu u mnie był podobny wypadek tylko było jeszcze zielone dla ciężarówki i czerwień na przejściu. Młody kierowca 26 lat nie widział, nie miał prawa widzieć i przejechał babę co mu wlazła pod naczepę, ona nie miała tyle szczęścia. To może być trauma.

 

Ja staram się twardo stąpać po ziemi, gość z tego filmiku nic nie zawinił, nie ma prawa czuć się winny, tydzień urlopu i spokojnie jeździć dalej.

 

prawie 2 lata temu mój daleki wujek jadąc prawidłowo asfaltem dostał strzał w przód - w poprzek na dużym quadzie jechało 2 młodych chłopaków. Jak dobrze pamiętam nie mieli OC ani trzeźwi nie byli. Przejechali asfalt w poprzek z dużą prędkością - prosto pod maskę. Oboje nie żyją, wujek kilka miesięcy w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu bardzo poważny. Powoli zaczyna chodzić, mimo wszystko dalej ma wyrzuty, że znalazł się tu gdzie nie trzeba - tam jeden samochód pojawia się co 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie trzy ostatnie filmiki jest już rozwiązanie - obowiązkowy od zeszłego roku ( czy od stycznia 2017?) system automatycznego hamowania. Jak dla mnie najlepszy patent ostatnich lat. Bo zagapic się każdy może...

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dramat. Głupota ludzka nie zna granic. Kierowca nie miał nawet szansy jej zauważyć. I przez taką głupią babę, koleś może mieć traumę do końca życia.

 

napisali potrącenie, może głupia baba jednak żyje. Kilka miesięcy temu u mnie był podobny wypadek tylko było jeszcze zielone dla ciężarówki i czerwień na przejściu. Młody kierowca 26 lat nie widział, nie miał prawa widzieć i przejechał babę co mu wlazła pod naczepę, ona nie miała tyle szczęścia. To może być trauma.

 

Ja staram się twardo stąpać po ziemi, gość z tego filmiku nic nie zawinił, nie ma prawa czuć się winny, tydzień urlopu i spokojnie jeździć dalej.

 

prawie 2 lata temu mój daleki wujek jadąc prawidłowo asfaltem dostał strzał w przód - w poprzek na dużym quadzie jechało 2 młodych chłopaków. Jak dobrze pamiętam nie mieli OC ani trzeźwi nie byli. Przejechali asfalt w poprzek z dużą prędkością - prosto pod maskę. Oboje nie żyją, wujek kilka miesięcy w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu bardzo poważny. Powoli zaczyna chodzić, mimo wszystko dalej ma wyrzuty, że znalazł się tu gdzie nie trzeba - tam jeden samochód pojawia się co 10 minut.

 

Ja to na ulicy boję się przechodzić obok TIR'a, autobusu. A tu kobieta pcha się przed maskę TIR'a z pracującym silnikiem. Niestety, ale ewolucja zbiera żniwo i "słabsze" jednostki eliminuje. Zgadzam się z kolegami, szkoda kierowcy. Ja, po zabiciu psa, który mi niespodziewanie wybiegł, miałem traumę przez jakiś czas. A co w przypadku człowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie trzy ostatnie filmiki jest już rozwiązanie - obowiązkowy od zeszłego roku ( czy od stycznia 2017?) system automatycznego hamowania. Jak dla mnie najlepszy patent ostatnich lat. Bo zagapic się każdy może...

 

Radek Wrodarczyk

 

I  myślisz, że to coś zmieni ? Że poprawi sytuację na drogach w takich lub zbliżonych sytuacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka w dyskusji....  brak rozumu kierowcy tir-a ? głupota ? zaśniecie za kółkiem ? raczej nie bo przez ponad 1,30 minuty od zdarzenia nawet :pupa: nie ruszył z kabiny tylko robił porządki  w kabinie  ....

 

https://youtu.be/73Yl-52haQM

 

Łatwo oceniać sytuacje  jak się ogląda video w zwolnionym tempie kilka razy. Pomijając przyczyny wjechania na czerwonym świetle, film ten pokazuje różnice w zachowaniu na drodze kierowcy zawodowego i jednego z nas. Kierowca Tir-a mając małego po prawej stronie próbował uniknąć kolizji, odbił, zahamował, natomiast kierowca fiata nie zrobił nic, nie hamował, nie odbił kierownicą. Mając po lewej stronie 40 tonowego pędzącego na nas konia, mimo zielonego światła należało by chociaż zahamować. Zasada ograniczonego zaufania w miejscach niebezpiecznych, jakim jest skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie. Właśnie w takich.

 

 

Radek Wrodarczyk

 

oczywiście.

Ja na swoje roztargnienie w kolejnym samochodzie rodzinnym widzę taki właśnie system, razem z aktywnym tempomatem i asystentem pasa ruchu. Chwila nieuwagi po 8 godzinach nudnej jazdy autostradą i tragedia gotowa, może elektronika pomoże jej uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście.

Ja na swoje roztargnienie w kolejnym samochodzie rodzinnym widzę taki właśnie system, razem z aktywnym tempomatem i asystentem pasa ruchu. Chwila nieuwagi po 8 godzinach nudnej jazdy autostradą i tragedia gotowa, może elektronika pomoże jej uniknąć

Rany a czy w ogóle tymi autami nowoczesnymi jeszcze się kieruje czy już tylko siedzi za kierownicą :look:   :look:   :look:

Tesla to już chyba jeździ sama :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.