Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacek00 napisał(a):
7 godzin temu, Maciek_No napisał(a):
Dziękuję za podpowiedzi. Dzisiaj będę rozmawiał ze swoim fachowcem, rodzaj i rozmiar klimy będę musiał dobrać do możliwości montażu na dachu.  Najchętniej nie traciłbym okna dachowego..

No u Ciebie klimę dachowa najlepiej byłoby zamontować na wysokości kuchni, tak po środku przyczepy.

@jacek00 a miałeś porównanie FJ2200 do Truma Aventa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Karawaning napisał(a):

@jacek00 a miałeś porównanie FJ2200 do Truma Aventa? 

Niestety. Mam jedynie bezpośrednie porównanie do FJ1700, którą miałem w poprzedniej przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 29/01/2023 at 13:22, Maciek_No said:

Przejrzałem na szybko ceny klimatyzatorów i rzucił mi się w oczy klimatyzator Webasto Cool Top Trail 20 i 24. (Moc 2000 i 2400). Mam ogrzewanie postojowe w aucie Webasto i złego słowa nie mogę na nie powiedzieć.  Cenowo wypada korzystnie (około 7,5k) w stosunku do trumy czy dometica. Czy macie jakieś negatywne doświadczenia z Webasto?

Ja mam zamontowaną u siebie klimatyzację Webasto Cool Top Trail 24. Zresztą @jacek00 sam mi zasugerował żeby na tą markę zwrócić  uwagę. Na plus zdecydowanie cena na tle konkurencji ma też opcję grzania i to według deklaracji producenta nawet przy temperaturze -5 st. 
Według mnie chłodzi bardzo dobrze. Na minimalnym wiatraku wydaje mi się że dało by radę spać (ale to kwestia indywidualna) a my raczej nie używamy klimatyzacji w nocy nawet gdy jest bardzo gorąco. Jedyne co to moduł na zewnątrz jest zdecydowanie większy niż u konkurencji i da się przez chwilę odczuć delikatne drganie przyczepy podczas włączania/wyłączania jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiała się na Allegro klimatyzacja typu split w dosyć fajnej cenie. Z tego co się orientuje była w ofercie w Niemczech (Aldi). Wydajność lepsza niż Mestic SPA i Eurom AC 2401

Mestic 405W  3050BTU (895W) 22.5kg

Eurom 450W   2560BTU (750W) 20.5kg

Medion 560W 5000BTU (1465W) 20kg

„zaznaczam że to nie jest żadna reklama „

 

https://allegro.pl/oferta/przenosny-klimatyzator-kempingowy-md37426-5000btu-13217917579

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dodi napisał(a):

Pojawiała się na Allegro klimatyzacja typu split w dosyć fajnej cenie. Z tego co się orientuje była w ofercie w Niemczech (Aldi). Wydajność lepsza niż Mestic SPA i Eurom AC 2401

Mestic 405W  3050BTU (895W) 22.5kg

Eurom 450W   2560BTU (750W) 20.5kg

Medion 560W 5000BTU (1465W) 20kg

„zaznaczam że to nie jest żadna reklama „

 

https://allegro.pl/oferta/przenosny-klimatyzator-kempingowy-md37426-5000btu-13217917579

 

 

Jakoś nie mogę jej nigdzie namierzyć poza tą ofertą...jakby klimatyzator był z nikąd. Te parametry to mogą być wymyślone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gizbern napisał(a):

Jakoś nie mogę jej nigdzie namierzyć poza tą ofertą...jakby klimatyzator był z nikąd. Te parametry to mogą być wymyślone...


też szukałem i jest mało info. To było sprzedawane w DE (Aldi) poniżej instrukcja i link do art. Na niemieckich forach coś o tym pisali. Medion to chyba taka marka typu Parkside (lidl) tylko elektronika . Na dwa wyjazdy na południe wystarczy. Miałem instalować podławkową Truma ale odpuściłem

https://www.aldi-onlineshop.de/resource/context/bWFzdGVyfGFnYi1kb2N1bWVudHN8Mjk5ODI5MnxhcHBsaWNhdGlvbi9wZGZ8aGIxL2hkYS85NTA4MzA2MjU1OTAyLzIwMjJfMjNfMzc0MjZfREVfQUxESV9OLVNfSERfNTAwN18xMDYzX01hbnVhbF9maW5hbF9yZXYzXy5wZGZ8NzQ1Y2Y3OGEyZDA3YTI1YzEzM2YxZDEzOGY5OGZkMTA5M2NmYmFiYzUzNWZhYjJlZjY0ODI4M2ExNjhkOTYzYw/2022-23-37426-DE-ALDI-N-S-HD-5007-1063-Manual-final-rev3-.pdf?attachment=true

https://www.medion.com/de/shop/p/smarte-einzelkomponenten-medion-smarte-mobile-camping-klimaanlage-md-37426-5-000-btu-kuehlleistung-app-und-sprachsteuerung-fuer-12-qm-r290-propan-als-kuehlmittel--b-ware-50072297B

 

 

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodi napisał(a):

Chyba żartujesz ?

Nie. Wystawię niedługo jak znajdę czas na demontaż. 

Ogółem szykuje się duża garażowa wyprzedaż u mnie w najbliższych miesiącach. 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gizbern napisał(a):

Monoblok użyjesz też w domu. Natomiast klima przenośna w budzie będzie wygodniejsza w użyciu. Wszystko ma swoje plusy i minusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.