Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Tam będzie szkoda całkowita. Innej opcji nie ma, bo jeśli miałby to naprawiać zgodnie ze sztuką to do wymiany jest cała ściana, cały tył itd. A pewnie jest sporo uszkodzeń niewidocznych włącznie z wygięciem dachu czy nawet uszkodzoną ramą. 

Jak nie miał AC ani nie ma sprawcy to niestety ale będzie ból.

Dokładnie. To już jest raczej złom, który może być mniej warty niż transport lawetą do PL.

Tutaj jest podobny przykład ja długa buda dostała w plecy z tym, że w porównaniu do tej Adrii ledwo to widać, a szkody (pokazywane od 12 minuty) wylazły dopiero po dokładnych oględzinach i są na całym poszyciu. Finalnie całka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lbuster napisał(a):

Zrzutka na osobę, która posiada przyczepę i wynajmuje kwaterę za niemałe pieniądze? Zrzutka na osobę, która żydzi na AC i parkuje na ulicy?

 

... na Tadeusza z miejscowości Toruń, dobrzy ludzie, dobrej woli, wspomagają w potrzebie ... :brawo:, tyle w naszym narodzie dobroci ...

TOM .... wielki fan Tadeusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin T napisał(a):

Tutaj jest podobny przykład ja długa buda dostała w plecy z tym, że w porównaniu do tej Adrii ledwo to widać, a szkody (pokazywane od 12 minuty) wylazły dopiero po dokładnych oględzinach i są na całym poszyciu. Finalnie całka.

Ta cepka po całce pojawiła się w necie do sprzedania za 89k...bez wzmianki o pokrzywionej podłodze / ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał(a):

czyś...miałem nową cepkę na DG, pełen pakiet OC+AC przy wartości cepki 150k to około 3k....więc to nie sa kwoty rzedu 10-15k rocznie...

P.S. pojawi się prośba o zrzutkę...i będzie cepka naprawiona...lub nawet nowa...

Nawet, to przez 3-4 lata składki wyniosłyby 10-15kPLN łącznie, i to byłoby w przeważającej części AC. Przez następne 3-4 lata wyszłyby drugie tyle, albo i więcej, i w OC na wszystkie pojazdy, i w AC (więcej, bo pojawiłby się przynajmniej w pierwszym roku po szkodzie bonus za szkodowość na wszystkich ubezpieczeniach komunikacyjnych, i ew. doubezpieczenie w AC po wypłacie odszkodowania). Składki po zaliczeniu w kosztach to cirka 3/4 składki z "własnej" kieszeni, więc 20-25 kPLN uzbiera się na likwidację, co przy ujęciu kosztów naprawy w kosztach DG dawałoby pokrycie na 40kPLN brutto naprawy. Niech nośność filmów zwwiaznych ze szkodą i naprawą (a będzie spora) w netach dołoży doraźnie najmniej "dyszkę" z wyświetlanych reklam*, i powiedzmy, że nie płacąc AC mamy pokrycie na 50kPLN brutto. Za tę kwotę da sie coś zrobić, lub zawet "przełkąć" wymianę sprzętu na nowy. Jak nie płacąc AC nie kalkulował że może trzeba będzie coś na to konto wydać z własnych funduszy, jego sprawa**.  

*Odsłon będzie trochę, filmy zwykle długie i cięte kilkoma reklamami, filmów z tego będzie najmniej kilka - zmiana cepy na nową żaden biznes, lepiej coś z tym robić, a przynajmniej ile się da próbować :)

** O zrzutce też pomyślałem, ale nie śmiałem napisać, bo musialbym być (z lekka) uszczypliwy, a po co to robić zawczasu. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał(a):

Ta cepka po całce pojawiła się w necie do sprzedania za 89k...bez wzmianki o pokrzywionej podłodze / ramie.

W Polsce sprzedaje się samochody/przyczepy, które są lub będą bezwypadkowe. Innych nie ma.?

51 minut temu, czyś napisał(a):

Nawet, to przez 3-4 lata składki wyniosłyby 10-15kPLN

Ja za dobre AC+OC od 150 kPLN płacę 1400 zł brutto. Nie widzę sensu oszczędzania na polisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bercik77 napisał(a):

W Polsce sprzedaje się samochody/przyczepy, które są lub będą bezwypadkowe. Innych nie ma.?

Ja za dobre AC+OC od 150 kPLN płacę 1400 zł brutto. Nie widzę sensu oszczędzania na polisie.

Moim zdaniem też nie ma sensu oszczędzać. Ja przy przyczepie 137 tys zł brutto nowej oc, ac bez utraty wartości w wariancie serwis, assistance na całą Eu dla europy miałem lekko ponad 1400zł... Biorąc pod uwagę ile zderzak potrafi kosztować, nie mówiąc o większych naprawach jak tutaj, to moim zdaniem tylko pełne ubezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipert napisał(a):

Jak to jest zrobione?

 

IMG_8715.thumb.jpeg.0915754758c8e2f66550a898f37dd9e5.jpeg

 

IMG_8714.thumb.jpeg.313cf1a09b6c21326f1ba34aa96f020d.jpeg

 

Plus mała dziura na każdy pasek oczywiście  na wylot czyli do środka budy aby zapodać prund do tego disco. I warto sprawdzić przed gdzie te kabelki nam od środka wyjdą i czy jesteśmy w stanie je schować bo jak nie to w środku mamy  kujący w oczy desing .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.